لبنیات در این صورت تأثیری بر پوکی استخوان ندارند!

به گزارش بیست آمار، مهر/ در حالی که لبنیات منبع اصلی کلسیم برای سلامت استخوان ها است، اما در تحقیق جدید هیچ رابطه ای بین مصرف لبنیات و تراکم استخوانی یا ریسک شکستگی در میانسالی مشاهده نشد.

لبنیات در این صورت تأثیری بر پوکی استخوان ندارند!

به گفته محققان دانشگاه جرج میسون آمریکا، مصرف محصولات لبنی تأثیری در بهبود تراکم استخوانی یا پیشگیری از شکستگی در زنان در زمان ورود به دوره یائسگی ندارد. در دوره یائسگی، تغییرات هورمونی موجب شکنندگی بیشتر استخوان ها می شود.

محققان 1955 زن را به مدت یک دهه و از زمان 46 سالگی مورد بررسی قرار دادند. سالانه همه زنان تحت اسکن استخوان قرار می گرفتند و در طول مطالعه سه بار پرسشنامه ای را در مورد میزان مصرف لبنیات روزانه شأن تکمیل کردند.

در طول 10 سال مطالعه این زنان، 64 زن 72 بار شکستگی استخوان را تجربه کردند که با حوادث رانندگی یا جراحات ورزشی ارتباطی نداشت.

تیلور والاس، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: محصولات لبنی بیش از سایر گروه های مواد غذایی حاوی مواد مغذی استخوان ساز است.

به همین دلیل، محققان بر این باور بودند که زنانی که لبنیات بیشتری مصرف می کنند با رسیدن به دوره یائسگی، استخوان های سالم تری دارند.

اما نتایج مطالعه جدید، این فرضیه را اثبات نکرد.

با این حال محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

منبع: همگردی
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 494

به "لبنیات در این صورت تأثیری بر پوکی استخوان ندارند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنیات در این صورت تأثیری بر پوکی استخوان ندارند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید