با آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا آشنا شویم

به گزارش بیست آمار، براساس گزارش سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد یونسکو در سال 1396 (2017 م) مجموع دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور 50 هزار و 392 نفر است.

با آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا آشنا شویم

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران در جلسه 94 کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی که امروز به آنالیز پیش نویس سند مهاجرت دانشجویان و دانش آموختگان کشور اختصاص داشت؛ گزارش تدوین شده در این زمینه ارائه شد.

در ابتدای این گزارش عنوان شد که مسئله اشتغال پس از دانش آموختگی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان است.

همچنین این موضوع نیز مورد تأکید نهاده شد که براساس گزارش سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد یونسکو در سال 1396 (2017 م) مجموع دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور 50 هزار و 392 نفر است.

در ادامه جلسه نیز اشاره شد که بیشترین تعداد دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج، در کشور آمریکا با تعداد 12 هزار و 643 نفر هستند و از این نظر دانشجویان ایرانی دارای رتبه یازدهم در میان دانشجویان سایر کشورهای شاغل به تحصیل در آمریکا هستند.

در بخش دیگری از این آمار همچنین اشاره شد که تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا نیز 7 هزار و 415 نفر هستند و از این نظر دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کانادا نیز دارای رتبه یازدهم در میان دانشجویان سایر کشورها هستند.

آمار این گزارش همچنین حاکیست در سال 2016 میلادی ارزش افزوده مالی فراوری شده دانشجویان خارجی در کشور کانادا بالغ بر 8 میلیارد دلار بوده است.

پس از ارائه این گزارش اعضا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ که اهم آن شامل تمرکز بر خلاقیت پروری در نظام آموزشی کشور، ایجاد احساس مفید و مؤثر بودن برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، تحول در برنامه های آموزشی به منظور هدفمند و بومی کردن این آموزش ها، لزوم احتیاج محور شدن آموزش های دانشگاهی و توجه بیشتر به موضوع مهاجرت اعضای هیئت علمی، متخصصان و مدیران کشور است.

4123/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 286

به "با آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا آشنا شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا آشنا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید