قتل زن مسن با انگیزه سرقت طلا

به گزارش بیست آمار، دختر پرستار خانگی با انگیزه سرقت طلا و جواهرات زنی مسن او را به قتل رساند، اما عاقبت دستگیر شد و به جرمش اعتراف کرد.

قتل زن مسن با انگیزه سرقت طلا

به گزارش شرق، روز 22 آبان سال 98 زن جوانی با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران اظهار داشت مادر 82ساله اش به علت مشکوکی فوت نموده و طلاجاتش هم به سرقت رفته است. همان زمان پرونده با موضوع سرقت منجر به جنایت تشکیل و برای تحقیقات جنایی با دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی نهاده شد.

محتویات پرونده حاکی از آن بود که متوفی به علت ابتلا به بیمار های زمینه ای و با توجه به آثار کبودی در نواحی گردن در بیمارستان فوت و با صدور گواهی فوت بدون ارجاع جسد به پزشکی قانونی دفن شده است.

در ادامه آنالیز ها دختر زن سالخورده اسم کرد مادرش دچار شکستگی لگن شده بود و در مدت چهار ماه قبل از فوتش زن پرستاری به نام شوکت به خانه او می رفت و از وی مراقبت و نگهداری می کرد و کار های خانه را هم انجام می داد. این در حالی بود که دختر شوکت هم برای نظافت گاهی اوقات با مادرش به خانه زن سالخورده می رفت.

کارآگاهان با فرضیه اینکه دختر پرستار به نام اکرم در این ماجرا دست دارد، با هماهنگی بازپرس پرونده او را بازداشت کردند، اما این زن در تحقیقات منکر قتل شد و گفت از علت مرگ زن مسن بی اطلاع است. کارآگاهان با ادامه تحقیقات پلیسی، در نهایت اکرم 44ساله را در برابر مدارک و دلایل پلیسی قرار دادند که او در اوایل تیرماه سال جاری به قتل و انجام سرقت از خانه مقتول اعتراف کرد.

او گفت: مادرم نظافتچی منزل مقتول بود. پیرزن به علت شکستگی لگن قادر به حرکت نبود. من یک بار که به جای مادرم برای نظافت به خانه او رفتم متوجه شدم مقتول تنها زندگی می نماید. به همین علت تصمیم گرفتم طلاجات او را سرقت کنم و برای این کار نقشه ای را طراحی کردم. روز هشتم مهر سال 98 با تصمیم به سرقت بردن طلا های مقتول راهی خانه او شدم. پیرزن در را باز کرد و داخل خانه رفتم. سپس در فرصتی مناسب مقتول را از پشت هل دادم و او به زمین افتاد.

می خواستم گردنبند او را از گردنش بکنم که مقاومت کرد. با او درگیر شدم و در این حین مقتول آغاز به سر و صدا کرد، برای اینکه کسی صدایش را نشنود و همسایه ها سراغم نیایند دستم را روی دهانش گذاشتم، اما بعد از چند لحظه متوجه شدم زن مسن بی حال شده است.

من بلافاصله طلا های او را سرقت و از خانه فرار کردم و اموال مسروقه را به مبلغ 10 میلیون تومان فروختم. در این مدت هم گمان می کردم ردی از خودم به جا نگذاشته ام و کسی نمی فهمد قتل کار من است. مخصوصا وقتی پیرزن دفن شد تصور کردم ماجرا تمام شده است.

سرهنگ کارآگاه سعداله گزافی، جانشین پلیس آگاهی تهران عظیم، با تأیید این خبر اشاره نمود: با اعتراف زن جوان به جرم خود، با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس، پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف زوایای پنهان در اختیار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1129

به "قتل زن مسن با انگیزه سرقت طلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل زن مسن با انگیزه سرقت طلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید