لب خوانی شادی بعد از گل لیونل مسی ، رمزگشایی از جمله کاپیتان آرژانتین در لحظه تاریخی

به گزارش بیست آمار، لیونل مسی به رکورد گل های زده دیه گو مارادونا، 8 گل در جام جهانی، رسید و تنها بازیکن تاریخ شد که در 5 دوره این بازی ها پاس گل داده است.

لب خوانی شادی بعد از گل لیونل مسی ، رمزگشایی از جمله کاپیتان آرژانتین در لحظه تاریخی

به گزارش خبرنگاران آنلاین، خیلی عادت بدی است که هر بار مسی و رونالدو در یک مسابقه حاضر می شوند و طبیعتا گلی هم می زنند، باید گزارش مفصلی درباره رکوردهای جدیدی که زده اند، بنویسیم. مسی در بازی با عربستان نخستین بازیکن تاریخ شد که در 5 دوره جام دنیای بازی می نماید، در برد 2 بر صفر آرژانتین مقابل مکزیک هم او رکوردهای دیگری زد. آرژانتین تا قبل از گل اول هیچ حرفی در برابر مکزیک نداشت و همین جاست که کسی مثل مسی باید نشان دهد چرا مسی است. به قدری روی او فشار بود که وقتی دقیقه 64 گل زد، در لب خوانی شادی بعد از گلش معین شد نام دیه گو مارادونا را به زبان آورده. او زیر لب و رو به آسمان گفت: گراتسیس دیه گو به معنای ممنون دیه گو. او در بعضی رکوردها با مارادونای اسطوره ای برابری کرد و حالا در مقایسه با او فقط یک قهرمانی دنیا کم دارد. مسی مثل مارادونا نایب قهرمانی را تجربه نموده است.

  • ببینید | لحظه ای که مسی به مارادونا رسید | سکانس تاریخی فوق ستاره آرژانتینی در جام دنیای با سوپرگل تماشایی

رکورد بیشترین بازی برای تیم ملی آرژانتین در جام های دنیای؛ مارادونا و مسی هر کدام 21 بازی.

رکورد بیشترین گل برای تیم ملی آرژانتین در جام های دنیای؛ گابریل باتیستوتا: 10گل، مارادونا: 8گل، لیونل مسی: 8گل و گیرمو استابیله: 8 گل.

مسی نخستین بازیکن آرژانتینی است که از سال1966 در 2 بازی جام دنیای هم گل زده و هم پاس گل داده است (سال2006 مقابل صربستان و جام 2022 مقابل مکزیک). کاپیتان آرژانتین جوان ترین و پیرترین بازیکنی است که پیروز به ثبت چنین رکوردی شده است؛ سال2006 با 18سال و 357روز سن در برابر صربستان و سال2022 با 35سال و 155روز سن در برابر مکزیک.

ستاره پاری سن ژرمن به نخستین بازیکن در تاریخ جام دنیای تبدیل شد که در 5 جام دنیای پیروز به دادن پاس گل می گردد؛ 2006، 2010، 2014، 2018 (2 پاس گل) و 2022. البته پاس گلی که به فرناندس داد، کار عجیبی نبود و این نبوغ همبازی اش بود که باعث گل دوم شد. پاس گل های طبیعی مسی چیز دیگری است.

مسی تعداد گل هایش را در ادوار جام دنیای با کریستیانو رونالدو هم برابر کرد؛ هر دو 8 گل.

از 57 گل به ثمر رسیده در جام دنیای تا این بازی، تنها 3 گل خارج از محوطه بوده است؛ گل روزبه چشمی به ولز، گل کودی گاکپو هلندی به اکوادور و گل مسی مقابل مکزیک.

این نوزدهمین گل و پانزدهمین پاس گل مسی در این فصل بود؛ مسی در این فصل برای تیم باشگاهی و ملی در 24 بازی، 19 گل و 15 پاس گل ثبت نموده است.

بازی مکزیک- آرژانتین رکورد تماشاگر در این دوره را زد. در استادیوم لوسیل 88 هزار و 966 تماشاگر شاهد بازی بودند؛ بالاترین اندازه تماشاگر در تاریخ جام دنیای از زمان فینال 1994 در آمریکا بین برزیل و ایتالیا.

آرژانتین در 11 بازی آخر مقابل مکزیک بدون شکست بوده (8 برد و 3 تساوی) و آخرین بار سال 2004 یک بر صفر به این تیم باخته بود.

هر 4 رویارویی 2 تیم در جام دنیای با شکست مکزیک همراه بوده است. فقط نیجریه مقابل آرژانتین بیشتر بازی نموده و شکست خورده که این یک رکورد بین همه تیم هایی است که مقابل تیمی دیگر بازی نموده و همه را در جام دنیای باخته اند.

آرژانتین در 6 بازی آخر در جام دنیای فقط یک برد مقابل نیجریه و یک تساوی مقابل ایسلند داشت و بقیه را باخته بود. این نخستین بازی بدون گل خورده این تیم بعد از مرحله نیمه نهایی جام دنیای 2014 است. از آن موقع به بعد آرژانتین در 6 بازی گل خورده بود.

در ملاقات آرژانتین و مکزیک، فقط 9شوت از جانب 2 تیم به سمت دروازه ها روانه شد. این کمترین تعداد شوت در یک ملاقات جام دنیای از سال1966 (زمان جمع آوری داده ها) بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 آذر 1401 بروزرسانی: 7 آذر 1401 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1585

به "لب خوانی شادی بعد از گل لیونل مسی ، رمزگشایی از جمله کاپیتان آرژانتین در لحظه تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لب خوانی شادی بعد از گل لیونل مسی ، رمزگشایی از جمله کاپیتان آرژانتین در لحظه تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید