خبرنگاران برگزاری مجازی کلاس درس دانشگاه های آذربایجان شرقی

به گزارش بیست آمار، تبریز - خبرنگاران - کلاس های درس دانشگاه های پیغام نور و آزاد اسلامی آذربایجان شرقی از شانزدهم فروردین ماه جاری به صورت مجازی خواهد بود.

خبرنگاران برگزاری مجازی کلاس درس دانشگاه های آذربایجان شرقی

دانشگاه پیغام نور آذربایجان شرقی امروز آدینه در اطلاعیه ای گفت: با توجه به بروز بعضی مسائل و محدودیت ها به دلیل شیوع بیماری کرونا و بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان مرکزی دانشگاه پیغام نور کلاس های درسی دانشگاه پیغام نور استان آذربایجان شرقی از 16 فروردین ماه به صورت مجازی و طبق برنامه کلاسی اعلام شده از سوی مراکز و واحدهای استان ،در تمامی رشته ها به صورت منظم برگزار خواهد شد.

در اطلاعیه دانشگاه پیغام نور استان آمده است: این دانشگاه به دلیل دارا بودن سیستم آموزشی مجازی و داشتن زیرساخت های مناسب و گسترده در این خصوص و با همکاری استادان مجرب علمی و مدعو با کیفیتی مطلوب کلاسهای درسی ترم جاری را به صورت الکترونیکی برگزار خواهد نمود.

به دانشجویان اطمینان می دهیم تمام توان و کوشش خود را برای برگزاری بهینه همه کلاسهای درسی به کار خواهیم بست و از آنها می خواهیم در صورت بروز هرگونه مشکل و نارسایی سریعا با مسئولین مرکز یا واحد خود درارتباط باشند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به برطرف مشکل مذکور همکاران بنده اقدام نمایند..

دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی هم از برگزاری برخط کلاس های مجازی دانشگاه از روز شنبه 16 فروردین اطلاع داد.

در اطلاعیه این دانشگاه آمده است: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان این آمادگی را دارند تا با برگزاری مجازی کلاسها از افت تحصیلی دانشجویان در نیمسال دوم تحصیلی جلوگیری نمایند.

طبق بخشنامه ابلاغی از سوی رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور در مورد نحوه انجام امور اداری و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا فعالیت های آموزشی تا خاتمه نیمسال دوم 98-99 ادامه می یابد.

حضور اعضای هیات علمی غیر اجرایی از 23 فروردین تا زمان اجازه حضور کامل از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، غیرضروری است و حضور اعضای هیات علمی دارای کاراجرایی بر اساس ضرورت و با مدیریت روسای واحدها صورت می گیرد.

همچنین حضور کارمندان از تاریخ 23 فروردین با حداقل حضور و بر پایه حداکثر یک سوم حضور و به صورت چرخشی تا زمان عدم تعطیلی از سوی ستاد ملی و با نظر روسای واحدها است.

آموزشکده ها و مدارس سما تابع بخشنامه های دانشگاه، ستاد ملی و آموزش و پرورش است.

امتحان جامع دانشجویان دکتری در نیمه دوم تابستان 99 برگزار می شو؛ زمان امتحانات خاتمه ترم مطابق تقویم آموزشی و به صورت حضوری است و در صورت هرگونه تغییر اطلاع رسانی مطابق دستورالعمل های ستاد ملی اطلاع رسانی می گردد.

نحوه برگزاری جلسات دفاع از خاتمه نامه ارشد و رساله های دکتری تا خاتمه فروردین ابلاغ می گردد.

پیش از این دانشگاه تبریز نیز از ادامه فعالیت این مرکز دانشگاهی به شکل مجازی اطلاع داده بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 322

به "خبرنگاران برگزاری مجازی کلاس درس دانشگاه های آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برگزاری مجازی کلاس درس دانشگاه های آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید