میلیاردر معروف، حاتم طایی شد!

به گزارش بیست آمار، جف بزوس، مدیرعامل سابق آمازون در مصاحبه ای گفته بخش بزرگی از ثروت 124 میلیارد دلاری اش را صرف امور خیریه خواهد نمود.

میلیاردر معروف، حاتم طایی شد!

به گزارش دیجیاتو، جف بزوس که طبق شاخص بلومبرگ با ثروت 124 میلیارد دلار چهارمین فرد ثروتمند دنیا محسوب می گردد، در مصاحبه ای گفته بخش بزرگی از ثروتش را به خیریه می بخشد.

جف بزوس در مصاحبه ای که اخیراً با شبکه CNN داشته، خبر از بخشیدن بیشتر ثروتش داده است. این اولین باری است که مدیرعامل سابق آمازون رسماً چنین موضوعی را اعلام می نماید.

بخشیدن ثروت برای مقابله با تغییرات اقلیمی و متحد کردن بشریت

جف بزوس در این مصاحبه در پاسخ به این سؤال که آیا بیشتر ثروت خود را می بخشد، چنین موضوعی را تأیید کرد. بزوس گفت که بخش بزرگی از سرمایه اش را به مبارزه با تغییرات اقلیمی و پشتیبانی از افرادی که می توانند بشریت را متحد نمایند، اختصاص می دهد.

به گفته بزوس، سخت ترین بخش اعطای پول، پیدا کردن روشی مناسب برای این کار است. بزوس بعلاوه گفته در حال ایجاد ظرفیت برای بخشیدن بخش اعظمی از ثروتش است:

مجموعه ای از راه ها وجود دارند که فکر می کنم شما می توانید به وسیله آنها، کار های ناکارآمدی انجام دهید؛ بنابراین شما باید با دقت درباره آن فکر کنید و تیمی از افراد بی نظیر داشته باشید.

در گذشته شاهد انتقاد هایی از بنیان گذار آمازون برای عدم امضای کمپین Giving Pledge برای بخشیدن ثروتش بودیم؛ کمپینی که به وسیله وارن بافت و بیل گیتس تأسیس شده است. این کمپانی ثروتمندترین افراد دنیا را به بخشیدن ثروتشان تشویق می نماید و برای مثال خود بیل گیتس هم چند ماه پیش گفته بود که کل ثروتش را به امور خیریه اختصاص می دهد.

پیش از بزوس، حتی همسر سابق او، مک کنزی اسکات هم در سال 2019 خبر از بخشیدن ثروتش داد و در مجموع 12.5 میلیارد دلار صرف امور خیریه کرد تا در این زمینه پیشرو باشد.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که بزوس در گذشته متعهد شده بود که چندین میلیارد دلار برای مبارزه با تغییرات اقلیمی خرج کند. مدیرعامل سابق آمازون گفته بود که طی 10 سال، 10 میلیارد دلار یا 8 درصد از دارایی کنونی اش را برای نجات زمین به Earth Fund پرداخت می نماید. اما حالا بزوس بیشتر ثروتش را صرف امور خیریه خواهد نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 24 آبان 1401 بروزرسانی: 24 آبان 1401 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1580

به "میلیاردر معروف، حاتم طایی شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلیاردر معروف، حاتم طایی شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید