ویروس دلتا تقریباً همه استان ها را فرا گرفته است

به گزارش بیست آمار، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، به تشریح شرایط بیماری کووید 19 در کشور پرداخت و در ارتباط با فرایند واکسیناسیون هم توضیحاتی ارائه داد.

ویروس دلتا تقریباً همه استان ها را فرا گرفته است

به گزارش مهر، علیرضا رئیسی، روز شنبه 26 تیر ماه 1400 در پایان جلسه ستاد ملی کرونا به ارائه گزارشی از موضوعات مورد بحث در جلسه امروز پرداخت.

وی در ابتدا به تشریح شرایط بیماری کرونا در کشور پرداخت و گفت: در حال حاضر 169 شهر کشور در شرایط قرمز، 166 شهر در شرایط نارنجی، 113 شهر در شرایط زرد قرار دارند.

رئیسی با نام این مطلب که ویروس دلتا خیلی از کشور های جهان را درگیر نموده است، اضافه کرد: این ویروس تقریباً همه استان ها را فرا گرفته و نوع ابتلاء معین است که ویروس غالب، ویروس دلتا است.

وی ادامه داد: نکته قابل تأمل و ناراحت کننده این است که اندازه رعایت پروتکل ها به 48 درصد رسیده و قطعاً منجر به افزایش بیماران خواهد شد.

رئیسی گفت: اندازه پلمب ها و جرایم کم نیست، اما به تنهایی گره گشا نیست و از مردم انتظار می رود به خاطر حفظ جان خودشان، بیشتر به رعایت پروتکل ها اهمیت بدهند.

وی در ارتباط با واکسیناسیون هم اضافه کرد: تزریق روزانه واکسن از مرز 250 هزار دوز عبور نموده و واکسن دوز اول و دوم برای افراد بالای 60 سال وجود دارد و نگرانی از این بابت نداریم.

رئیسی با اعلام اینکه تا کنون 11.2 میلیون دوز واکسن در کشور توزیع شده است، گفت: این هفته هم 6 میلیون واکسن نو به دست ما خواهد رسید.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بعلاوه از شروع واکسیناسیون معلمان در مرداد ماه اطلاع داد و اضافه کرد: به زودی کار واکسیناسیون برای افراد 50 سال به بالا هم شروع خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1161

به "ویروس دلتا تقریباً همه استان ها را فرا گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس دلتا تقریباً همه استان ها را فرا گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید