راه اندازی هرباریوم مجازی در دانشگاه تبریز

به گزارش بیست آمار، وب سایت هرباریوم مجازی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبربز به آدرس اینترنتی www.herbatabrizu.ir طراحی و راه اندزی شد.

راه اندازی هرباریوم مجازی در دانشگاه تبریز

به گزارش خبرنگار استان های خبرنگاران، هرباریوم دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز با قدمتی حدوداً 34 ساله یکی از گنجینه های مهم فلور آذربایجانشرقی محسوب می شود.

این هرباریوم مجازی بیشتر با هدف حفظ و نگهداری و شناساندن بیشتر این موزه گرانبهای گیاهی دانشگاه و همچنین برای استفاده بهینه و آسان تر گیاه شناسان، پژوهشگران و دانشجویان عزیز راه اندازی شده است.

هرباریوم دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز از اواخر سال 1364 به عنوان یک طرح تحقیقاتی از طریق اساتید گرانقدر دانشکده کشاورزی (نویده بیرنگ، مرحوم عزیز جوانشیر و یوسف مجتهدی) با تلاش و همت فراوان تحت عنوان جمع آوری و شناسایی فلور آذربایجانشرقی پایه گذاری شده است و اکنون هرباریوم تحت پوشش گروه آموزشی مهندسی فضای سبز این دانشکده و با نظارت کارشناس این گروه لیلا اعلم مدیریت می شود.

لازم به ذکر است، هرباریوم محلی است که در آن نمونه های خشک شده گیاهان را به شیوه های عملی خاص و معینی نگهداری می کنند و مجموعه ای از نمونه های گیاهی دائمی شده و شناسنامه دار است. هر نمونه هرباریومی سندی است دال بر وجود یک گونه در یک منطقه خاص جغرافیایی و همچنین نمونه شاهدی برای تحقیقات علمی به شمار می آید. محققان و گیاه شناسان در نهایت جهت حصول اطمینان از درستی شناسایی خود ناگزیر به تطبیق نمونه نو با نمونه های شناسایی شده از طریق دیگر محققان هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1296

به "راه اندازی هرباریوم مجازی در دانشگاه تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی هرباریوم مجازی در دانشگاه تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید