تور ارزان اروپا: اتحادیه اروپا مجوز ورود ملخ در وعده های غذایی را صادر کرد

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از euronews کمیسیون اروپا پس از اخذ تائیدیه علمی، مجوز عرضه نوعی ملخ را به عنوان یک منبع غذایی سرشار از پروتئین در بازار مواد غذایی اتحادیه اروپا صادر کرد.

تور ارزان اروپا: اتحادیه اروپا مجوز ورود ملخ در وعده های غذایی را صادر کرد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

کمیسیون اروپا که پیشتر مجوز عرضه و مصرف کرم های خوراکی را صادر نموده بود، با هدف تامین منابع پروتئینی به منظور برقراری یک سیستم غذایی پایدارتر، فروش و مصرف ملخ مهاجر(Migratory Locust) را که در میان حشره شناسان به عنوان ملخ مهاجر آسیایی و آفریقایی یا ملخ صحرایی لقب گرفته و در علوم زراعی نوعی آفت کشاورزی شناخته شده، صادر کرد.

بر پایه بیانیه رسمی بازوی اجرایی اتحادیه اروپا، عرضه این نوع ملخ در اشکال منجمد، خشک یا پودری مجاز است و می تواند به عنوان میان وعده یا به عنوان یکی از افزودنی های مجاز به محصولات غذایی فروخته گردد.

البته کمیسیون اروپا تاکید نموده که در عرضه منجمد و خشک شده ملخ مهاجر باید به حذف پاها و بال های آن که می تواند خطر بروز یبوست را در انسان افزایش دهد، توجه ویژه ای گردد.

مجوز بازوی اجرایی اتحادیه اروپا پس از چراغ سبز سازمان ایمنی غذایی اروپا(EFSA) و رای مثبت کشورهای عضو صادر شده است.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(FAO) نیز پیشتر اعلام نموده بود که حشرات غنی از اسیدهای چرب، پروتئین ها، ویتامین ها، فیبرها و مواد معدنی هستند و منبع غذایی بسیار مغذی و سالم برای انسان هستند.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1319

به "تور ارزان اروپا: اتحادیه اروپا مجوز ورود ملخ در وعده های غذایی را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: اتحادیه اروپا مجوز ورود ملخ در وعده های غذایی را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید