افراد حقیقی هم میتوانند مسکن ملی بسازند؟

به گزارش بیست آمار، متقاضیانی که قصد دارند در قالب طرح اقدام ملی مسکن ساخت و ساز نمایند اگر شرایط پنج گانه این طرح از جمله سبز بودن فرم ج را داشته باشند می توانند به شکل گروهی تقاضای دریافت زمین دولتی بدهند و با استفاده از آورده خود و وام حداکثر 100 میلیون تومانی 18 درصد صاحبخانه شوند.

افراد حقیقی هم میتوانند مسکن ملی بسازند؟

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران، طرح اقدام ملی مسکن در قالبهای متنوعی طراحی شده که از جمله آنها می توان به ثبت نام از متقاضیان، پروژه های مشارکتی با پیمانکاران، انعقاد تفاهمنامه با دستگاههای دولتی، تشکیل تعاونی و تشکیل گروههای چند نفره اشاره نمود. در قالب گروهی زمین در اختیار متقاضیان قرار می گیرد تا خودشان پروانه بگیرند و فراوری مسکن نمایند. گفته می گردد در این قالب، تعداد قابل توجهی از واحدها که ساختشان از سال گذشته آغاز شده به مرحله افتتاح رسیده است.

برخورداری از مسکن ملی شرایطی دارد که از جمله آنها می توان به عدم استفاده از زمین و مسکن دولتی از ابتدای انقلاب تا کنون، عدم مالکیت از سال 1384 تا کنون، سکونت پنج ساله در شهر یا شهرهای اطراف مورد تقاضا و سرپرست خانوار بودن اشاره نمود.

بنا به گفته محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی، طرح اقدام ملی مسکن برای درآمدهای مختلف پیش بینی شده است. در این طرح در شهرهایی که دولت دارای زمین باشد و قیمت زمین بر اساس ضوابط قانونی اجازه دهد، زمین 99 ساله اجاره داده می گردد. همچنین، در شهرهایی که قیمت زمین دولتی بیشتر از جزئیاتی است که در قانون آمده، واگذاری به شیوه فروش اقساطی انجام می گردد که در عین حال این شیوه ارزش افزوده بسیار خوبی برای متقاضیان ایجاد می نماید. به گفته وی، زمین هایی که گرانقیمت تر هستند و شرایط خاص دارند به صورت مشارکت با سازندگان ساخته می گردد.

زمین متری 3.5 تا 4 میلیون تومان

اوایل دی ماه سال گذشته قیمت هر متر مربع زمین طرح اقدام ملی مسکن ملی 3.5 تا 4 میلیون تومان اعلام شد که البته هنوز تغییری اعلام نشده است. برای آپارتمان های پرتراکم که مساحتی بین 38 تا 43 متر دارند، در شهرهای استان تهران قیمت زمین 120 میلیون تومان تخمین زده می گردد که متقاضیان باید این مبلغ را در اقساط 12 ساله پرداخت نمایند.

قیمت ساخت نیز بر اساس قیمت تمام شده محاسبه می گردد که در سرانجام پروژه اعلام خواهد شد. با توجه به هزینه های اواخر سال گذشته قیمتها بین 2.5 تا 3.5 میلیون تومان در هر متر مربع در نظر گرفته شده بود که احتمالا به دلیل نوسانات نرخ مصالح ساختمانی، مبالغ مذکور هم اکنون تغییر نموده است.

دوره بازپرداخت وام 10 سال است

آورده اولیه هر متقاضی نیز در مرحله اول حدود 40 میلیون تومان است. 100 میلیون تومان نیز وام بانکی با نرخ سود 18 درصد با دوره مشارکت 2 ساله و مدت بازپرداخت 10 ساله پرداخت می گردد.

وعده افتتاح مسکن ملی در آبان ماه

شهریوماه سال گذشته طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد. اولین واحدها از این پروژه 400 هزار واحدی به روزهای افتتاح نزدیک شده و بر اساس اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی روز اول آبان ماه، پروژه های آماده شده مسکن ملی در 4 بخش با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد. پیش از این وزارت راه و شهرسازی تیرماه و مرداد ماه را زمان افتتاح مسکن ملی اعلام نموده بود که بنا به دلایلی از جمله شیوع ویروس کرونا محقق نشد. گفته می گردد در شهر جدید پرند 1246 واحد مسکن ملی، در هشتگرد 96 واحد و در گلبهار 300 واحد با ارزش حدود 52 میلیارد تومان آماده افتتاح است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 680

به "افراد حقیقی هم میتوانند مسکن ملی بسازند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افراد حقیقی هم میتوانند مسکن ملی بسازند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید