با اوپک پلاس بر سر کاهش تولید مذاکره نمی کنیم

به گزارش بیست آمار، احسان عبدالجبار گفت: عراق قصد ندارد با اعضای اوپک پلاس در خصوص سهم تولید نفت یا جبران مازاد تولیدش مذاکره کند.

با اوپک پلاس بر سر کاهش تولید مذاکره نمی کنیم

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

وی شرح داد در دیدارهای گذشته از اعضای اوپک پلاس درخواست کرده بود اجازه دهند عراق جبران مازاد تولید خود را به تاخیر بیاندازد و این امر به بازگرداندن امید به اقتصاد عراق کمک کرد.

وزیر نفت عراق گفت: عدم پایبندی منطقه کردستان به سهم تولیدش، دلیل اصلی کاهش نرخ پایبندی عراق به 79 درصد بوده است. ما با منطقه کردستان برای کاهش تولیدشان به میزان 20 درصد معادل 80 هزار بشکه در روز به توافق رسیده بودیم اما آنها به تعهدشان عمل نکرده و تولیدشان را در 430 هزار بشکه در روز حفظ کردند.

عبدالجبار گفت: کاهش تولید داوطلبانه عربستان سعودی به میزان یک میلیون بشکه در روز به جلوگیری از فروپاشی بازار نفت کمک کرد.

اوپک پلاس از ماه مه محدودیت عرضه به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز را آغاز کرد و تحت برنامه تسهیل تدریجی محدودیت عرضه، در ژانویه 500 هزار بشکه در روز به تولیدش اضافه کرد اما بجز کاهش تولید داوطلبانه عربستان سعودی و افزایش اندک تولید روسیه و قزاقستان، تولید بیشتر اعضای این گروه در فوریه ثابت خواهد ماند.

وزیر نفت عراق در مصاحبه با شبکه تلویزیونی شرقیه عراق پیش بینی کرد: قیمت هر بشکه نفت در سه ماهه دوم سال 2021 به حدود 60 دلار می رسد.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت نفت برنت در معاملات روز جمعه با 2.3 درصد کاهش، در 55 دلار و 10 سنت و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 2.3 درصد کاهش، در 52 دلار و 36 سنت در هر بشکه بسته شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 860

به "با اوپک پلاس بر سر کاهش تولید مذاکره نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با اوپک پلاس بر سر کاهش تولید مذاکره نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید