چگونه بارکدخوان گوشی سامسونگ را فعال کنیم؟

به گزارش بیست آمار، اگر به تازگی با خرید گوشی سامسونگ به جمع کاربران اندروید پیوسته اید، احتمالا برای تان سوال شده که بارکدخوان گوشی سامسونگ دقیقا کجاست و چطور می توان با آن کار کرد؟ در این مقاله قصد داریم نحوه کار با این قابلیت مجذوب کننده را در گوشی های سامسونگ شرح دهیم.

چگونه بارکدخوان گوشی سامسونگ را فعال کنیم؟

راه های متعددی برای اسکن یک کد QR با تلفن سامسونگ شما وجود دارد. چه از یک دستگاه مالی بهره ببرید یا یکی از گوشی های اندروید تاشو می توانید با روش های موجود در این مطلب از قابلیت بارکدخوان گوشی سامسونگ بهره ببرید. با این حال، بعضی از روش ها می توانند غیر قابل اعتماد باشند و باعث می شوند دوربین تلفن خود را روی یک کد QR بدون نتیجه تکان دهید. ما به شما نشان می دهیم که چگونه یک کد QR را با دستگاه سامسونگ گلکسی خود اسکن نموده و چگونه کدهای QR را که بلافاصله کار نمی نمایند اسکن کنید. پس از این مورد، با تبدیل رمز عبور وای-فای خود به یک کد QR قابل چاپ می توانید به مهمانان خود یاری کنید.

چگونه بارکد خوان گوشی را فعال کنیم؟

شما نیازی به نصب هیچ برنامه ای برای اسکن کد QR با گوشی سامسونگ گلکسی خود ندارید. تنها کاری که شما انجام می دهید این است که برنامه دوربین داخلی تلفن خود را باز کنید؛ همان طور که هنگام گرفتن عکس انجام می دهید. سپس دوربین دستگاه خود را به سمت کد QR بدون فشار دادن دکمه شاتر قرار دهید.

اگر تلفن شما کد را به درستی بخواند، یک پیغام در پایین صفحه نمایش شما ظاهر می گردد که به شما اجازه می دهد با محتوای کد QR ارتباط برقرار کنید. برای ادامه روی کارت ضربه بزنید. به عنوان مثال، اگر کد QR حاوی اعتبار وای-فای باشد، تلفن شما به طور اتوماتیک به شبکه متصل می گردد. اگر یک لینک باشد، در مرورگر شما باز می گردد.

در بعضی موارد، کارتی که ظاهر می گردد، گزینه های اضافی را نشان می دهد که می تواند مفید باشد. اگر شما قصد ندارید محتوا را بلافاصله باز کنید، اما ترجیح می دهید آن را ذخیره کنید یا به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال، می توانید یک لینک را کپی نموده و آن را برای یک دوست ارسال کنید که در اسکن کد QR در یک رستوران مشکل دارد.

نحوه برخورد با کدهای QR معیوب که اسکن نمی شوند!

اگر برنامه دوربین شما کدهای QR را در قالب بارکدخوان گوشی سامسونگ دریافت نمی نماید، ممکن است این ویژگی خاموش باشد. در ادامه نحوه فعال کردن بارکدخوان گوشی سامسونگ را شرح می دهیم:

1. نرم افزار دوربین گوشی سامسونگ را باز کنید.

2. روی علامت چرخ دنده که در سمت بالا و راست تصویر قرار گرفته است ضربه بزنید.

3. دکمه مربوط به Scan QR codes را روشن کنید.

آیا گوشی سامسونگ شما هنوز هم کد QR را اسکن نمی نماید؟ برای برطرف مشکل از ترفندهای زیر بهره ببرید:

  • لنز دوربین پشتی را تمیز کنید. اگر گرد و غبار یا زباله مانع دید دوربین گردد، ممکن است تلفن شما در رمزگشایی کد مشکل داشته باشد.
  • روی کد QR روی صفحه نمایش ضربه بزنید تا دوربین گوشی، روی آن تمرکز کند.
  • مطمئن شوید که تلفن گلکسی شما یک اتصال اینترنتی فعال دارد. در غیر این صورت، نمی توانید از یک پیوند وب بازدید کنید یا یک فایل PDF را از Google Drive باز کنید.
  • گوشی خود را خیلی نزدیک به سوژه نگیرید.

گفتنی است که برای اسکن یک کد QR نیازی به فشار دادن دکمه شاتر نیست.

نحوه اسکن یک کد QR از Quick Menu

این روش سریع ترین راه برای اسکن یک کد QR در تلفن سامسونگ است، چون برای شناسایی اتوماتیک کدهای QR نیازی به استفاده از برنامه دوربین ندارید.

1. در صفحه اصلی گوشی انگشتتان را از بالا به سمت پایین بکشید تا به منوی سریع یا همان Quick menu دسترسی پیدا کنید.

2. به سمت چپ انگشتتان را حرکت داده تا گزینه Scan QR code را مشاهده کنید. روی آن ضربه بزنید تا اسکنر پیش فرض گوشی باز گردد.

در محیط های تیره و تار که نور مناسبی وجود ندارد، شما می توانید از نور فلش لایت هم بهره ببرید تا بتوان راحت تر بارکدها را خوانش کرد.

نحوه خواندن یک کد QR از یک تصویر در گالری گوشی سامسونگ

اگر چه برای اسکن کدهای QR نیازی به برنامه اضافی ندارید، برنامه های دوربین و گالری سامسونگ نمی توانند تصاویر ذخیره شده در گالری را در تلفن شما پردازش نمایند. با این حال، برنامه Google Lens و اسکنر QR پیش فرض می توانند یاری نمایند. این کار به آسانی باز کردن یک تصویر حاوی یک کد QR و ضربه زدن به دایره برای تعامل با آن است.

علاوه بر اسکن کدهای QR از تصاویر گالری، Google Lens می تواند به شما یاری کند تا با آن چه دوربین شما می بیند ارتباط برقرار کنید، مانند ترجمه زنده متن، دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص غذا و اجازه دادن به شما در خصوص آن چه که می بینید، مفید است، اگر شما در خصوص گونه گیاه یا نژاد سگ کنجکاو هستید. دانلود Google Lens برای اسکن کدهای QR لازم نیست، اما داشتن برنامه در تلفن شما می تواند مفید باشد. البته اگر فکر می کنید وجود این برنامه برای کار شما سودمند محسوب می گردد.

استفاده از منوی تنظیمات سریع

اگر نمی خواهید یک برنامه اختصاصی را برای اسکن یک کد QR از یک تصویر دانلود کنید، از گزینه اسکنر پیش فرض بهره ببرید. مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1. منوی تنظیمات سریع را باز نموده و سپس روی Scan QR code ضربه بزنید.

2. روی آیکون گالری ضربه بزنید. برنامه پیش فرض گالری گوشی حاوی پوشه های تصاویر باز می گردد.

3. یک عکس مرتبط را پیدا کنید.

4. از ابزار برش بهره ببرید تا تمرکز روی کد QR باشد.

5. روی Done ضربه زده تا برنامه بتواند خیلی سریع کد را اسکن کند.

چگونه یک کد QR را با استفاده از Google Photos اسکن کنیم؟

برنامه پیش فرض گالری در گوشی های سامسونگ مملو از ویژگی های مفید است. با این حال، بسیاری از کاربران Google Photos را برای مدیریت رسانه ترجیح می دهند. اگر جزو این دسته از افراد هستید، از ادغام Google Lens در Google Photos برای اسکن یک کد QR بهره ببرید. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1. برنامه Google Photos را در گوشی سامسونگ خود اجرا کنید.

2. یک تصویر که دلتان می خواهد بارکدخوان آن را خوانش کند را باز کنید.

3. روی آیکون گوگل لنز ضربه زده تا اجازه دهید کد را از تصویر خوانش کند.

در تجربه ما، این برنامه حتی بهتر از اسکنر کد QR پیش فرض در One UI کار می نماید. بعلاوه نیازی به برش دادن تصویر ندارید. Google Photos برای شناسایی و اسکن کد به میزان کافی هوشمند است.

چگونه یک کد QR را از مرورگر Samsung Internet اسکن کنیم؟

بعلاوه می توانید یک کد QR را از مرورگر اینترنت سامسونگ اسکن کنید. ابتدا، نوار منو را برای افزودن یک اسکنر کد QR سفارشی می کنید تا بتوان بارکدخوان را به برنامه افزود. برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:

1. برنامه Samsung Internet را باز نموده و سپس منوی همبرگر را در گوشه پایین و سمت راست ضربه بزنید.

2. Settings را انتخاب کنید.

3. روی Layout and منو ها ضربه زد و سپس Customize منو ها را باز کنید.

4. افزونه QR code scanner را به منوی اصلی بکشید.

5. به منوی اصلی برگردید. اسکنر کد پیش فرض تنها در یک قدمی شما در مرورگر اینترنت سامسونگ قرار گرفته است.

دیر یا زود باید از اسکنرها بیشتر استفاده کنیم!

کدهای QR یک راه مفید برای باز کردن سریع لینک ها هستند و وقتی با تمام روش هایی که می توانید آنها را اسکن کنید آشنا شوید، به سرعت به یک دارایی ارزشمند تبدیل می شوند. با کمی نماید و کاو در تمامی قابلیت های One UI می توان با بقیه ویژگی های گوشی سامسونگ خود آشنا شوید. هر چند بارکدخوان گوشی سامسونگ ابزار بسیار کاربردی است که در آینده کاربران بیشتری از آن بهره برداری خواهند کرد.

منبع: androidpolice

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 خرداد 1403 بروزرسانی: 27 خرداد 1403 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1729

به "چگونه بارکدخوان گوشی سامسونگ را فعال کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بارکدخوان گوشی سامسونگ را فعال کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید