کاشت 1500 اصله نهال از گونه های درختی و درختچه ای در محوطه باغ گیاه شناسی دانشگاه مازندران

به گزارش بیست آمار، مسئول باغ گیاه شناسی دانشگاه مازندران از شروع عملیات کاشت 1500 گونه درختی و درختچه ای در محوطه باغ گیاه شناسی این دانشگاه اطلاع داد.

کاشت 1500 اصله نهال از گونه های درختی و درختچه ای در محوطه باغ گیاه شناسی دانشگاه مازندران

جهت دریافت خدمات ویلای یک طبقه مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، علی رضا نقی نژاد، مسئول باغ گیاه شناسی دانشگاه مازندران از شروع عملیات کاشت گونه های درختی و درختچه ای در محوطه باغ گیاه شناسی این دانشگاه اطلاع داد.

نقی نژاد ضمن اعلام این خبر، به فرایند توسعه باغ گیاه شناسی دانشگاه در طول زمستان امسال بر اساس برنامه ریزی منظم و نقشه طراحی شده با اضافه نمودن حدود 1500 اصله نهال جنگلی از رویش های طبیعی ایران اشاره نمود و اضافه نمود: در طول هفته های گذشته در یک زمان بندی معین و با استفاده از پتانسیل نیرو های شرکتی فضای سبز و هم چنین نظارت دقیق و مستمر اداره پشتیبانی، بخش های مربوط به جنوب و جنوب غربی به کاشت گونه های مختلف بلوط زاگرسی، زالزالک ایرانی، سنجد، سنجد تلخ، سماق، بنه، بادامک، ارس، داغداغان، دغدک، شیرخشت، گز، محلب، زغال اخته، زیتون تلخ، سیاه تنگرس، تنگرس، شن، نسترن وحشی، سیاه بید، ارژن، ارغوان، بلوط همواره سبز، پده، سرو خزنده، زبان گنجشک، راناس و سوفورا اختصاص یافت.

مسئول باغ گیاه شناسی دانشگاه مازندران با تاکید بر این که این بخش از باغ گیاه شناسی مربوط به جنگل های زاگرسی، علف زار های ایرانی تورانی و جنگل های بادام و بنه و مناطق صخره ای می باشد، ادامه داد: هم چنین برای توسعه بخش های هیرکانی این باغ، از گونه های نمدار، داغداغان، بارانک، گیلاس وحشی، شیردار، افرا پلت، بلند مازو، کرموزی، زبان گنجشک، اوجا، زربین، توسکای ییلاقی، لرگ، ولیک، زرشک جنگلی، سرخ ولیک، سفید کرکو، شمشاد، سپیدار، انجیلی، آزاد و شب خسب استفاده شده است.

وی در انتها با اشاره به این نکته که عملیات کاشت درختان مزبور تا به امروز پیشرفت حدود 60 درصدی داشته اند که در روز ها و هفته های آینده به اتمام خواهد رسید، اعلام نمود: غیر از کاشت این گونه ها، برنامه ریزی دقیق و اصولی برای نگه داشت صحیح آن ها به ویژه در سال اول کاشت با تاکید بر توسعه آبیاری قطره ای، حفر یک حلقه چاه و افزایش نیروی کارگری در برنامه های ماه های پیش رو قرار گرفته است. فرصت را غنیمت شمرده، از مساعدت و حمایت های همیشگی دکتر نوذری رییس دانشگاه، حمایت های معاونت اداری و اقتصادی دانشگاه، نظارت و پایش مستمر مدیریت امور اداری به ویژه اداره پشتیبانی و همه نیرو های حوزه فضای سبز که در خلق این کار ماندگار سهیم بوده اند، تشکر و سپاس گزاری به عمل می آورم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 865

به "کاشت 1500 اصله نهال از گونه های درختی و درختچه ای در محوطه باغ گیاه شناسی دانشگاه مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت 1500 اصله نهال از گونه های درختی و درختچه ای در محوطه باغ گیاه شناسی دانشگاه مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید