استفاده از میعانات ایران به فراوری نفت ونزوئلا یاری می نماید

به گزارش بیست آمار، یک مقام بلندپایه شرکت نفتی دولتی PDVSA به رویترز گفت: این شرکت از محموله میعانات ایران که هفته گذشته به ونزوئلا رسید، برای افزایش فراوری در سه پروژه استخراج نفت سنگین استفاده خواهد نمود.

استفاده از میعانات ایران به فراوری نفت ونزوئلا یاری می نماید

به گزارش خبرنگاران، رویترز اخیرا گزارش نموده بود شرکت PDVSA و شرکت ملی نفت ایران برای سواپ نفت خام ونزوئلا در برابر میعانات ایران توافق نمودهاند. این توافق به شرکت PDVSA که با کمبود مواد رقیق کننده ضروری برای استخراج نفت فوق سنگین مناطقی مانند اورینوکو روبروست، یاری خواهد نمود فراوریش را تقویت کند.

ویلز رانجل، یک عضو هیات مدیره شرکت PDVSA و رهبر اتحادیه در مصاحبه با رویترز گفت: این میعانات یاری خواهد نمود فراوری در میادین نفتی مربوط به پروژه های پتروسِدنو، پتروپیار و پترولرا سینوونسا که بزرگترین پروژه های این شرکت هستند، تقویت گردد. رانجل گفت: به علت عدم وجود مواد رقیق کننده چاه های غیرفعال زیادی وجود دارند. ما فراوری را دوباره فعال خواهیم کرد.

کمبود مواد رقیق کننده جدیدترین مانع پیش روی صنعت نفت ونزوئلا است که فراوریش به علت سالها عدم سرمایه گذاری کافی دچار فروپاشی شده است. تحریمهای آمریکا هم مانع همکاری شرکت PDVSA با شرکای تجاری کلیدی شامل تامین کنندگان مواد رقیق کننده شده است.

به تازگی یک نفتکش ایرانی حامل محموله میعانات به اندازه 2.1 میلیون بشکه به ونزوئلا رسید و این کشتی هفته جاری در حال تخلیه محموله خود برای سینوونسا بود.

پتروپیار و سینوونسا جوینت ونچرهای میان شرکت PDVSA و شورون و شرکت ملی نفت چین هستند. شرکت PDVSA پس از خروج توتال انرژیز و اکوئینور از پروژه پتروسدنو در ژوئیه، تنها سهامدار آن است.

بر اساس گزارش رویترز، رانجل برآورد کرد که فراوری نفت ونزوئلا 750 هزار بشکه در روز است که بالاتر از 641 هزار بشکه در روز اعلام شده از سوی ونزوئلا به اوپک در اوت است. مقامات ونزوئلایی می گویند قصد دارند فراوریشان را تا انتها سال به یک میلیون بشکه در روز افزایش دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 3 آبان 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1256

به "استفاده از میعانات ایران به فراوری نفت ونزوئلا یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از میعانات ایران به فراوری نفت ونزوئلا یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید