15 شهری که مرتفع ترین پایتخت های جهان هستند، تصاویر

به گزارش بیست آمار، مکان های بسیار زیبا و دیدنی با موقعیت های جغرافی و اقلیم هر پایتخت. بیشتر این شهرها در نقاطی نسبتا ناشناخته یا کمتر شناخته شده قرار دارند.

15 شهری که مرتفع ترین پایتخت های جهان هستند، تصاویر

15.گواتمالا، گواتمالا

ارتفاع از سطح دریا: 1529 متر

هرچند این شهر جالب ترین شهر آمریکای لاتین نیست، اما دلایل بسیار خوبی وجود دارد که می تواند شما را برای سفر به گواتمالا تشویق کند. در این شهر باقی مانده ویرانه های تیکال (Tikal) واقع شده است: لاگو آتیتلان (Lagi Atitlan)، یک دریاچه روی بلندی که با آتشفشان ها احاطه شده است. محل قرارگیری جذاب آن و کوهستان اطرافش بهشتی را برای کوهنوردان ایجاد کرده است.

14. کیگالی، رواندا

ارتفاع از سطح دریا: 1567 متر

کیگالی (Kigali) پایتخت رواندا (Rowanda) یکی از جذاب ترین شهر های آفریقایی و البته جذاب ترین شهر رواندا است و جاذبه اصلی آن گوریل هایی هستند که در آن زندگی می کنند. در واقع این گوریل ها و به سینه کوبیدن شان یکی از بزرگترین جاذبه های دنیاگردی کیگالی است. طبق ادعای اهالی، در کوهستان های آتشفشانی کیگالی نزدیک به 600 گوریل زندگی می کنند، در حالی که در سال 1981 تعداد آن ها 254 عدد بود.

13. ماسِرو، لِسوتو

ارتفاع از سطح دریا: 1673 متر

نه تنها ماسرو (Maseru) بلندترین شهر دنیا است، لسوتو (Lesotho) بلندترین پایین ترین نقطه را دارد. هیچ کشور دیگری در دنیا وجود ندارد که پست ترین نقطه اش چنین ارتفاع بالایی داشته باشد (1400 متر). به همین دلیل نام مستعار این کشور امپراتوری آسمان است. این کشور پارک ملی زیبا و پاییزهای دیدنی دارد.

12. ویند هوک، نامبیا

ارتفاع از سطح دریا: 1721 متر

هنوز در نامیبیا (Naimbia) میزان بالایی از حیات وحش وجود دارد که شامل منطقه ای مربوط به یوزپلنگ ها و البته آخرین مجموعه کرگدن ها است. با این حال این منطقه و اطراف آن بسیار جالب توجه عکاسان دنیا بوده است و آن ها به صلاحدید خود به این مناطق سفر کرده اند (با پذیرفتن خطرات آن).

ویندهوک (windhoek)، پایتخت نامبیا، هنوز میزبان آثار معماری، زبانی و آشپزی آلمانی است که از زمان استقرار نیروهای آلمانی در این شهر به جا مانده و در دیگر شهرهای نامیبیا اثری از آن ها نیست. این شهر محل مناسبی برای استراحت و گشتن (در مهمانخانه ها و بوتیک ها) است.

11. کابل، افغانستان

ارتفاع از سطح دریا: 1790 متر

10. نایروبی، کنیا

هر ساله تعداد اندکی از مسافران برای اقامت در نایروبی (Nairobi) برنامه ریزی می کنند، چون روزهای ملی کنیا (Kenya) همگی مربوط به حیات وحش است. کنیا بی شک یکی از بهترین مقاصد برای سفرهای اکتشافی است، چون زیست بوم اصلی حیواناتی چون شیر آفریقایی، فیل افریقایی، بوفالو، پلنگ آفریقایی و کرگدن سیاه و سفید است. البته وزارت امور خارجه انگلیس سفر به بخش هایی از نایربوی را به دلیل احتمال حمله های تروریستی منع کرده است.

9. تهران، ایران

ارتفاع از سطح دریا: 900-1830 متر

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرلاین سال گذشته دوباره پروازهایش به تهران را از سر گرفت. این به این معنا است که تهران دوباره رسما به نقشه مسافرتی اتباع انگلستان برگشته است (البته احتمالا این پروازها دوباره متوقف شوند). این شهر دارای گالری های هنری، موزه های بسیار و برخی معماری های جالب مانند برج آزادی است. علاوه بر این موزه هایی مانند کاخ گلستان بسیار قابل توجه هستند، چون یک میراث ثبت شده دنیای و نمادی از دست سازه ها و هنرهای تزیینی سرزمین پارس است.

8. مکزیکو سیتی، مکزیک

ارتفاع از سطح دریا: 2240 متر

مکزیکو سیتی پر جمعیت ترین شهر در خارج از آسیا است. یک شهر پهناور، ساکت، با رنگ غالب آبی، درختان خرما، غذاهای خیابانی، ترافیک زیاد، نقاشی های دیواری و معماری های قدیمی و جدید جذاب، باغ های بسیار، موزه ها، کلیسا و البته فساد و جرم. مسافرانی که به مکزیک سفر می کنند، نباید لذت دیدن این شهر را از دست بدهند.

7. صنعا، یمن

ارتفاع از سطح دریا: 2250 متر

6. اسمارا، اریتره

ارتفاع از سطح دریا: 2325 متر

این شهر در سال 1930 توسط یک معمار ایتالیایی طراحی شد. در آن سال ها موسیلینی برای تصرف آفریقا برنامه ریزی کرده بود. اسمارا (Asmara) ترکیبی از مناره های آجری، درختان خرما و فرهنگ جنوب ایتالیا است که به آفریقا آورده شده است. این شهر یکی از مرتفع ترین شهرهای آفریقا است و آب و هوایی تمیز و پایدار دارد.

وزارت امور خارجه سفر به محدوده 25 کیلومتری مرزهای مشترک ارتیره (Eritrea) با اتیوپی، سودان و جیوبتی را منع کرده است، چون اختلافات بین اریتره و اتیوپی بالا گرفته و خطرات جانی برای مسافران دارد.

5. آدیس آبابا، اتیوپی

ارتفاع از سطح دریا: 2355 متر

آدیس آبابا پایتخت اتیوپی در ارتفاعات 2355 متری واقع شده و مکانی امن برای زندگی 3 میلیون شهروند آن است. دیدنی های این شهر شامل یک اسکلت بسیار قدیمی لوسی (Lucy) است که عمر آن حدود 2.3 میلیون سال تخمین زده می شود. همچنین کاخ متعلق به امپراتور پیشین این کشور و مِرکاتو (Merkato) که مجموعه ای است از دکه های چوبی که گفته می شود بزرگترین آن ها در آفریقا است، از دیدنی های آدیس آبابا هستند. در این شهر می توانید از غذاهای خوب و موسیقی جاز ماهرانه لذت ببرید.

4. بوگوتا، کلمبیا

ارتفاع از سطح دریا: 2625 متر

قسمت های حاشیه ای بوگوتا ( Bogota) همچنان حالتی نابسامان دارد و شب هنگام زمان مناسبی برای بازدید از این قسمت نیست، اما در قسمت های نوساز شهر جاذبه های فراوانی وجود دارد. رستوران های جدید، بوتیک ها، هتل ها و کارخانه های شیرینی سازی در شهر بوگوتا پراکنده اند، چون در آرامشی که جدیدا در شهر حکمفرما شده کارآفرینان کوچک فرصت فعالیت یافته اند. از طرف دیگر راهنمایان محلی تور شهری، تورهایی را برای گردش در مناطق حاشیه ای شهر برگزار می کنند که ممکن است پیاده یا با دوچرخه باشد و شامل بازدید از معماری تا اطلاع از سیاست در این منطقه می شود.

3. تیمپو، بوتان

ارتفاع از سطح دریا: 2648 متر

در کل دنیا شاید کشورهای بسیار کمی شبیه به بوتان (Bhutan) باشند. هر چند در تیمپو (Thimphu)، پایتخت این کشور گوشی موبایل و اتومبیل های غربی رواج یافته باشد، اما در پارو (Paro) و پوناکا (Punaka) هنوز دره های و بلندی های سرسبز بسیاری وجود دارد، رودخانه ها بسیار شفاف و تمیز هستند، کوه های بلندی دارد و زمین های زراعی زیادی با ظاهری شبیه به چهل تکه دوزی دارد که هنوز با گاو نر و داس و به صورت دستی شخم زده شده و محصول برداشت می شود.

2. گیتو، اکوادور

ارتفاع از سطح دریا: 2850 متر

گیتو (Quito) پایتخت اکوادور همواره مقصد مناسبی برای مسافرانی با بودجه محدود بوده است. در بخش هایی از شهر گروه های بزرگ مردم شهر و تاجران محلی و فروشگاه های سنتی واقع شده است. شهر نسبت به لاپاز (La Paz) جشن های بیشتری دارد و نسبت به کوزکو (Cuzco) دنیاگرد های کمتری دارد.

دیدنی های جذاب این کشور مانند آتشفشان ها در فاصله تقریبا 2 ساعته (با اتومیبل شخصی یا تاکسی) از پایتخت واقع شده است و در یک برنامه یک یا دو روزه و یا به عنوان بخشی از یک برنامه طولانی تر بازدید از کل کشور، می توان از این قسمت ها دیدن کرد. برای این کار باید برای یک کوهنوردی آماده باشید.

1. لاپاز و سوکره، بولیوی

ارتفاع از سطح دریا: 3640متر.2750 متر

پایتخت رسمی بولیوی شهر سوکره (Sucre) است که در ارتفاع 2750 متری از سطح دریا واقع شده است اما مقر دولت بولیوی در شهر لاپاز (La Paz) است که یکی از بلندترین شهرهای دنیا است و در ارتفاع 2640 متری واقع شده است.

بلندترین سازه در لارینکونادا (La Rinconada) آنسوی مرزهای پِرو در ارتفاع 5100 متری واقع شده است.

مرتفع ترین پایتخت اروپا آندورا لا ولا (Andorra la Vella) در ارتفاع 1023 متری است.

منبع: گردشبان
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 857

به "15 شهری که مرتفع ترین پایتخت های جهان هستند، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 شهری که مرتفع ترین پایتخت های جهان هستند، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید