چگونه از گودی کمر پیشگیری کنیم؟

به گزارش بیست آمار، عادات روزمره ما به مهره ها و ستون فقرات ما شکلی تازه می دهند. با در نظر گرفتن مواردی در زندگی روزمره می توانیم عضلات را تقویت نموده و از آسیب های احتمالی بکاهیم.

چگونه از گودی کمر پیشگیری کنیم؟

پیشگیری از گودی کمر به شما یاری می نماید تا از آسیب های احتمالی به کمر و ستون فقرات در امان باشید. با رعایت چند اصل ساده می توانید عضلات کمر را تقویت نموده و از آسیب به مهره های کمر جلوگیری کنید. با ما در مجله اینترنتی خبرنگاران همراه باشید.

اصلاح عادات آسیب زننده به کمر

با رعایت مواردی در سبک زندگی خود می توانید از گودی کمر و مسائل ناشی از آن پیشگیری کنید.

1.بلند نکردن اجسام سنگین

به خاطر داشته باشید عضلات شما تا جایی می توانند از پس فشار برآیند و از جایی به بعد ممکن است آسیب زیادی متوجه ستون فقرات شما گردد. در صورتی که مجبور به بلند کردن اجسام سنگین هستید بهتر است عضلات کمر را تقویت نموده و به هنگام برداشتن بار عضلات شکم خود را منقبض کنید تا از مهره های کمر محافظت نمایند

2. خم نکردن کمر

توجه داشته باشید در صورتی که عادت به خم و راست شدن زیاد داشته باشید و کمر خود را در فاصله ای ناایمن خم کنید، برای شما پیشگیری از گودی کمر محقق نخواهد شد مگر با اصلاح همین عادت رفتاری نامناسب.

3. قوز نکردن هنگام نشستن

به هنگام نشستن طولانی مدت کمر را صاف نگه دارید و ترجیحا بالشتک کوچکی در انحنای کمر بگذارید. سعی کنید شانه ها را عقب نگه دارید. اگر کار شما نشستن پای کامپیوتر است به نحوه قرار گرفتن عضلات و ستون فقرات کمر هنگام نشستن خوب دقت کنید و هر از گاهی از جا برخواسته و رنمشی به بدن بدهید.

4. تغییر عادات خواب

برای خوابیدن تشک و بالشی استاندارد انتخاب کنید. اگر می توانید به هنگام خواب بالش کوچکی میان زانوهای خود قرار دهید تا کمر و زانوان شما در زاویه ای مناسب قرار گیرند. از خوابیدن به پشت برای طولانی مدت خودداری کنید.

به یاد داشته باشید خوابیدن به پهلو با بالشی کوچک کیان زانوها برترین روش برای پیشگیری از گودی کمر است.

5. کاهش وزن

اگر کوشش کنید تا در وزنی مناسب باقی بمانید از بسیاری آسیب ها که چاقی و اضافه وزن بر ستون فقرات و زانوهای شما وارد خواهد آورد پیشگیری نموده اید. با رعایت رژیم غذایی مناسب از دریافت کالری های مفید برای بدن اطمینان حاصل کنید و از خوردن شیرینی و شکر که باعث چاقی و از بین رفتن کلسیم استخوان های شما می شوند خودداری کنید.

6. پیاده روی

آسان ترین ورزشی که بدون احتیاج به امکانات خاص در دسترس همه ماست پیاده روی است. با تبدیل روزانه 30 دقیقه پیاده روی به برنامه روزمره خود از سلامت عضلات اطمینان حاص کنید. پیاده روی با سرعت متناسب با توانایی های شما از آسیب های وارد بر کمر و زانو کاسته و سلامتی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

پیشنهاد مطالعه: دیر غذا خوردن از علل مهم افزایش وزن را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 26 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1402 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1660

به "چگونه از گودی کمر پیشگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از گودی کمر پیشگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید