اخبار صنعت

اعتراف اکبریان: گل سالم استقلال را مردود اعلام کردم

استقلال شانس قهرمانی در هفته پایانی فصل 98-97 را با یک تصمیم اشتباه داوری از دست داد.

15 تیر 1399

داده های اطلاعات رانندگی اتوماتیک اشتراک گذاری می شوند

یکی از شرکت های عظیم خودرو سازی برای یاری به توسعه فناوری های خودروهای خودران تصمیم گرفته است تجربه خود در این صنعت را با دیگر شرکت ها به اشتراک بگذارد.

14 تیر 1399

رشد فزاینده بیابان زایی در خراسان شمالی

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی در زمره 17 استان کشور است که با رشد فزایند منابع طبیعی و آبخیزداری پدیده بیابان زایی روبرو است.

13 تیر 1399

سازمان جهانی جهانگردی: صنعت جهانگردی برای بهبود مالی اتحادیه اروپا حیاتی است

آمار منتشره توسط شورای جهانگردی (سازمان جهانی جهانگردی)، که نماینده بخش خصوصی جهانگردی جهانی است، نقش اساسی این صنعت را در سال گذشته در بخش اقتصاد اتحادیه اروپا نشان می دهد. در طول سال 2019، مسافرت و جهانگردی مسئولیت 22.5 میلیون شغل یا 11٪ از کل نیروی کار...

3 تیر 1399

10 دانشگاه برتر کانادا برای رشته مهندسی

هر ساله شرکت Quacquarelli Symonds) QS) رتبه بندی خود از دانشگاه های برتر دنیا را به تفکیک رشته، اعتبار علمی، اعتبار در نزد کارفرمایان، ارجاعات تحقیقی و همکاری با محققان اعلام می نماید. سال جاری هم رتبه بندی ده دانشگاه برتر کانادا برای رشته های مهندسی و تکنولوژی...

28 خرداد 1399

تا به امروز موردی از انتقال کووید 19 بین انسان و دام گزارش نشده است

خبرنگاران/یزد رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان این که ویروس کووید 19 جهش یافته بیماری مشترک کروناست، گفت: تا به امروز هیچ مورد در جهان راجع به امکان انتقال این ویروس بین انسان و حیوان گزارش نشده است.

28 خرداد 1399

احتکار فرکانس با احتکار ماسک چه فرقی دارد؟

این روزها میزان استفاده کاربران از اینترنت به دلیل شیوع کرونا و در امتداد آن دور کاری و آموزش آنلاین مراکز علمی، افزایش چشمگیری پیدا نموده است تا آنجا که برحسب داده ها، این میزان مصرف اینترنت همراه به حدود 2.5 برابر رسیده است. یعنی 70 میلیون مصرف کننده...

26 خرداد 1399

نرخ شکست 54 درصدی در استارتاپ های آفریقایی

میزان شکست استارتاپ های آفریقایی در فاصله سال های 2010 تا 2018 برابر با 54 درصد بوده است که این میزان در برابر 67 درصد شکست استارتاپ های ایالات متحده آمریکا و 90درصد شکست شرکت های هندی در همان زمان، نرخ کمتری را نشان می دهد

26 خرداد 1399

خبرنگاران 125 پروانه استاندارد برای کالاهای تولیدی استان سمنان صادر شد

سمنان- خبرنگاران- مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: 125 فقره پروانه کاربرد نشان استاندارد از نوع اجباری در سال 98 برای کالاهای تولیدی واحدهای این استان صادر شد.

18 خرداد 1399

نرخ بیکاری کانادا زیر 6 درصد باقی ماند

همان گونه که توسط فعالان بازار پیش بینی می شد، نرخ بیکاری کانادا تا انتها ماه می بدون تغییر نسبت به ماه گذشته در سطح 5.8 درصد باقی ماند.

17 خرداد 1399

خسارت 2 میلیارد دلاری ازبکستان از عضویت در اتحادیه اقتصادی اوراسیا

نماینده حزب دموکراتیک ملی ازبکستان گفت: در صورت عضویت این کشور به اتحادیه اقتصادی اوراسیا سالانه در حدود 2 میلیارد دلار کاهش تولید خواهیم داشت که باعث از بین رفتن 100 هزار شغل خواهد شد.

15 خرداد 1399

آخرین حدس ها درباره میزان افزایش حداقل مزد

به گزارش تجارت نیوز، جلسات شورای عالی کار برای تعیین افزایش حقوق کارگران در روزهای پایانی سال گذشته به نتیجه نرسید و قرار است در روزهای آینده دوباره برگزار گردد.

10 خرداد 1399

تکذیب ادعای ترامپ درباره گفت وگوی پوتین با ولیعهد عربستان

کاخ کرملین با رد سخنان ترامپ درباره مذاکره تلفنی رئیس جمهوری روسیه با ولیعهد عربستان سعودی درباره کاهش تولید نفت، یادآور شد که آخرین گفت وگوی تلفنی پوتین با مقامات بلندپایه ریاض در اوایل ماه فوریه اجرا شده بود.

3 خرداد 1399

تمام واحدهای مسکن مهر گیلان شهریور 94 به متقاضیان واگذار می گردد

خبرنگاران:مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه در هفته تعاون سال جاری یک هزار و 978 واحد مسکونی مسکن مهر تحویل اعضا می گردد، گفت: تا شهریور ماه 94 تمام واحدهای مسکن مهر گیلان که در قالب تعاونی است به متقاضیان تحویل داده می گردد.

25 اردیبهشت 1399

برف 1500 واحد مسکونی گیلان را تخریب کرد، برآورد خسارات تا 48 ساعت آینده

خبرنگاران: وزیر نیرو با بیان اینکه برف به یک هزار و 500 واحد مسکونی گیلان بین 30 تا 60 درصد آسیب وارد نموده است، گفت: شش واحد مسکونی نیز در گیلان به طور 100درصدی خسارت دیده است.

18 اردیبهشت 1399

رویترز: آمریکا هم زمان با پیشنهاد یاری به ایران علیه این کشور تحریم وضع می نماید

خبرگزاری رویترز با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه کشورمان گزارش داد: واشنگتن درحالی پیشنهاد یاری به ایران برای مقابله با اپیدمی کرونا ویروس را مطرح نموده است که به فشار حداکثری خود علیه این کشور نیز ادامه می دهد.

17 اردیبهشت 1399

4 چالش اساسی پیش روی دولت جدید عراق از نگاه عدنان الزرفی

برهم صالح رئیس جمهور عراق امروز سه شنبه هفدهم مارس 2020(26 اسفند)، عدنان الزرفی را مامور تشکیل دولت جدید کرد، فردی که از چهار چالش اساسی پیش روی دولت جدید سخن گفته بود.

16 اردیبهشت 1399

سوئیت ها و اتاق های خوابگاه دانشگاه امیرکبیر پلمپ شدند

اداره امور خوابگاه های دانشگاه امیرکبیر بیان کرد: تمامی اتاق ها و سوئیت های خوابگاهی دانشگاه به منظور حفظ حریم شخصی پلمپ شده اند.

14 اردیبهشت 1399

مونرو در ویکتوریا؛ جایزه نوبل ادبی در استکلهم، سیزدهمین زن نوبلیست در مراسم دریافت جایزه اش نبود

به گزارش خبرنگاران، جنی، دختر آلیس مونرو دیروز در مراسم اهدای جوایز نوبل ادبیات در کنسرت هال استکهلم به جای مادرش روی صحنه رفت تا از طرف مادرش جایزه را دریافت کند. در این مراسم مسئولان اهدای جایزه، آثار این نویسنده کانادایی را آثاری نامیدند که به حل...

11 اردیبهشت 1399

محققان به ساخت آنزیم های مصنوعی یک قدم نزدیک تر شدند

با همکاری شیمیدان های میامی و میشیگان راهی برای ساخت آنزیم های مصنوعی جدید کشف شد.

11 اردیبهشت 1399
تعداد: (56)