خبرنگاران والیبال ایران با بازیکنان ذخیره به نخستین پیروزی در جام جهانی رسید

به گزارش بیست آمار، تهران- خبرنگاران- تیم ملی ایران درحالی که از بازیکنان ذخیره خود بهره می برد، نخستین پیروزی خود را در جام جهانی والیبال جشن گرفت.

خبرنگاران والیبال ایران با بازیکنان ذخیره به نخستین پیروزی در جام جهانی رسید

تیم ملی والیبال ایران از ساعت 5:30 امروز (آدینه) در سومین بازی خود در جام جهانی به مصاف کانادا رفت و با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید. ست اول این بازی با نتیجه 25 بر 18 به سود کانادا رقم خورد اما ایران در سه ست بعدی با امتیازات 25 بر 23، 27 بر 25 و 25 بر 19 با پیروزی ایران به سرانجام رسید.

ایگور کولاکوویچ در این بازی تیم خود را با بازیکنان ذخیره به میدان فرستاد. جواد کریمی، پوریا یلی، فرهاد قائمی، امیرحسین اسفندیار، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی و محمدرضا موذن بازیکنان ترکیب آغازنماینده ایران در این بازی بودند.

ایران که در دو بازی قبلی خود مقابل روسیه و مصر شکست خورده بود، این بار ترکیب خود را به طور کامل تغییر داد تا فرایند ناکامی ها متوقف گردد. شاگردان کولاکوویچ از ساعت 11:30 فردا در چهارمین بازی خود به مصاف کانادا می فرایند.

ست اول (ایران 18 - کانادا 25)

بازیکنان جوان ایران انگیزه زیادی برای کسب نخسین پیروزی ایران در جام جهانی داشتند ولی کانادا در سرویس عملکرد بسیار خوبی داشت و دریافت ایران را با مشکل جدی روبرو نموده بود. این تیم در حمله و دفاع هم بسیار پیروز بود، ضمن اینکه توپ گیری های خوب بازیکنان این تیم باعث شد از توپ های برگشتی هم به بهترین شکل استفاده نمایند.

ست دوم (ایران 25 - کانادا 23)

شاگردان جوان کولاکوویچ، در این ست با جنگندگی بالا بازی کردند و این بار به پیروزی رسیدند. ایران در این ست بهتر سرویس زد و در حمله هم عملکرد خوبی داشت. کریمی پاسور ایران به خوبی از مناطق مختلف زمین برای حمله بهره می برد و کوشش می کرد دفاع حریف را جا بگذارد. در اواخر این ست، قائمی دچار مصدومیت شد و از بازی بیرون رفت تا پوریا فیاضی به جای او وارد میدان گردد.

ست سوم (ایران 27 - کانادا 25)

از ابتدای ست سوم، میلاد عبادی پور به جای فیاضی در ترکیب ایران نهاده شد. در اوایل ست شاگردان کولاکوویچ عملکرد خوبی داشتند و در امتیاز 11 بر 8 هم پیش افتادند اما دفاع روی تور کانادا نقطه قوت پررنگ این تیم بود و فرایند بازی را تغییر داد. کانادا خیلی زود امتیازات عقب افتاده را جبران کرد و دومین وقت استراحت فنی هم در امتیاز 16 بر 13 به سود این تیم اعلام شد. کانادا در حمله هم، همچنان کم اشتباه بود. اما این سرانجام کار نبود. جوانان باانگیزه ایران آنقدر به حریف فشار آوردند تا اشتباهات بازیکنان کانادا بالا رفت. دو اشتباه فردی از سوی حریف باعث شد ایران در امتیاز 21 بر 20 دوباره پیش بیفتد. با درخشش غلامی در زدن اسپک، ایران توانست در اواخر ست رجحان خود را حفظ کند و در نهایت هم به یک پیروزی سخت اما شیرین در این ست رسید. به این ترتیب برای نخستین بار در طول مسابقات، ایران به دو ست برده در یک بازی رسید.

ست چهارم (ایران 25 - کانادا 19)

اوج درخشش تیم ایران در ست چهارم بود. شاگردان جوان کولاکوویچ در سرویس و حمله عملکرد خوبی داشتند و حریف را دچار مشکل نموده بودند. اشتباهات بازیکنان کانادا هم بیشتر شد و به ایران یاری کرد که امتیازات زیادی به حساب خود واریز کند. در نهایت هم با اسپک عبادی پور پیروزی ایران در این بازی را رسمی کرد.

نتایج و برنامه مسابقات تیم ملی ایران در جام جهانی 2019 والیبال

سه شنبه 9 مهر ساعت 8:30، ایران 1 - روسیه 3

چهارشنبه 10 مهر ساعت 5:30، ایران 1 - مصر 3

آدینه 12 مهر ساعت 5:30، ایران 3 - کانادا 1

شنبه 13 مهر ساعت 11:30، ایران - استرالیا

یکشنبه 14 مهر ساعت 8:30، ایران - برزیل

چهارشنبه 17 مهر ساعت 12:30، ایران - آمریکا

پنجشنبه 18 مهر ساعت 8:30، ایران - تونس

آدینه 19 مهر ساعت 5:30، ایران - آرژانتین

یکشنبه 21 مهر ساعت 13:50، ایران - ژاپن

دوشنبه 22 مهر ساعت 9:30، ایران - ایتالیا

سه شنبه 23 مهر ساعت 7، ایران - لهستان

چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال از 9 تا 23 مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیما ژاپن برگزار می گردد. 12 تیم حاضر در این مسابقات به صورت دوره ای به مصاف هم می فرایند.

میزبانی جام جهانی والیبال به غیر از دو دوره اول که در لهستان و آلمان شرقی برگزار گردید، به صورت دائمی به عهده ژاپن قرار گرفته است. روسیه با 6 طلا، 2 نقره و 2 برنز پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات محسوب می گردد.

ایران تا کنون سه بار در جام جهانی والیبال شرکت نموده است. تیم ملی والیبال ایران در سال 1991 یازدهم، در جام جهانی 2011 نهم و در سال 2015 هشتم شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 353

به "خبرنگاران والیبال ایران با بازیکنان ذخیره به نخستین پیروزی در جام جهانی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران والیبال ایران با بازیکنان ذخیره به نخستین پیروزی در جام جهانی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید