ترقه ساز بین المللی در تهران به دام افتاد، آموزش ترقه سازی در چین و ترکیه به ایرانی ها

به گزارش بیست آمار، سرهنگ علیشاهی از داستان به دام افتادن ترقه ساز بین المللی در جنوب تهران پرده برداشت.

ترقه ساز بین المللی در تهران به دام افتاد، آموزش ترقه سازی در چین و ترکیه به ایرانی ها

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

سرهنگ علی علیشاهی معاون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت مالی تهران بزرگ در گفت وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: طی چند روز گذشته کارگاهی غیرمجاز فراوری مواد محترقه در جنوب تهران شناسایی و کشف شد.

معاون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت مالی تهران بزرگ اضافه کرد: متهم اصلی این کارگاه از چند ماه قبل طی سفری که به کشور چین داشته ،به فراگیری زبان چینی پرداخته و دو ماه دوره در مورد ساخت مواد محترقه دیده است.

او اعلام کرد: همچنین این فرد سفری را به کشور ترکیه داشته که تعدادی از دستگاه های ساخت مواد محترقه را در داخل کشور شبیه سازی نموده است.

سرهنگ علیشاهی با بیان اینکه این مواد محترقه را خود متهم فراوری می کرد، گفت: مواد اولیه ساخت این ماده را از استان های مرکزی کشورمان تهیه نموده و اقدام به ساخت مواد محترقه غیرمجاز و حادثه آفرینی نموده است.

معاون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت مالی تهران بزرگ اعلام کرد: این فرد قصد داشت کارتن های بسته بندی شده با نام شرکت های مجاز روانه بازار مصرف کند، که پلیس قبل از توزیع آن در بازار فرد را شناسایی و دستگیر کردند.

او اعلام کرد:حدود یک تن مواد محترقه از این کارگاه کشف شد، همچنین چهار دستگاه ساخت مواد محترقه نیز توقیف و کارگاه پلمپ شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 166

به "ترقه ساز بین المللی در تهران به دام افتاد، آموزش ترقه سازی در چین و ترکیه به ایرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترقه ساز بین المللی در تهران به دام افتاد، آموزش ترقه سازی در چین و ترکیه به ایرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید