امسال 7000 میلیارد تومان در مصرف برق صرفه جویی شد

به گزارش بیست آمار، مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به مدیریت پیک بار تابستان گفت: امسال 350 میلیارد تومان پاداش به مردم، صنایع و کشاورزان پرداخت و در مقابل آن 7 هزار میلیارد تومان در مصرف برق صرفه جویی شد.

امسال 7000 میلیارد تومان در مصرف برق صرفه جویی شد

به گزارش بیست آمار به نقل از خبرنگار مهر، محمدحسن متولی زاده ظهر پنج شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه استان همدان در برق رسانی به مردم پپیشتاز است، گفت: پوشش برق رسانی در کشور 100 درصد است.

وی با بیان اینکه روستای بالای 10 خانوار بدون برق در کشور وجود ندارد و این در حالی است که 1.2 میلیارد نفر در کره زمین هنوز برق ندارد و دنیا برای رسیدن به این شاخص برای سال 2050 یعنی 30 سال بعد هدف گذاری کرده است به بحران سیل ابتدای سال 98 و بحران برف گیلان طی دو هفته اخیر اشاره کرد و گفت: همکاران صنعت برق پیشتاز خدمت رسانی به مردم برای تأمین برق هستند.

متولی زاده با بیان اینکه در برف اخیر استان گیلان با وجود اینکه 85 درصد شبکه برق این استان تحت تأثیر برف سنگین قرار گرفته بود اما با تلاش و حضور به موقع همکاران سریع اقدام شد و به شبکه برگشت در حالی که در اتفاق مشابه در کانادا مردم 9 روز بدون برق بودند، عنوان کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی نیز اقداماتی صورت گرفت و پیک بار تابستان به خوبی مدیریت شد و نه تنها مسئله ای نداشتیم بلکه صادرات را 120 درصد افزایش دادیم که منجر به افزایش درآمد کشور شد.

وی با اشاره به مدیریت پیک بار تابستان و اجرای طرح های تشویقی ادامه داد: سال جاری 350 میلیارد تومان پاداش به مردم، صنایع و کشاورزان پرداخت و در مقابل آن 7 هزار میلیارد تومان در مصرف برق صرفه جویی شد.

مدیرعامل شرکت توانیر به بازنشستگی 8 مدیرعامل در صنعت برق اشاره و با تقدیر از زحمات و تلاش های مدیرعامل سابق شرکت توزیع نیروی برق استان همدان بیان داشت: در استان همدان افراد توانمند بسیاری وجود دارد و پیرو فراخوان اجرا شده 18 نفر متقاضی بودند که بر اساس شاخص های مشخص شده، شیرزاد جمشیدی به عنوان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه استان همدان، استانی حادثه خیز است، گفت: بحث کابل خودنگهدار ، اتوماسیون و حفظ و نگهداری شبکه ها و پیک بار از جمله مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد.

برگزاری 35 هزار نفر ساعت دوره های آموزشی برای کارکنان

مدیرعامل سابق شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در این مراسم با اشاره به عملکرد این شرکت و وجود 750 هزار مشترک برق در استان همدان گفت: تلفات برق استان همدان تا انتها دی ماه سال جاری 10.79 درصد بود که امید است تا انتها سال به شاخص 10 درصد برسیم.

محمدمهدی شهیدی با بیان اینکه پیک بار سال جاری 694 مگاوات بود، گفت: نسبت به سال گذشته یک درصد افزایش پیک را داشتیم و با مدیریت اجرا شده خاموشی صورت نگرفت.

وی ادامه داد: ظرفیت ما نسبت به پیک 2 هزار و 300 مگاولت آمپر و 3 برابر ظرفیت پیک ما است که این امر ظرفیت سازی بخش توزیع و حائز اهمیت است.

مدیرعامل سابق شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه درصد پرداخت غیرحضوری 99 درصد و نصب کنتورهای چند منظوره 59 درصد است، شرح داد: در بحث GIS نیز بخش فشار ضعیف و مشترکین باقی مانده بود که با اقدامی که طی دو سال اخیر انجام شد و با جمع آوری و تکمیل اطلاعات تا انتها سال جاری؛ بخش GIS نیز آماده بهره برداری است.

وی یادآور شد: در بحث آموزش و مهارت نیز کارکنان این شرکت سال گذشته 25 هزار نفر ساعت و سال جاری 35 هزار نفر ساعت آموزش دیده اند که اقدام خوب و تحولی در بخش آموزش نیروی انسانی است.

شهیدی با بیان اینکه در مصرف انرژی عمده مصرف استان همدان در بخش کشاورزی است، اضافه کرد: با توجه به این امر در بحث کاهش پیک بر مشترکین کشاورزی متمرکز شدیم و اقداماتی از قبیل تجهیز انشعاب بخشی از کشاورزان به تابلوهای قطع اتوماتیک، کنترل بار سرمایشی ادارات با همکاری استانداری، استفاده از ظرفیت رسانه ها و تبلیغات محیطی و اجرای برنامه های پاسخگویی بار را داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در کاهش تلفات نیز سیر نزولی داریم، ادامه داد: از اقدامات حائز اهمیت در این بحث، پروژه کاهش تلفات برق شهرستان ملایر بود که 3.5 میلیارد تومان از وجوه اداره شده و 1.5 میلیارد تومان از محل منابع داخلی هزینه کردیم و امید است تلفات این شهرستان که 17 درصد بود به شاخص استانی نزدیک شود.

اصلاح فیدرهای بحرانی شهرستان ملایر

شهیدی گفت: همچنین اصلاح فیدرهای بحرانی شهرستان ملایر از دیگر اقدامات است که 7 هفت فیدر از 17 فیدر بحرانی ملایر اصلاح شده و مابقی نیز در حال انجام است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان نیز در این آئین با بیان اینکه انتخابات مظهر اراده ملی و مردم سالاری دینی است، گفت: ما انقلاب کردیم که مردم سالاری دینی داشته باشیم.

محمودرضا عراقی با بیان اینکه پایه نظام بر اساس رأی مردم پایدار است، گفت: امید است مشارکت و حضوری حداکثری در پای صندوق های رأی داشته باشیم.

وی عنوان کرد: همواره در شاخص های استان وزارت نیرو و مجموعه صنعت بر و آب جزو بهترین ها بودند و تعامل خوبی نیز دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان با اشاره به توجه وزارت نیرو به نظام شایسته سالاری شرح داد: کسی که توانمندی بالایی داشته باشد به عنوان مدیر انتخاب می شود.

وی با اشاره به هماهنگی صنعت آب و برق استان گفت: وجود شورای انسجام بخشی در این صنعت به عنوان نقطه قوت خوبی اس ت که از بهره وری مدیریت شکل می گیرد.

در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات و خدمات محمدمهدی شهیدی، شیرزاد جمشیدی به عنوان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان معرفی گشت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 192

به "امسال 7000 میلیارد تومان در مصرف برق صرفه جویی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امسال 7000 میلیارد تومان در مصرف برق صرفه جویی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید