کاهش چشمگیر رشد مالی آلمان در سال 2019

به گزارش بیست آمار، اداره فدرال آمار آلمان از کاهش چشمگیر رشد مالی این کشور در سال 2019 به دلیل مناقشات تجاری ایجاد شده از طرف آمریکا، مسئله برگزیت و بحران در صنعت خودرو اطلاع داد.

کاهش چشمگیر رشد مالی آلمان در سال 2019

جهت دریافت مشاوره خدمات هزینه طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه ویرتشافتز ووخه، اقتصاد آلمان در سال 2019 به دلیل مناقشات تجاری، بحران در صنعت خودرو و مسئله برگزیت رشد بسیار کندی را داشته که از سال 2013 بی سابقه بوده است.

بر اساس اطلاعات ارائه شده از طرف اداره فدرال آمار آلمان، رشد اقتصادی این کشور در سال 2019 چنین تصویر بدی را در سال های اخیر به خود ندیده بود. بر این اساس اقتصاد آلمان در سال 2019 تنها 0.6 درصد رشد داشته است. این رشد اقتصادی نه تنها کم تر از رشد اقتصادی این کشور در سال های 2018 و 2017 که به ترتیب 1.5 و 2.5 درصد بوده است می باشد، بلکه از سال 2013 به بعد هم بی سابقه بوده است. تنها در سال 2013 آلمان یک رشد اقتصادی کند تر و معادل 0.4 درصد را تجربه کرد.

بر این اساس، صادرات آلمان از ضعف اقتصاد جهانی رنج می برد که البته تنها علت آن جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیست. در چنین جوی شرکت ها هم در زمینه سرمایه گذاری محتاط تر می شوند. در زمینه صنعت خودروسازی نه تنها گرایش به سمت خودروهای برقی است، بلکه فرایند کاهش تقاضای جهانی هم دیده می گردد.

در این شرایط بد اقتصادی بار دیگر مصرف کنندگان با توجه به بهبود شرایط کار و افزایش قدرت خریدشان، خود را به عنوان حامی اقتصاد آلمان نشان دادند.

کلایس میچل سن، از اقتصاد دادنان برجسته آلمانی در این باره گفته است که اقتصاد آلمان در سال 2019 از زمان بحران اقتصادی و اقتصادی در سال های 2012 و 2013 چنین رشد اقتصادی کمی را تجربه نکرده بود، چرا که ضعف تقاضا در بازارهای فروش بین المللی کاملا بر صنعت آلمان تاثیر گذاشته است.

به گفته وی صنعت خودروسازی بومی در حال رکود است و بخش های اقتصادی هم جوار، هم تحت تاثیر این ضعف قرار گرفته اند.

این اقتصاد دان برجسته آلمانی همچنین از تاثیرات بد مسائل حل نشده سیاسی مانند برگزیت و مناقشات تجاری بین آمریکا و چین بر اقتصاد آلمان در سال گذشته میلادی اطلاع داد.

به گفته وی اینکه اقتصاد آلمان در این شرایط همچنان در جهت رشد البته کمی قرار داشته است را مدیون مصرف خصوصی قوی و صنعت ساخت و ساز است.

نیکلا براندت از دیگر اقتصاد دادنان آلمانی نیز کاهش رشد اقتصادی در این کشور در سال 2019 را بیشتر به مناقشات تجاری جهانی منوط دانسته است.

وی در این باره گفت که ناامنی در عرصه تجاری همچنان وجود دارد و مسئله اصلی این است که اقتصاد داخلی تحت این شراط تا چه مدت دوام خواهد آورد؟ اگر این گونه ناامنی های اقتصادی جهانی رفع نگردد می تواند به اقتصاد داخلی سرایت کند.

البته نهادهای اقتصادی آلمان رشد اقتصادی بالاتر از یک درصد در سال 2020 را انتظار دارند. با این همه آن ها تقریبا نیمی از این افزایش رشد اقتصادی پیش بینی شده را به این واقعیت نسبت می دهند که روزهای کاری در سال 2020 بیشتر از سال 2019 است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 86

به "کاهش چشمگیر رشد مالی آلمان در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش چشمگیر رشد مالی آلمان در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید