پرداخت یارانه به هواپیماهای باری حامل محصولات کشاورزی

به گزارش بیست آمار، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: شیوه نامه پرداخت یارانه حمل و نقل صادراتی هواپیماهای باری حامل محصولات کشاورزی از سوی وزیر صمت ابلاغ شده است.

پرداخت یارانه به هواپیماهای باری حامل محصولات کشاورزی

علیرضا پیمان پاک، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اظهار کرد: بر اساس بند (م) تبصره (1) قانون بودجه و بعلاوه ماده (4) بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 1400، اعتباراتی جهت پرداخت یارانه حمل هوایی محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه و حوزه اتحادیه اوراسیا در نظر گرفته شده است که بر این اساس سازمان توسعه تجارت ایران با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، شیوه نامه اجرایی مربوطه را تدوین سپس به وسیله وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.

وی اضافه نمود: کاهش هزینه های حضور صادرکنندگان محصولات کشاورزی در بازار کشورهای همسایه و کشورهای حوزه اتحادیه اوراسیا و افزایش قدرت رقابت پذیری صادرات محصولات کشاورزی با هدف کاهش مدت زمان حمل این دسته از کالاهای صادراتی به علت فساد پذیر بودن از جمله اهداف شیوه نامه اجرایی است.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: در صورت اختصاص بودجه های لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه و در قالب کارگروه مشترک با وزارت جهاد کشاورزی نسبت به حمایت و تشویق صادرکنندگان به وسیله کاهش هزینه های حمل و نقل هوایی کالاهای فسادپذیر و با محاسبه هزینه سوخت هواپیماهای باری به اندازه هزینه سوخت هواپیماهای مسافری اقدام خواهد شد.

پیمان پاک اضافه نمود: وزارت صمت مصمم به توسعه و تجهیز زیرساخت های تجاری به عنوان یکی از اولویت های حوزه تجارت خارجی کشور است.

لازم به ذکر است، به زعم کارشناسان این اقدامات ساختاری به ویژه در حوزه لجستیک صادراتی مقدمه ای بسیار حیاتی برای عملیاتی شدن تجارت آزاد با حوزه اوراسیا تلقی می گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 14 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1447

به "پرداخت یارانه به هواپیماهای باری حامل محصولات کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت یارانه به هواپیماهای باری حامل محصولات کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید