بن سلمان جنایتکاری بی رحم اما ضعیف است

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از وطن، نسخه استرالیایی برنامه 60 دقیقه حمله خشونت آمیزی به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی انجام داد و وی را جنایتکار و قاتل توصیف کرد. مجری این برنامه خطاب به بن سلمان گفت: او ممکن است فوق العاده ثروتمند باشد و زندگی خود را در تجمل سپری کند، با این حال در واقعیت بن سلمان یک جنایتکار بی رحم است.

بن سلمان جنایتکاری بی رحم اما ضعیف است

مجری برنامه اضافه کرد که ولی عهد سعودی هیچ ارزش و اعتباری به زندگی نمی بخشد. این در حالی است که در برنامه آورده شده بود که عربستان در کشتار، از روش های قرون وسطایی پیروی می نماید. در این برنامه به نقل از یکی از مهمانان آمده بود که بن سلمان ضعیف و کم تجربه است و نمی تواند با کسی تعامل کند و به اصطلاح کنار بیاید.

در این برنامه به این نکته اشاره شده که بن سلمان خود را در سطح جهانی به عنوان شخصیتی قوی معرفی کرد. اما در ادامه دریافت که به کانون یک رسوایی بزرگ بین المللی تبدیل شده است.

نکته قابل توجه این است که مسئله قتل جمال خاشقجی و عواقب آن همچنان تهدید کننده اعتبار عربستان و شخص بن سلمان است. محمد بن سلمان در مصاحبه ای در سپتامبر 2019 اعتراف کرد که مسئولیت قتل خاشقجی با وی است. وی در آن مصاحبه گفته بود که قتل زمانی رخ داد که من در قدرت بودم.

جمال خاشقجی منتقد و روزنامه نگار سعودی در اکتبر 2018 در کنسولگری عربستان در استانبول به روشی بی رحمانه به قتل رسید و جسد وی تکه تکه شد. این قتل به اعتراف بسیاری از سازمان ها و رسانه ها به دستور مستقیم بن سلمان ولیعهد سعودی صورت گرفت.

این مسئله باعث به راه افتادن موجی از فشارها بر علیه ولیعهد سعودی شد که در نهایت انزوای بن سلمان را به همراه داشت. بن سلمان کوشش های زیادی نموده است تا از پیامدهای این قتل رها گردد اما تا به امروز پیروز نشده است و وی در رسانه ها با عنوان قاتل اره به دست شناخته می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1336

به "بن سلمان جنایتکاری بی رحم اما ضعیف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان جنایتکاری بی رحم اما ضعیف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید