ایران عضو مؤسس اتحادیه شهرهای گردشگری جاده ابریشم شد

به گزارش بیست آمار، معاون گردشگری کشور از عضویت ایران به عنوان عضو مؤسس در ائتلاف بین المللی شهرهای گردشگری جاده ابریشم 2023 اطلاع داد.

ایران عضو مؤسس اتحادیه شهرهای گردشگری جاده ابریشم شد

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری کشور که در رأس هیأت گردشگری ایران به چین رفته است، با اشاره به تشکیل نشست اتحاد بین المللی شهرهای گردشگری جاده ابریشم در سال 2023، اضافه نمود: این ائتلاف که از روز آدینه دهم شهریورماه 1402 کار خود را شروع نموده به ابتکار دولت چین شکل گرفته و در آن 57 شهر از 26 کشور حضور دارند که امکان عضوگیری تازه نیز وجود دارد.

او با اشاره به حضور ایران به عنوان یکی از اعضای مؤسس اتحاد بین المللی شهرهای گردشگری جاده ابریشم در سال 2023، ادامه داد: سمنان به عنوان نماینده ایران عضو این ائتلاف است. این حضور فرصتی را در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار می دهد تا بتواند ظرفیت های گردشگری خودش را با تأکید بر جاده ابریشم و سمنان معرفی و برنامه های آینده خود را در مورد میزبانی شهردارهای عضو این اتحاد اعلام کند.

معاون گردشگری کشور ایجاد همکاری های مشترک در حوزه گردشگری بین کشورهای جاده ابریشم در مسیر زمینی و دریایی، هم افزایی بین این کشورها در برگزاری رویدادهای موضوع محور در زمینه جاده ابریشم، تسهیل در ارتقای صنعت گردشگری محلی و توسعه پایدار، برنامه های معرفی مشترک بین کشورها، اشتراک گذاری تجربیات در حوزه محصولات مرتبط با جاده ابریشم و بهبود و ارتقای برند جاده ابریشم را از جمله اهداف شکل گیری این ائتلاف برشمرد.

سمنان سال گذشته در اتحادیه بین المللی شهرهای گردشگری در امتداد جاده ابریشم عضو شد. حدود 39 شهر ایران در مسیر جاده ابریشم واقع شده است که سمنان طولانی ترین مسیر جاده ابریشم در حدود 600 کیلومتر را به خود اختصاص داده است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 11 شهریور 1402 بروزرسانی: 11 شهریور 1402 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1703

به "ایران عضو مؤسس اتحادیه شهرهای گردشگری جاده ابریشم شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "ایران عضو مؤسس اتحادیه شهرهای گردشگری جاده ابریشم شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران عضو مؤسس اتحادیه شهرهای گردشگری جاده ابریشم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید