سلامتی و پزشکی

علل افزایش تری گلیسرید

سطوح بالای تری گلیسرید به طور مستقیم با بیماری قلبی و سکته مغزی حتی زمانی که سطوح آن بالا نباشد، در ارتباط است. هیپرتری گلیسریدمی می تواند با حذف علل بوجود آورنده تری گلیسریدهای بالا، تحت کنترل درآید.

3 آبان 1400

تور قطر: قطر مسافران دارای کارت واکسن را از قرنطینه و تست PCR معاف کرد

ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، قطر مسافران دارای کارت واکسن را از قرنطینه و تست PCR معاف کرد.

1 آبان 1400

میوه های حاوی کربوهیدرات بالا

داشتن اطلاعات در خصوص میوه های دارای کربوهیدرات بالا برای افرادی که در پی رژیم غذایی سالم هستند همواره مفید خواهد بود. این مقاله آنچه را که در این باره احتیاج دارید در اختیار شما قرار می دهد.

29 مهر 1400

تور ارزان گرجستان: شرایط ورود گردشگران به کشور گرجستان اعلام شد

ایلنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، شرایط ورود گردشگران به کشور گرجستان اعلام شد.

25 مهر 1400

دانشگاه های علوم پزشکی از 15 مهر به طور کامل بازگشایی می شوند

تهران (پانا) - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت که با اجرای کامل واکسیناسیون دانشجویان و اساتید، تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از 15 مهر ماه به طور کامل بازگشایی خواهند شد.

16 مهر 1400

اثرات زیست محیطی سموم دفع آفات و حشره کش ها

رشد سریع جمعیت، افزایش درآمد سرانه و بهبود سطح زندگی، همه از عوامل افزاینده ی تقاضا برای مواد غذایی بیشتر و بهتر می باشند. برای رسیدن به این هدف، استفاده از سموم شیمیایی در سطح گسترده تری رو به افزایش است، لیکن در مدت زمانی طولانی، اثرات سوء بسیار...

13 مهر 1400

بوقلمون، گوشتی سرشار از مواد مغذی

در بین منابعی که ما برای تامین پروتئین مورد احتیاج روزانه مان از آنها استفاده می کنیم، گوشت پرندگان صندلی خاصی دارد.گوشت بوقلمون به علت داشتن چربی کم در رژیم های لاغری صندلی خاصی دارد. گوشت بدون پوست این پرنده چربی بسیاری کمی دارد، به طوری که هر اونس...

9 مهر 1400

روزانه چند سرانجام نامه و پروپوزال در کشور ثبت می گردد؟

تهران (پانا) - ایرانداک از ثبت روزانه 161 خاتمه نامه و 104 پروپوزال در پایگاه اطلاعات علمی ایران در سال 99 اطلاع داد و تعداد بارگذاری خاتمه نامه های دانش آموختگان داخل و خارج از کشور را خاطرنشان کرد.

8 مهر 1400

واکسیناسیون 18 ساله ها در کردستان شروع شد

خبرنگاران/کردستان معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از انجام واکسیناسیون کرونا برای متولدین 1382 در استان اطلاع داد.

4 مهر 1400

قطار واکسیناسیون استان مرکزی به ایستگاه متولدین 68 رسید

خبرنگاران/مرکزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در تلاشیم سن دریافت واکسن را در مدت زمانی کوتاه، کاهش دهیم.

31 شهریور 1400

15 راز موفقیت افراد خستگی ناپذیر

زندگی امروز- در دنیای پیرامون ما افراد خستگی ناپذیر و موفقی وجود دارند که اندازه توانایی و موفقیت آن ها دیگران را به فکر فرو می برد. بسیاری دوست دارند بدانند راز موفقیت این افراد چیست؟ چرا هیچ مانعی باعث توقف فرایند موفقیت های این افراد نمی گردد؟ بعضی...

26 شهریور 1400

جزئیات ثبت نام تسهیلات کرونا برای 14 گروه شغلی

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای از تمدید مهلت ثبت نام تسهیلات 12 درصد برای 14گروه شغلی و هم تالارداران تا انتها آذر خبر داد و جزئیات روش ثبت نام تسهیلات کرونایی برای 14 گروه شغلی به انضمام تالارداران را گفت.

23 شهریور 1400

کیم جونگ اون در جشن و رژه نظامی

پیونگ یانگ هفتاد و سومین سالروز تاسیس این کشور را با یک رژه نظامی شبانه جشن گرفت، در این رژه خبری از موشک های بالستیک نبود.

20 شهریور 1400

مدیرعامل ایرانسل: تحول دیجیتال گریزناپذیر است

مدیرعامل ایرانسل با اشاره به فرایند دیجیتالی شدن خدمات و کسب وکار ها با ظهور فناوری های تازه ارتباطی، تحول دیجیتال و گذار به دنیای تازه را گریزناپذیر دانست و بر آماده سازی زیرساخت های لازم به وسیله بخش صنعت، تأکید کرد.

17 شهریور 1400

دوران مسئولیت نمکی با سیل و زلزله شروع شد و با کرونا به خاتمه رسید

معاون حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت بهداشت گفت: دوران مسئولیت دکتر نمکی با سیل و زلزله شروع شد و با کرونا به سرانجام رسید و بعضی افراد این دوران را بدشانسی یا کم شانسی می دانستند اما این سنت الهی بود که انسانها را برای پخته تر شدن، ارتقا و خودشناسی،...

12 شهریور 1400

انجام بیش از 40 هزار تست فوری کرونا و قرنطینه 58 نفر در مبادی مرزی کشور

ولی پور گفت: از تاریخ 20 اسفند تا به امروز بیش از 40 هزار تست فوری کرونا از مسافران در مبادی مرز های کشور گرفته شده است.

5 شهریور 1400

مهرداد اسکویی: اجازه خطا در مواجهه با کرونا را نداریم

ایرنا/ کارگردان مستند رویاهای دم صبح گفت: امروز این کرونا است که جهان را به قبل و بعد از خود تقسیم کرده است و اجازه خطا در مواجهه با آن را نداریم.

30 مرداد 1400

شرایط اسکان تابستانی در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علامه اعلام شد

معاونت دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی شرایط اسکان تابستانی در خوابگاه های این دانشگاه را گفت.

25 مرداد 1400

کرونا؛ بزرگ ترین بحران تاریخ گردشگری ، چشم انداز ادامه سال 2021 ، وقتی سفرهای داخلی به داد گردشگری می رسد

بزرگ ترین بحران تاریخ گردشگری به سال دوم کشیده و دادهای منتشرشده از سوی سازمان جهانی گردشری حاکی از آن است که در حد فاصل ژانویه تا ماه پایان می سال جاری میلادی، ورود گردشگران بین المللی 85٪ کمتر از بازه زمانی مشابه در سال 2019 (یا 65٪ کمتر از سال 2020) بوده است...

21 مرداد 1400

پس از مصرف نوشابه چه بر سر کبد می آید؟

کبد انسان اندام اصلی برای پردازش فروکتوز است که می تواند آن را تحت تاثیر قرار دهد. از این رو، اثر نوشابه بر کبد می تواند بسیار جدی باشد.

20 مرداد 1400
تعداد: (351)