گذرگاه تجارت فناوری هموار شد

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیت شرکت های دانش بنیان و خلاق، تنها مختص به ارائه محصولات و خدمات پیشرفته نیست و برخی از آنها به صورت اختصاصی در زمینه فعالیت های بروکری و کارگزاری فناوری تخصص یافته اند.

گذرگاه تجارت فناوری هموار شد

احمد خواجه پور مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به نیاز زیست بوم فناوری و نوآوری به خدمات کارگزاری فناوری گفت: یکی از فعالیت های این شرکت، بروکری و ایجاد پل میان صنعت، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه و بازار است. برخی شرکت ها از جمله مجموعه ما با حمایت معاونت علمی و فناوری، در این حوزه خدمات ارائه می دهند.

وی افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تسهیل هر چه بیشتر پاسخگویی به نیازهای فناورانه صنایع مختلف، سامانه های مختلفی را ایجاد کرد. در این سامانه ها، به کمک شرکت های دانش بنیانی مانند شرکت دانش بنیان توسعه مبادلات فناورانه ایرانیان، صنایع گوناگون، داشته های های تک و نیازهای خود را ثبت می کردند. از دیگر سو، شرکت های دانش بنیان و کارآفرینانی که قصد فعالیت در حوزه صنعتی را داشتند، توانمندی ها و نیازهای خود را ارائه می کردند.

وی گفت: در این چهارراه فناوری، نیاز و پاسخ های فناورانه، شرکت های بروکر که نقش کارگزار تبادل و تجارت فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را دارند. تلاش می کنند تا میان صاحب نیاز و ارائه دهندگان فناوری و صنعت، ارتباط برقرار کنند. این شرکت دانش بنیان خود زیرمجموعه یک صندوق پژوهش و فناوری است.

خواجه پور گفت: بسکمک از شرکت های خلاق، دانش بنیان، استارت اپ ها و سایر فعالان فناور، برای طرح ها و خدمات خود به تسهیلات و حمایت های بانکی نیاز دارند که سیستم بانکی کشور به خودی خود ارائه نمی کند و یا قیمت این سرمایه و تسهیلات بالا است. صندوق های پژوهش و فناوری با حمایت معاونت علمی و فناوری، خدماتی مانند ضمانت نامه بانکی و تسهیلات ارزان قیمت به زیست بوم نوآوری کشور ارائه می کنند.

خواجه پور افزود: در سال های اخیر در چهار راه تجارت فناوری، یک شبکه مویرگی بروکری یا کارگزاران تجارت فناوری از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیشرفته است که شعبات و شاخه های آن در تمام استان های کشور گسترده شده اند. از جمله زیرمجموعه های این سیستم، شبکه ملی فن بازار است که مراکز آن در استان ها و پارک های علمی و فناوری کشور حضور دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 شهریور 1401 بروزرسانی: 24 شهریور 1401 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1553

به "گذرگاه تجارت فناوری هموار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گذرگاه تجارت فناوری هموار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید