رویترز: آمریکا هم زمان با پیشنهاد یاری به ایران علیه این کشور تحریم وضع می نماید

به گزارش بیست آمار، خبرگزاری رویترز با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه کشورمان گزارش داد: واشنگتن درحالی پیشنهاد یاری به ایران برای مقابله با اپیدمی کرونا ویروس را مطرح نموده است که به فشار حداکثری خود علیه این کشور نیز ادامه می دهد.

رویترز: آمریکا هم زمان با پیشنهاد یاری به ایران علیه این کشور تحریم وضع می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا روز سه شنبه تحریم های جدیدی را علیه 9 نهاد در آفریقای جنوبی، هنگ کنگ و چین و به علاوه سه فرد ایرانی به دلیل همکاری با بخش پتروشیمی ایران وضع کرد.

آمریکا در حالی این تحریم های جدید را اعلام نموده است و به فشار حداکثری خود علیه تهران ادامه می دهد که به ایران پیشنهاد یاری برای مقابله با اپیدمی کرونا ویروس داده و از جمهوری اسلامی خواسته است تا شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران را آزاد کند.

مایک پمیئو وزیر امورخارجه آمریکا هنگام اعلام تحریم های جدید علیه ایران گفت که این کشور در حال آنالیز آزادی شهروندان آمریکایی است. وی آشکارا نشان داد که واشنگتن به کارزار فشار حداکثری خود برای جلوگیری از صادرات نفت ایران ادامه خواهد داد.

وزارت بازرگانی آمریکا نیز به طور جداگانه اظهار داشت که شش نفر، شامل پنج دانشمند هسته ای ایرانی را به همراه 18 شرکت به دلیل همکاری با برنامه هسته ای ایران، برنامه موشکی و هسته ای پاکستان و کوشش های روسیه برای نوسازی ارتش در فهرست تحریمی خود قرار خواهد داد.

این فهرست مانع از این می گردد که افراد و نهادهای تحریم شده بتوانند به بعضی یا تمام موارد مشمول مقررات صادراتی آمریکا دسترسی پیدا نمایند، مگر اینکه صادر نماینده بتواند مجوز کسب کند.

وزارت بازرگانی آمریکا بدون ذکر نام اظهار داشت که اقدام جدیدش شامل یک شرکت در ایران، دو نهاد در چین، 9 شرکت در پاکستان و پنج مورد نیز در امارات می گردد. از این رو، صادرات بعضی کالاهای معین به این شرکت ها ممکن نخواهد بود.

دو منبع مطلع روز دوشنبه به رویترز گفتند که بعید است که آمریکا بخواهد تحریم ها علیه ایران را کاهش دهد، هرچند که چین از واشنگتن خواسته است در شرایط اپیدمی کرونا ویروس چنین کاری را انجام دهد.

با این حال، وزیر امورخارجه آمریکا باوجود ادامه فشارهای کشورش بر تهران به خبرنگاران گفت که خواهان آزادی شهروندان آمریکایی در ایران است و حتی مدعی شد که جمهوری اسلامی در حال آنالیز این است که آنها را آزاد کند یا خیر.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 283

به "رویترز: آمریکا هم زمان با پیشنهاد یاری به ایران علیه این کشور تحریم وضع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: آمریکا هم زمان با پیشنهاد یاری به ایران علیه این کشور تحریم وضع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید