خبرنگاران آلمان، ایتالیا و فرانسه دخالت کنندگان در لیبی را تهدید به تحریم کردند

به گزارش بیست آمار، تهران- خبرنگاران- آلمان، ایتالیا و فرانسه اعلام کردند که آماده اعمال تحریم علیه کشورهایی هستند که تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض می نمایند.

خبرنگاران آلمان، ایتالیا و فرانسه دخالت کنندگان در لیبی را تهدید به تحریم کردند

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آلمان، ایتالیا و فرانسه در بیانیه ای مشترک روز شنبه از اعلام آمادگی خود برای تحریم قدرت های خارجی که در لیبی تحریم های تسلیحاتی را نقض نموده اند، خبر دادند.

سه کشور اروپایی در این بیانیه گفتند: ما از همه بازیگران خارجی می خواهیم که به مداخله فزاینده خود [در لیبی] سرانجام داده و به طور کامل به تحریم تسلیحاتی مصوب در شورای امنیت سازمان ملل متحد احترام بگذارند.

آن ها افزودند: در صورتی که نقض این تحریم ها در دریا، زمین و هوا ادامه یابد، ما آماده در نظر دریافت تحریم های احتمالی و منتظر پیشنهادهای مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این راستا هستیم.

لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 به 2 دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شد. دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب لیبی) مستقر است که در دنیا و سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی که خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش این کشور کنترل امور را در آن منطقه در دست گرفته است.

امارات متحده عربی، عربستان سعودی، مصر، فرانسه و روسیه از ارتش حفتر و دولت شرق لیبی حمایت می نمایند؛ در حالی که ترکیه، قطر، الجزایر، ایتالیا و اتحادیه اروپا حامی دولت السراج هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 465

به "خبرنگاران آلمان، ایتالیا و فرانسه دخالت کنندگان در لیبی را تهدید به تحریم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آلمان، ایتالیا و فرانسه دخالت کنندگان در لیبی را تهدید به تحریم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید