ویارئال قهرمان لیگ اروپا شد

به گزارش بیست آمار، خبرگزاری خبرنگاران- ویارئال در اولین فینال اروپایی خود جام قهرمانی را بالای سر برد.

ویارئال قهرمان لیگ اروپا شد

به گزارش خبرنگاران، ویارئال با شکست دادن منچستریونایتد در ضربات پنالتی، قهرمان فصل 21-2020 لیگ اروپا شد. در مسابقه ای حساس که مشخص شدن برنده آن در ضربات پنالتی هم خیلی طول کشید، داوید دخیا با از دست دادن ضربه پنالتی خود، جام قهرمانی لیگ اروپا را به تیم سختکوش اونای امری تقدیم کرد تا این مربی برای چهارمین بار قهرمان لیگ اروپا گردد. بدین ترتیب چهارمین فصل بدون جام هم برای شیاطین سرخ به انتها رسید تا فوتبال با یک شگفتی دیگر، زیبایی های خودش را به ما نشان بدهد.

ویارئال در مسابقه ای که بسیار نفس گیر و طولانی شد ضربات پنالتی منچستریونایتد را شکست داد و قهرمان اروپا شد. بالاخره انتظارها انتها یافت و دو تیم منچستریونایتد و ویارئال در گدانسک فینال لیگ اروپا را برگزار کردند که نهایتاً ملاقات دو تیم قانونی و اضافه با تساوی 1-1 تمام شد اما ویارئال در ضربات پنالتی با نتیجه 11-10 پیروز و قهرمان لیگ اروپا شد. منچستریونایتد کار را بهتر شروع کرد و در دقیقه 7 اولین موقعیت نسبتا خوب خود دست یافت اما ضربه اسکات مک تومینای با اختلاف از کنار دروازه ویارئال عبور کرد.

در دقیقه 20 این لوک شاو بود که می توانست روی یک توپ برگشتی دروازه ویارئال را باز کند اما ضربه این بازیکن نیز با اختلاف از کنار دروازه تیم اسپانیایی عبور کرد. در دقیقه 29 اولین موقعیت جدی ویارئال به گلزنی این تیم منجر شد. ارسال دنیل پارخو در دهانه دروازه با ضربه تمام نماینده ستاره گلزن ویارئال یعنی جرارد موره نو همراه شد تا برخلاف جریان بازی تیم اونای امری با یک گل پیش بیفتد. در ادامه نیمه اول نیز منچستر یونایتد توپ و میدان را در اختیار داشت اما نتوانست موقعیت صد در صدی روی دروازه ویارئال ایجاد کند تا بازی در انتها 45 دقیقه ابتدایی با همان یک گل جرارد موره نو به سود زیردریایی های زرد انتها پیدا کند.

در همان لحظات در ابتدای نیمه دوم ویارئال می توانست گل دوم را هم به ثمر برساند و به نوعی خیال خود را راحت کند اما کارلوس باکا نتوانست در دهانه دروازه ضربه تمام نماینده را به توپ بزند. در دقیقه 54 منچستر یونایتد می توانست توسط اسکات مک تومینای به گل تساوی دست پیدا کند اما ضربه این بازیکن بعد از برخورد به مدافع حریف راهی کرنر شد. چند ثانیه بعد بود که پس از یک کش و قوس در دهانه دروازه توپ به ادینسون کاوانی رسید و این بازیکن دروازه تقریباً خالی ویارئال را باز کرد تا نتیجه 1-1 گردد.

در دقیقه 70 مارکوس راشفورد یک موقعیت عجیب را از دست داد. ستاره انگلیسی توپ ارسالی برونو فرناندز را به شکلی عجیب به بیرون زد. البته این صحنه تا حدود زیادی مشکوک به آفساید بود. در ادامه بازی نیز با وجود تسلط نسبی منچستریونایتد این تیم نتوانست دروازه ویارئال را باز کند تا مسابقه در انتها وقت های قانونی با تساوی 1-1 تمام گردد و کار به وقت اضافه بکشد.

در نیمه نخست وقت های اضافه کار متعادل شروع شد و هر یک از دو تیم موقعیت هایی روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند اما هیچ کدام از آنها به پایان نرسید تا بازی بدون تغییر نتیجه به نیمه دوم وقت های اضافه برسد. در نیمه دوم وقت های اضافه نیز شرایط مانند نیمه اول پیش رفت و دو تیم نتوانستند خطر مهمی روی دروازه یکدیگر ایجاد نمایند تا بازی با تساوی 1-1 تمام گردد و دو تیم برای ضربات پنالتی آماده گردد.

پنالتی اول ویارئال توسط جرارد موره نو تبدیل به گل شد

پنالتی اول یونایتد توسط خوان ماتا تبدیل به گل شد

پنالتی دوم ویارئال توسط دنیل رابا تبدیل به گل شد

پنالتی دوم یونایتد توسط تبدیل الکس ترس تبدیل به گل شد

پنالتی سوم ویارئال توسط پاکو آلکاسر تبدیل به گل شد

پنالتی سوم یونایتد توسط برونو فرناندز تبدیل به گل شد

پنالتی چهارم ویارئال توسط آلبرتو موره نو تبدیل به گل شد

پنالتی چهارم یونایتد توسط مارکوس راشفورد تبدیل به گل شد

پنالتی پنجم ویارئال توسط دنی پارخو تبدیل به گل شد

پنالتی پنجم یونایتد توسط ادینسون تبدیل به گل شد

پنالتی ششم ویارئال توسط موی گومز تبدیل به گل شد

پنالتی ششم یونایتد توسط فرد تبدیل به گل شد

پنالتی هفتم ویارئال توسط رائول آلبیول تبدیل به گل شد

پنالتی هفتم یونایتد توسط تبدیل جهان جیمز به گل شد

پنالتی هشتم ویارئال توسط فرانسیس کوکلند تبدیل به گل شد

پنالتی هشتم یونایتد توسط لوک شاو تبدیل به گل شد

پنالتی نهم ویارئال توسط گاسپار تبدیل به گل شد

پنالتی نهم یونایتد توسط اکسل توانزبه تبدیل به گل شد

پنالتی دهم ویارئال توسط پائو تورس تبدیل به گل شد

پنالتی دهم یونایتد توسط ویکتور لیندلوف تبدیل به گل شد

پنالتی یازدهم ویارئال توسط رولی تبدیل به گل شد

پنالتی یازدهم یونایتد توسط داوید دخیا از دست رفت تا ویارئال بعد از یک ماراتن طولانی به پیروزی برسد و قهرمانی رقابت های لیگ اروپا را از آن خود کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1081

به "ویارئال قهرمان لیگ اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویارئال قهرمان لیگ اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید