نخستین خودرو ایرانی دارای امکانات راهنمایی پذیری، ستاره ایران خودرو جزء استانداردترین خودرو های داخلی است

به گزارش بیست آمار، معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو گفت: برای نخستین بار است که خودروی داخلی به مجموعه قابلیت ها و امکانات راهنمایی پذیری از جمله سامانه های ESC، TCS، HSA مجهز شده است.

نخستین خودرو ایرانی دارای امکانات راهنمایی پذیری، ستاره ایران خودرو جزء استانداردترین خودرو های داخلی است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو، با بیان این که برای نخستین بار است که خودروی داخلی به مجموعه قابلیت ها و امکانات راهنمایی پذیری از جمله سامانه های ESC، TCS، HSA مجهز شده، گفت: علاوه بر استحکام بدنه که در آزمون ها نتایج خوبی کسب نموده، برای اولین بار است که تست محافظت از عابر پیاده در تصادفات بر روی هر دو نسخه دستی و اتوماتیک تارا اجرا شده و از قابلیت های این محصول به شمار می رود.

علی رحیمی با اشاره به تحویل خودروی تارا با گیربکس اتوماتیک در پاییز سال جاری، مطرح کرد: در حال حاضر فرآیند های دقیق کیفی این خودرو طی می گردد. موضوعات مربوط به کالیبراسیون موتور با گیربکس شش سرعته نیز نهایی شده و آزمون های صحه گذاری، مصرف سوخت و آلایندگی را طی می نماید تا به زودی با تکمیل تمامی فرآیند های کیفی، خودرو به مشتریان تحویل داده گردد.

وی با اشاره به این که در مقایسه با گیربکس دستی، ویژگی های متعددی به گیربکس اتوماتیک اضافه کرده شده، بیان نمود: گیربکس تارا اتوماتیک شش سرعته بوده و یکی از انواع گیربکس های مناسبی است که بر روی خودروی دنا پلاس توربو نیز قرار گرفته است.

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو با اشاره به دیگر امکاناتی که تارا اتوماتیک به آن ها تجهیز شده، اظهار کرد: دوربین دید عقب، رینگ 16 اینچ آلومینیومی و نیز قابلیت هایی نظیر برخورداری از چهار ایربگ از جمله امکانات تارا اتوماتیک است.

به گفته وی، در این خودرو سنسور نور و باران تعبیه شده که برای نخستین بار است این امکان در محصولات ایران خودرو به کار می رود.

رحیمی اضافه کرد: سیستم ورود بدون کلید (کی لس) نیز در تارا اتوماتیک تعبیه شده و این قابلیت نیز برای نخستین بار است که محصولات ایران خودرو به آن تجهیز می گردد.

وی با اشاره به سایر امکانات این محصول در مقایسه با تارا دستی، گفت: آیینه های برقی تبدیل به آیینه های تاشوی برقی شده است. جایگاه های راننده و سرنشینان برقی و سانروف نیز به خودرو اضافه شده است، جایگاه ها در نسخه تازه تارا، چرم و پارچه خواهد بود.

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو، با بیان این که در نسخه اتوماتیک تارا نیز مانند نوع دستی، سیستم کروز کنترل و محدود کننده سرعت تعبیه شده، گفت: هم در نمونه دستی و هم در نمونه اتوماتیک تارا، سیستم های ایمنی پیشرفته ای درون خودرو قرار گرفته است که این محصول را به یکی از استانداردترین خودرو های فراوری داخل تبدیل نموده است.

وی با اشاره به سیستم مالتی مدیای خودروی تارا، مطرح کرد: مالتی مدیای تارا اتوماتیک مشابه تارا دستی از نسل تازه سیستم های مالتی مدیا به شمار می رود، متصل به شبکه بوده و دارای امکانی از جمله Mirror Link است. در این سیستم، تلفن های همراه نسل تازه به وسیله کابل به مالتی مدیا متصل می شوند و قابلیت هایی؛ نظیر برنامه های مسیریاب و... که در تلفن همراه وجود دارد را بر روی صفحه مانیتور خودرو نمایش می دهد. هم چنین از سایر قابلیت های آن می توان به اتصال به شبکه ها، اتصال به منابع داده ای و... اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1269

به "نخستین خودرو ایرانی دارای امکانات راهنمایی پذیری، ستاره ایران خودرو جزء استانداردترین خودرو های داخلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین خودرو ایرانی دارای امکانات راهنمایی پذیری، ستاره ایران خودرو جزء استانداردترین خودرو های داخلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید