گام نخست ابلاغیه دولت الکترونیک برداشته شد

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی در نامه ای به حسن روحانی از اجرایی شدن گام نخست از محورهای 10 گانه ابلاغی رئیس جمهور در خصوص دولت الکترونیک خبر داد و گزارشی در این باره ارائه داد.

گام نخست ابلاغیه دولت الکترونیک برداشته شد

در بخشی از این نامه آمده است: پیرو ابلاغیه جنابعالی در خصوص محورهای 10 گانه دولت الکترونیکی مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات به وزرا و تاکید موضوع در هیئت وزیران، وزارت ارتباطات ابلاغیه های مذکور را به طور مستمر پیگیری کرده و بسیار خرسندم که به استحضار برسانم.

یکی از خدمات مذکور در ابلاغیه ها برای ارائه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری به هموطنان با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی سازی، سازمان بورس و اوراق بهادار به انتها رسید و دولت یکی از خدمات خود را الکترونیکی کرد و در دسترس مردم کشورمان قرار داد.

آذری جهرمی در بخش دیگری از این نامه خطاب به رئیس جمهور افزود: خدمت آزادسازی سهام عدالت که با استقبال هموطنان روبرو شده است با استفاده از بستر دولت الکترونیکی و با فرایند احراز هویت مبتنی بر شماره ملی و تلفن همراه و بدون هرگونه مراجعه حضوری به انجام رسید.

به نحوی که 13 میلیون و 640 هزارنفر از هموطنان تا تاریخ 8 خرداد در یک فرایند الکترونیکی درخواست آزادسازی سهام عدالت خویش را ثبت کردند و از این تعداد تا به امروز 3 میلیون و 800 هزار نفر از هموطنان به سبد سهام عدالت خود دسترسی یافته و این تعداد با بسترهای الکترونیکی فراهم شده و همچنان در حال افزایش است.

وزیر ارتباطات در این نامه آورده است: این خدمت الکترونیکی دولت منجر به کاهش مراجعه حضوری و مکرر مردم به دستگاه های اجرایی و پیشخوان شده است و مردم با استفاده از تلفن همراه و یارانه شخصی و در بستر شبکه ملی اطلاعات ضمن اعمال الکترونیکی حق انتخاب خود برای آزادسازی سهام عدالت از سبد خود مطلع شده و قدرت تصمیم گیری برای سبد سهام خود را یافته اند.

این طرح با همکاری مشترک سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت ارتباطات به انتها رسیده و از دستاوردهای دولت الکترونیکی برای تسهیل امور شهروندان و افزایش رضایت عمومی آنها است.

آذری جهرمی در این نامه تاکید کرده است: ضمن تشکر از همکاری و کار مشترک انجام گرفته بین دستگاه های اجرایی مذکور امید است با حمایت جنابعالی و همراهی سایر وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی تمامی محورهای 10 گانه الکترونیکی شدن خدمات در بازه زمانی تعیین شده به انتها برسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 461

به "گام نخست ابلاغیه دولت الکترونیک برداشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام نخست ابلاغیه دولت الکترونیک برداشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید