گل فروشی که روی دیوار گل می کارد

به گزارش بیست آمار، نخستین بار که از کسی گل گرفته اید را به خاطر دارید؟ حسی که بعد از گرفتن نخستین دسته گل یا شاخه گل داشته اید را یادتان می آید؟ حتی اگر خیلی هم به گل و گیاه علاقه نداشته باشید، بعد از گرفتن یک شاخه گل حتما شاداب می شوید و لبخندی روی لبانتان نقش می بندد. تا همین چند سال پیش که خبری از اینترنت و اینستاگرام نبود باید برای خرید گل به نزدیک ترین گل فروشی محل کار و خانه تان مراجعه می کردید. گل های چیده شده توی سبد را انتخاب می کردید و بعد بقیه کار را به گل فروش می سپردید. اگر شانس داشتید و گل فروش سلیقه خوبی داشت که با یک دسته گل زیبا روبرو می شدید، وگرنه با انبوهی از گل و گیاه هایی که هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشتند و دور یک کاغذ پیچیده شده بودند روبرو می شدید.

گل فروشی که روی دیوار گل می کارد

اما حالا شغل گل فروشی و گل آرایی تغییرات بسیار زیادی نموده و از قضا به یکی از مشاغل پولساز هم تبدیل شده است. حالا دیگر مانند گذشته انتخاب های محدود برای گل آرایی وجود ندارد و کافیست عکس دسته گل یا سبد گل مورد نظر خود را در اینترنت پیدا کنی و میان بی شمار صفحات و افرادی که کار گل آرایی انجام می دهند بگردی و برترینشان را انتخاب کنی. یکی از افرادی که توانسته از گل آرایی به عایدی بسیار خوبی برسد خانم آب باریکی است: من اغلب آگهی های خودم را در دیوار منتشر می کنم. آدرسم را هم در آگهی های دیوار گذاشته ام تا مردم به راحتی بتوانند کارهایم را مشاهده نمایند. خانم آب باریکی یکی از آگهی دهندگانی است که بیشترین تعداد تماس دریافتی را در دیوار دارد: کار های من واضح هستند؛ قیمت کار ها مناسب است و مشتری ها از تزئیناتی که روی گل ها انجام می دهم بسیار راضی هستند.

گل آرایی و گل فروشی یکی از شغل های پولساز در کشور به شمار می فرایند. اگر همین حالا قصد خرید یک دسته گل معمولی داشته باشید و به گل فروشی بروید باید رقمی حدود 150 هزار تومان برای یک دسته گل ساده پرداخت کنید. البته اگر این دسته گل تزئین خاصی داشته باشد این رقم بیشتر هم خواهد شد. اگر گل خاصی هم مدنظرتان باشد که باید هزینه قابل توجهی بپردازید.

به همین علت است که این شغل در دسته شغل های پولساز قرار می گیرد؛ بنابراین اگر سلیقه خوبی دارید و از هارمونی رنگ ها سر در می آورید بهتر است مهارت خود را در این شغل محک بزنید. درست مانند کاری که خانم آب باریکی انجام داد و حالا یکی از افراد پیروز در این شغل است من 29 سال سن دارم و حالا توانسته ام با مهارتی که در گل آرایی دارم یک کارگاه در تهران راه اندازی کنم. به همراه چند خانم در این کارگاه مشغول هستیم و خداروشکر روزی را بیکار پشت سر نگذاشته ایم.

زنان همواره نشان داده اند که می توانند در محدودیت ها برترین کار ها را انجام دهند. اگر به تاریخچه مشاغل شناخته شده در تهران و شهر های دیگر نگاهی بیاندازید، نمونه های بسیار زیادی از زنانی را می بینید که بدون هیچ پشتوانه ای به کارزار آمده اند و در شغل خود برترین شده اند. قطعا اینترنت، سایت ها و اپلیکیشن هایی مانند دیوار و اینستاگرام یکی از مهم ترین بستر هایی هستندکه می توانند افراد مستعد را به پیروزیت نزدیک نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1429

به "گل فروشی که روی دیوار گل می کارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل فروشی که روی دیوار گل می کارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید