ادبیات

گل نیلوفر نماد چیست؟

گل نیلوفر، لوتوس یا سوسن شرقی بیانگر نمادهای مختلف میباشد که مشترک با عقاید سایر ملل نیز هست. با ما همراه باشید تا ببینیم گل نیلوفر نماد چیست؟

5 مرداد 1401

تور چین: آشنایی با 4 رمان کلاسیک چین؛ از منبع اقتباس جنگجویان کوهستان تا افسانه سه برادر

ادبیات داستانی کلاسیک چین یکی از گنجینه های ادبی بزرگ دنیاست که به خاطر دشواری زبان چینی و حجم بسیار بزرگ این آثار، هنوز آنطور که باید و شاید مورد اکتشاف قرار نگرفته، ولی تاثیر آن در انواع آثار شرقی پرطرفدار دیده می گردد: از سریال های تاریخی کره ای گرفته...

14 تیر 1401

فرخوان هشتمین همایش بین المللی و پنجمین جشنواره ملی شمس و مولانا منتشر شد

با رونمایی از اعلان های هشتمین همایش بین المللی شمس و مولانا و پنجمین جشنواره ملی شمس و مولانا در شهرستان خوی فراخوان این دو رویداد ملی و بین المللی منتشر شد.

8 تیر 1401

آنالیز کاربرد فناوری نوین نانوحباب در گلخانه های کشور

خبرگزاری خبرنگاران-نایب رئیس و دبیر کمیته راهبردی فناوری نانو در وزارت جهاد کشاورزی از آنالیز کاربرد فناوری نوین نانوحباب در گلخانه های کشور خبرداد.

29 خرداد 1401

غار اصحاب کهف کجاست؟

غار اصحاب کهف کجاست؟داستان اصحاب کهف را همه ما شنیدیم، چند جوان و یک سگ که برای سال ها در یک غار به خواب رفتند. کسانی که نمی توانستند دین خودشان را به فرمانروای وقت روم باستان اعلام نمایند، به این غار می فرایند و بعد از سال ها از خواب بیدار می شوند. بعدها...

11 خرداد 1401

تقلیل مسأله ملی به نزاع رسانه ای،نگاهی به ابعاد بازنمایی رسانه ای از مناسبات ایران و روسیه

اشاره، مسأله روابط ایران با روسیه یکی از مسائل مهم سیاست خارجی است که ذیل مسأله کلان تر ارتباط با شرق همواره مورد توجه رسانه ها قرار می گیرد. اگرچه زاویه پرداخت به موضوع بسته به ماهیت رسانه و جریان های سیاسی پنهان شده در پشت آن فرق دارد، اما در هرحال نمی...

8 اسفند 1400

دفترچه خاطرات جانی آتیش پاره دوباره به بازار نشر می رود

به گزارش خبرنگاران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات سیمای شرق، کتاب دفترچه خاطرات جانی آتیش پاره به قلم لوئیجی برتلی از داستان های مجذوب کننده کودک و نوجوان در ادبیات ایتالیا، یک طنز اجتماعی با اتکا بر واقعیت و رئالیسم است که لایه های مختلف جامعه...

5 بهمن 1400

چرا باید بندر کنگان را ببینیم؟

گاهی از سفرهای تکراری خسته می شویم و دل مان دیدنی های تازه می خواهد. بندر کنگان یکی از آن جاهایی ست که خیلی ها آن را ندیده اند؛ بندری با ساحل تمیز و آب های آبی.

29 دی 1400

گردشگری نقطه آغاز همکاری های ایران و اتریش خواهد بود

ایلنا/ براساس سخنان سفیر اتریش در ایران و آخرین خبرهای بدست رسیده، گردشگری نقطه آغاز همکاری های ایران و اتریش خواهد بود.

17 دی 1400

امیر آقایی برنده جایزه بهترین بازیگر جشنواره توکیو شد

برندگان سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم توکیو معین شد و امیر آقایی برای بازی در فیلم چهار دیوار به عنوان بهترین بازیگر این جشنواره و فیلم جهان نیمکره شمالی ساخته حسین تهرانی برنده جایزه آینده سینمای آسیا شدند.

11 دی 1400

دماوند نامگ منتشر شد

داستان بلند دماوند نامگ نوشته بهروز شادلو منتشر شد.

6 دی 1400

انتقاد تند روزنامه اطلاعات از رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس

روزنامه اطلاعات با اشاره به سخنان حاج بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس نوشت: او گفته است با گذشت 45روز از سال تحصیلی، هزاران کلاس درس، معلم ندارند و کلاس های بی معلم، یکی از دغدغه های مردم در حوزه آموزش است.

28 آذر 1400

نمایش مرجان راوی قصه های امروزی

روزگار کرونا باعث شده است که چیزهایی را ببینیم که حتی باورش سخت باشد. تمامی حوزه های زندگی آنلاین شده است و مدتی است که حتی تئاترها و کنسرت ها آنلاین اجرا می گردد و سینماها به خانه آمده است.

10 آذر 1400

جایزه یک عمر فعالیت ادبی نمایشگاه کتاب لندن

به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، بعد از 18 ماه تاخیر به خاطر شیوع ویروس کرونا بالاخره نمایشگاه کتاب لندن مراسم اعطای جوایز خود را برای تقدیر از یک عمر تلاش و فعالیت ادبی برگزار کرد که امسال این جایزه به مارگارت باسبی نویسنده، ویراستار...

23 مهر 1400

هزینه گفت وگو چاپ دومی شد

به گزارش خبرنگاران؛ چاپ دوم کتاب هزینه گفت وگو نوشته محمدباقر اصلیان، از سوی نشر سیب سرخ و در بخش ادبیات داستانی معاصر به بازار کتاب رسید.

22 مهر 1400

گذار از جهنمِ درون

خبرنگاران؛ سارا سالک- رمان سفر به دوزخ نوشته شان اسماکر و ترجمه مهسا خراسانی از سوی انتشارات خوب منتشر شده است.

12 مهر 1400

دومین همایش ملی ایران شناسی استان های کشور برگزار می شود

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، دومین همایش ملی ایران شناسی استان های کشور برگزار می شود.

16 شهریور 1400

انتشار رمانی منتشر نشده از سومین دوره جایزه ادبی بوشهر

تهران (پانا) - میثم نبی ، نویسنده رمان دوردست نام کرد که در این رمان بیشتر تنهایی و درماندگی انسان امروز مطرح است و مسایلی که زندگی و جامعه مدرن برای او رقم می زند.

14 شهریور 1400

شروع ثبت نام کارگاه های هنری کانون پرورش فکری از 29 خرداد

ثبت نام کارگاه های فرهنگی، هنری و ادبی مجازی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در سراسر کشور از 29 خرداد شروع می گردد.

9 تیر 1400

حقایقی جالب درباره فرهنگ قوم مایا مکزیک

دنیا از ابتدا مهد تمدن های بی شماری بوده است. به لطف تحقیقات و مطالعات باستان شناسی، ما اکنون از تاریخچه و فرهنگ بسیاری از آنها آگاه هستیم. گرچه تمامی این تمدن ها به تنهایی قابل آنالیز و تحقیق هستند اما عظمت و درخشندگی بعضی از آنها سبب شده که باستان شناسان،...

7 تیر 1400
تعداد: (50)