حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت

به گزارش بیست آمار، اخذ اقامت ترکیه

ترکیه از جمله توریستی ترین و گردشگرپذیرترین کشور ها در همسایگی ایران است؛ بسیاری از شهروندان ایرانی با سفرهای مداوم به این کشور، ترکیه را به جهت زندگی و کار مناسب یافته اند. سالانه تقاضا برای خرید ملک در ترکیه و درخواست اخذ اقامت این کشور افزایش یافته و همچنان یک سیر صعودی را طی می نماید. دولت ترکیه نیز برای جذب سرمایه گذاران خارجی و یاری به بهبود اقتصاد کشورش، شرایط و تسهیلاتی را به جهت خرید املاک و مستغلات توسط اتباع خارجی فراهم آورده تا بتوانند هم به خرید خانه بپردازند و هم اقامت ترکیه را دریافت نمایند. حال سوالی که پیش می آید این است که حداقل قیمت خرید خانه در ترکیه برای اقامت چقدر است؟

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت

اقامت به وسیله خرید ملک در ترکیه

شما با حداقل قیمت 60 هزار دلار می توانید در ترکیه خانه خریداری نموده و اقامت این کشور را دریافت کنید. هرچند در کل محدودیتی در قیمت خرید خانه و اخذ اقامت به وسیله خرید ملک در ترکیه وجود ندارد. شما با اجاره خانه نیز می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید! چی از این بهتر؟ در عین حال شرایطی موجود هستند که تنها در صورت رعایت آنها می توانید املاک مورد نظرتان را خریداری کنید. در ادامه این شرایط را ذکر نموده و هدایت کوچک برای خرید املاک و مستغلات توسط اتباع خارجی در کشور ترکیه را ذکر نموده ایم.

راه های اخذ اقامت ترکیه

شما با استفاده از روش های زیر می توانید برای دریافت مجوز اقامت ترکیه درخواست دهید:

 • کار در ترکیه
 • تحصیل در ترکیه
 • خرید ملک (خانه) در ترکیه
 • سرمایه گذاری در ترکیه
 • ازدواج با شهروند ترک

در سایت brgoldenkey.com ما در رابطه با تمامی روش های اخذ اقامت ترکیه شرح داده و راه چارههای متعددی را برای آسان و سریع پیمودن این راه معرفی نموده ایم.

اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه

شما با اجاره خانه در ترکیه هم می توانید اقامت ترکیه را اخذ بفرمایید. بگذارید ابتدا اطلاعاتی در مورد اقامت ترکیه در اختیارتان قرار دهیم. شهروندان ایرانی برای سفر به ترکیه به ویزا احتیاج ندارند و تا 3 ماه نیز می توانند بدون مجوز اقامت در این کشور زندگی می نمایند. برای ماندن در خاک ترکیه بیش از 90 روز باید مجوز اقامت دریافت کنید.

انواع مجوزهای اقامت ترکیه شامل موقت (کوتاه مدت، یک ساله) و دائم (بلندمدت) می شوند. راه های مختلفی برای دریافت اقامت ترکیه موجود هستند که راحت ترین آنها خرید خانه در ترکیه است. حال با توجه به قیمت ملک، اقامتی که به شما تعلق می گیرد کوتاه مدت و یا دائم خواهد بود. با اخذ اقامت کوتاه مدت تا یک سال می توانید در ترکیه زندگی کنید. اقامت دائم هم که از نام آن معین است؛ با اخذ این نوع اقامت شما تا همواره می توانید در ترکیه زندگی کنید (اما با شرایط محدود!)

توصیه ما به شما برای اخذ اقامت ترکیه به وسیله خرید خانه است، اما اگر سرمایه تان به اندازه اجاره آپارتمان در ترکیه است، می توانید شانس خود را امتحان نموده و برای درخواست اقامت اقدام کنید؛ دریافت اقامت ترکیه به وسیله اجاره خانه به صورت 50-50 است و قطعی نیست. راه چاره پیشنهادی گلدن کی به شما در صورت اجاره ملک در ترکیه، اخذ اقامت کاری است. به هرحال شما اگر با اجاره ملک هم بتوانید اقامت بگیرید، اقامتتان از نوع کوتاه مدت بوده و تنها تا یک سال اعتبار دارد و پس از این مدت باید به وسیلهه دیگری برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنید.

اقامت به وسیله خرید خانه در ترکیه

همان طور که گفتیم تقاضای خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان رو به افزایش است؛ از جمله شهرهای پرتقاضا به جهت خرید املاک و مستغلات در ترکیه شهرهای استانبول، آنکارا، آنتالیا و ازمیر هستند. استانبول بزرگترین و گران ترین شهر ترکیه است که مناطق و محله های متعدد با پروژه های ساختمانی و خانه های محلی مختلفی به جهت انتخاب و خرید دارد. شما می توانید در هر یک از این شهرها گزینه های املاک با قیمت های بسیار متنوعی بیابید؛ قطعا یکی از آنها با شرایط شما جور در خواهد آمد، برای فهمیدن این موضوع به مشاور املاکی کاربلد و آشنا به گزینه های خانه های ویلایی و آپارتمانی فراوان در ترکیه احتیاج دارید. مشاورین املاک گلدن کی به شما مشاوره تخصصی در این زمینه و به صورت کاملا رایگان ارائه می دهند، با ما تماس بگیرید تا خانه رویایی شما را برایتان پیدا کنیم.

اخذ اقامت دائم به وسیله خرید ملک در ترکیه

در چه صورت می توان به اقامت به وسیله خرید خانه در ترکیه دست یافت؟ چنانچه شما خانه ای به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا در کشور ترکیه خریداری کنید، می توانید بلافاصله برای اخذ اقامت، تابعیت و پاسپورت ترکیه اقدم کنید، آن هم نه فقط برای خودتان، بلکه برای تمامی اعضای خانواده تان!! با خرید ملک با ارزش کمتر از این رقم می توانید اقامت موقت که پیش تر در رابطه با آن شرح دادیم را دریافت کنید.

خرید ملک در ترکیه با 1 میلیارد تومان

شما می توانید با 1 میلیارد صاحب خانه ای در کشور ترکیه شوید! حتی همین حالا که تمامی دنیا را ویروس کووید-19 در بر گرفته می توانید برای خرید خانه در این کشور اقدام کنید و یک زندگی جدید را برای خود و خانواده تان شروع کنید. با یک میلیارد تومان می توانید خانه ای مناسب در منطقه ای خوب و موجه در شهر مورد علاقه تان در کشور ترکیه، خریداری بفرمایید و به همین ترتیب فرزندانتان در محیطی مناسب رشد نموده و در مدارسی خوب به تحصیل بپردازند.

راهنمای خرید املاک و مستغلات در ترکیه برای اتباع خارجی

در ادامه راهنمای خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان و در کل اتباع خارجی را به جهت جلوگیری از بروز مشکل حین خرید املاک و مستغلات ترکیه آورده ایم. این راهنما یک دید کلی به خرید خانه در کشور ترکیه است و بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئی تر در زمینه خرید ملک در ترکیه، با مشاورین املاک گلدن کی تماس بگیرید.

چه محدودیت هایی در خرید املاک ترکیه توسط خارجیان وجود دارد؟

قوانین و محدودیت هایی به جهت خرید خانه در ترکیه توسط اتباع خارجی وضع شده اند که با رعایت آن ها می توانید به راحتی املاک موردنظر خود را خریداری نموده، اقامت این کشور را دریافت کنید و به کار مشغول شوید. از جمله محدودیت های موجود می توان به خرید زمین تنها تا 30 هکتار در ترکیه اشاره نمود. اشخاص خارجی که برای سرمایه گذاری در ترکیه زمین خریداری می نمایند، باید تا دو سال به ساخت وساز در آن مشغول شوند.

از جمله اقداماتی که پیش از خرید املاک و مستغلات در ترکیه باید انجام دهید، کسب اجازه از مقامات نظامی منطقه است. این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا اگر املاک در مناطق امنیتی و نظامی واقع شده باشند، امکان فروششان به اتباع خارجی وجود ندارد. خرید خانه در بعضی مناطق روستایی ترکیه توسط اتباع خارجی ممنوع است.

مدارک مورد احتیاج برای خرید ملک در ترکیه

فرایند ها و مدارک مورداحتیاج برای خرید ملک در ترکیه در دفاتر ثبت اسناد رسمی، به قرار زیر هستند:

 • اسناد هویت یا گذرنامه
 • اجازه اقامت صادر شده توسط ستاد پلیس مربوط به اتباع خارجی
 • در صورت انجام معامله با وکالت براساس وکالتنامه خارج از کشور: وکالتنامه اصلی به همراه ترجمه ها
 • بیمه اجباری زلزله برای ساختمان ها
 • سند ارزش اعلامیه ملک دریافتی از شهرداری مربوطه
 • دو قطعه عکس از خریدار و 1 قطعه از فروشنده
 • مترجم سوگند خورده و دو شاهد برای اتباع خارجی

پیش از آنکه قراردادی منعقد گردد، شخص خریدار باید با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک آنالیز کند که ملک مورد نظر در رهن نباشد، مالیات پرداخت نشده نداشته باشد و همچنین در رهن شخص دیگری نباشد.

مدارک مورد احتیاج برای اخذ اقامت با خرید ملک

هنگامی که برای اخذ اقامت ترکیه اقدام می کنید، بایستی مدارک زیر را همراه داشته باشید:

 1. نسخه محضری سند ملک به عنوان نسخه اصلی
 2. گذرنامه فعلی با حداقل 1 سال اعتبار
 3. 4 عکس بایومتریک گرفته شده در زمینه سفید

مراحل درخواست مجوز اقامت با خرید ملک در ترکیه

درخواست اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه ابتدا با مرحله درخواست آنلاین شروع می گردد. در این بخش سوالاتی از شما پرسیده می گردد که شخصی هستند و باید به آنها پاسخ دهید. در این سوالات مواردی مانند اطلاعات هویت، اطلاعات گذرنامه کشور مبدا و اطلاعات اسکان در کشور مبدا و … از شما پرسیده می گردد. پس از تکمیل و ذخیره فرم، باید منتظر ایمیلی از جانب اداره مهاجرت ترکیه باشید. در این ایمیل روز و ساعت دیدار برای مصاحبه ذکر شده است.

هرچند این فرایند برای زمانی است که شیوع ویروس کووید-19 خاتمه یافته باشد؛ با توجه به شرایط حال حاضر ترکیه، قرار دیدار حضوری در شهر استانبول حذف شده و در صورت تایید درخواست شما اطلاعات تاییدیه برایتان ایمیل و یا پست خواهد شد. با شرایط خاص حال حاضر ترکیه، متاسفانه هیچ دیدار حضوری پذیرفته نمی گردد مگر اینکه مشاور مهاجرت با شما تماس بگیرد. در سایر استان ها، سیستم معین وقت قبلی برای قرار دیدار با اداره مهاجرت همچنان به قوت خود باقی ست و شما می توانید با تمامی مدارک خود در روز و زمان معین شده برای مصاحبه حضور پیدا کنید.

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت با گلدن کی

در سایت خرید ملک در استانبول گلدن کی می توانید گزینه های املاک فراوانی را مشاهده، امکانات هر یک را مورد آنالیز قرار داده و با توجه به قیمت املاک و بودجه خودتان، بهترین گزینه را انتخاب کنید. سپس با ما تماس بگیرید و مشاوره ای در زمینه خرید ملک در ترکیه و سپس اخذ اقامت دریافت بفرمایید. ما در تمامی طول فرایند همراه شما خواهیم بود و کمکتان می کنیم که اقامت ترکیه را دریافت کنید. زمان را غنیمت شمرده و همین حالا با ما تماس بگیرید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 854

به "حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید