تور قطر: قطر مسافران دارای کارت واکسن را از قرنطینه و تست PCR معاف کرد

به گزارش بیست آمار، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، قطر مسافران دارای کارت واکسن را از قرنطینه و تست PCR معاف کرد.

تور قطر: قطر مسافران دارای کارت واکسن را از قرنطینه و تست PCR معاف کرد

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

مقررات تازه سفر به کشور قطر با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از توسعه ویروس کرونا به شرکت های گردشگری و مسافرت هوایی اعلام شد. بر این اساس، مسافران با ملیت/اقامت قطر و مسافران دارای ویزا می توانند با شرایط زیر از ایران به این کشور سفر نمایند:

-تمام مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به قطر باید قبل از پرواز به انجام آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اقدام نمایند و گواهی منفی تست کرونا به زبان انگلیسی را همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir است.

-مسافران راهی کشور قطر باید خود را هفت روز قرنطینه خانگی نمایند.

-مسافران دارای ملیت و اقامت قطر دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون/فایزر/مدرنا/آسترازنکا/سینوفارم آنها 14 روز گذشته باشد، از انجام تست PCR و قرطینه خانگی معاف خواهند بود.

-مسافران قبل از پرواز باید خود را در لینک https://www.ehteraz.gov.qa بصورت آنلاین ثبت نام نموده و کپی از تائیدیه نهایی را به همراه داشته باشند.

-تکمیل فرم تعهدنامه در لینک https://covid19.moph.gov.qa/EN/travel-and-return-policy/Pages/default.aspx الزامی است. بعلاوه برای اطلاعات بیشتر و مقررات روز و شرایط انجام سفر به قطر میتوان از این لینک استفاده کرد.

-مسافران دارای ویزا می توانند با پاسپورت دارای اعتبار حداقل 6 ماه، بیمه مسافرتی پزشکی، بلیت رفت و برگشت حداکثر سه ماهه و کارت واکسیناسیون جانسون/فایزر/مدرنا/آسترازنکا/سینوفارم که از آخرین نوبت آن 14 روز گذشته باشد، به کشور قطر سفر نمایند.

-انجام تست PCR و تائیدیه از سایت https://ehteraz.gov.qa هم برای مسافران قبل از انجام سفر الزامی است.

-تمام مسافران دارای ویزای Type B باید هفت روز قرنطینه هتلی شوند.

-این مقررات برای مسافرانی است که قصد دارند به خاک قطر وارد شوند. برای مسافران ترانزیتی از این کشور همچنان قانون گواهی منفی تست PCR در محدوده 72 ساعت پیش از پرواز دوم و تکمیل فرم تعهد و سلامت الزامی است.

منبع: همگردی
انتشار: 1 آبان 1400 بروزرسانی: 1 آبان 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1253

به "تور قطر: قطر مسافران دارای کارت واکسن را از قرنطینه و تست PCR معاف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور قطر: قطر مسافران دارای کارت واکسن را از قرنطینه و تست PCR معاف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید