پرسپولیس در سریال سال های دور از خانه!

به گزارش بیست آمار، نزدیک به 900 روز و حدود سه سال است که به خاطر وضعیتی که وجود دارد و بحث تحریم ها و ویروس کرونا، خارج از خانه بازی می کنیم. این شرایط، کار را برای هر تیمی سخت می نماید. با توجه به اینکه پرسپولیس پُرهوادارترین تیم آسیاست قطعا نبود طرفداران بیشترین ضربه را به ما می زند.

پرسپولیس در سریال سال های دور از خانه!

این جملاتی است که روز گذشته یحیی گل محمدی در کنفرانس خبری پیش از ملاقات حساس با استقلال تاجیکستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به زبان آورد. پرسپولیس با سرمربی اش راهی تاجیکستان شده تا همچنان به ماجراجویی آسیایی اش ادامه دهد؛ آن هم در هر کشوری به غیر از ایران!

یحیی گل محمدی به درستی به عدم میزبانی پرسپولیس در بازی های آسیایی اشاره می نماید. تیم او دقیقا 840 روز می گردد که در آسیا، در خانه بازی ننموده است. درست از اردیبهشت 1398 تا حالا. از آن موقع تا به امروز آن قدر اتفاقات زیادی افتاده که کمتر کسی تصور می نماید وقتی پرسپولیس آخرین بار در استادیوم آزادی میزبان یک بازی آسیایی بود مهدی طارمی در خط حمله اش بازی می کرد! ستاره ای که این روز ها در تیم پورتو مشغول درخشیدن است. در آن تاریخ یکی از دو گل پرسپولیس را وارد دروازه السد با ژاوی ارناندس معروف و سرشناس کرد. جالب آنکه از دیگر گل زن پرسپولیس در آن ملاقات هم دیگر خبری در این تیم نیست؛ علی علیپور هم بار سفر بسته و حالا دو فصلی می گردد که در فوتبال پرتغال مشغول است.

پس یحیی گل محمدی، سرمربی یکی از بهترین تیم های لیگ قهرمانان اخیر به گواه آمار، حق دارد از شرایط به وجود آمده و سال های دور از خانه قهرمان شاکی باشد. عجیب آنکه پرسپولیس حتی اگر در ملاقات امشب هم برابر رقیب به فزونی برسد باز قرار نیست در آسیا میزبانی کند و باید به اجبار راهی عربستان گردد تا در ادامه بازی ها به صورت متمرکز حضور داشته باشد.

حال اینکه چه شد که نایب قهرمان آسیا 840 روز آوارگی می کشد هم ریشه در اتفاقات زیادی دارد؛ از ساقط کردن هواپیمای اوکراینی تا مدیریت بحث برانگیز کرونا در ایران و البته نفوذ کشور های عربی در کنفدراسیون فوتبال آسیا و بی مسئولیتی مسئول ایرانی این نهاد!

به هر روی، اما همان طور که یحیی گل محمدی می گوید این مورد هم دلیلی برای تسلیم شدن پرسپولیس در آسیا نیست. پرسپولیسی ها چند فصلی می گردد خودشان را به اسم وزنه غرب آسیا در فوتبال این منطقه جا انداخته اند و همین حالا بسیاری از نگاه ها متوجه قهرمان اخیر لیگ برتر ایران است تا ببینند آن ها برابر پدیده لیگ قهرمانان آسیا چه می نمایند! حریف امروز پرسپولیس اگرچه نام آشناست، ولی کاملا مرموز است. استقلال تاجیکستان بهترین تیم این کشور است و برای اولین بار توانسته جواز حضور در مرحله گروهی و طبیعتا برای اولین بار توانسته جواز حضور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورد.

برای پدیده بودن آن ها همین نکته بس که الهلال پرقدرت را در مرحله گروهی با چهار گل در هم شکسته اند و بالاتر از آن تیم عربستانی به اسم صدرنشین راهی مرحله حذفی شده اند. از زمانی که صعود نموده اند تا همین حالا هم به طور جالب و عجیبی مرموز مانده اند. فقط می گردد نتایج بازی هایشان را در رسانه های تاجیکستان شنید و متوجه شد که بعد از هشت بازی پیروز شده اند هشت برد به دست بیاورند و با اقتدار صدرنشین بمانند؛ اما موضوع مهم این است که از تلویزیون تاجیکستان خواسته اند قبل از ملاقات با پرسپولیس هیچ بازی شان پخش نگردد. حتی آن ها زمان بازی شان در لیگ را هم اشتباهی اعلام می نمایند تا اگر به سر پرسپولیسی ها زد که نماینده ای برای تماشای بازی شان بفرستند چندان پیروزیتی نصیبشان نگردد!

از این تیم مخفی فقط چند ویدئو در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیسی ها مانده و بس. به غیر از چمن مصنوعی، پرسپولیس و یحیی گل محمدی به طور صددرصدی نمی دانند از ساعت 19:30 دقیقه چه چیزی قرار است در انتظارشان باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1215

به "پرسپولیس در سریال سال های دور از خانه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس در سریال سال های دور از خانه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید