تقاضای جهانی نفت افزایش می یابد

به گزارش بیست آمار، آژانس بین المللی انرژی پیش بینی تقاضای نفت خود را به دنبال چشم انداز روشن تر واکسیناسیون ویروس کرونا افزایش داد.

تقاضای جهانی نفت افزایش می یابد

به گزارش، آژانس بین المللی انرژی (IEA) امروز (چهارشنبه، 25 فروردین ماه) در تازه ترین گزارش چشم انداز کوتاه مدت انرژی خود پیش بینی کرد که واکسیناسیون برای مقابله با ویروس کرونا، چشم انداز تقاضای دنیای نفت را روشن تر نموده و این در حالی است که افزایش موارد ابتلا به این ویروس در برخی از کشور های عمده مصرف نماینده نفت بیانگر شنمایندگی بهبود است.

این نهاد در گزارش ماهانه خود توضیح داد: بنیان های بازار به وضوح قوی تر به نظر می رسند.

در ادامه این گزارش آژانس آمده است: افزایش بی رویه ذخیره سازی نفت دنیا که در سال گذشته میلادی و در پی شوک ایجاد شده در تقاضای نفت به دلیل همه گیری ویروس کرونا ایجاد شده بود، در حال رفع شدن است؛ پیشرفت مشهودی در توزیع واکسن مشاهده می گردد و به نظر می رسد اقتصاد دنیای شرایط بهتری دارد.

این نهاد نظارتی مستقر در پاریس با استناد به موارد در حال افزایش ابتلا به کرونا در اروپا، برزیل و ایالات متحده آمریکا اعلام نمود که همچنان نگران موج های جدیدی از پیشرفت ویروس است که مانع بهبود اوضاع می گردد.

با این حال، آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد که تعادل تقاضا و عرضه دنیای نفت در نیمه دوم سال جاری دوباره برقرار می گردد و ممکن است لازم باشد که فراورینمایندگان برای تأمین تقاضای مورد احتیاج، 2 میلیون بشکه در روز به عرضه نفت خود بیفزایند.

این آژانس اضافه کرد: سازمان کشور های صادر نماینده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه (ائتلاف اوپک پلاس) عرضه نفت خود را متناسب با تقاضا و اینکه آیا شیوع ویروس کمتر شده است یا خیر، تنظیم می نمایند.

آژانس بین المللی انرژی اظهار کرد: تعدیل ماهانه عرضه نفت این ائتلاف، انعطاف پذیری لازم برای تأمین تقاضای فزاینده نفت را فراهم می نماید. این ائتلاف با افزایش یا کاهش سریع فراوری نفت خود - در صورت موفقیت نبودن فرایند بهبود تقاضا - توازن بازار را برقرار می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1010

به "تقاضای جهانی نفت افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقاضای جهانی نفت افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید