علیرضا زرین دست: مهمترین عنصر در فیلمبرداری پژوهش است

به گزارش بیست آمار، تهران (پانا) - علیرضا زرین دست مدیر فیلمبرداری معتقد است کسانیکه می خواهند در حوزه فیلمبرداری در نوک قله قرار گیرند باید هر روز خود را با آنچه در تحقیق بوجود می آید، تطبیق دهند و این امر بدون پژوهش میسر نمی گردد.

علیرضا زرین دست: مهمترین عنصر در فیلمبرداری پژوهش است

به گزارش روابط عمومی چهارمین جایزه پژوهش سینمایی،علیرضا زرین دست با بیان اینکه سینما ریشه اساسی در پژوهش دارد، گفت: پژوهش از متن و موضوعی که نوشته می گردد و قرار است تبدیل به فیلم سینمایی گردد، سرچشمه می گیرد .

وی ادامه داد: اولین عنصر مهم در بوجود آمدن یک فیلمنامه با ارزش و خوب، پژوهش است بنابراین باید مساله پژوهش ساماندهی گردد یعنی برعکس اینکه دستمزد بازیگران زیاد و گران است، این هزینه بیشتر باید صرف پژوهش و فیلمنامه نویس ها نیز گردد تا بتوانند از پژوهش ها بهره خوبی ببرند.

این مدیر فیلمبرداری با بیان اینکه منابع مختلفی وجود دارد که احتیاج به پژوهش دارد، یادآور شد: انجام پژوهش در بسیاری از موارد همراه با هزینه است و این هزینه باید از جایی تامین گردد. به عنوان مثال، پژوهش درباره ساخت فیلم هایی با موضوع دفاع مقدس و راه اندازی مترو در ایران.

زرین دست با بیان اینکه انجام پژوهش احتیاج به تحقیق دارد که هزینه بر هم هستند، گفت: اگر ساماندهی وجود داشته باشد که بتواند پژوهشگران را حمایت اقتصادی کند و یا حاصل پژوهش آنها را با قیمت مناسب خریداری کند در این صورت فیلمنامه های خوب هم نوشته می گردد. متاسفانه درحال حاضر بسیاری از فیلمنامه ها به نوعی با نگاه به فیلم های غربی یا اقباس از آنها نوشته می گردد و دلیل اصلی این است که نویسنده فیلمنامه ها تحقیقات اساسی انجام نمی دهند و مطالعله مناسبی ندارند که در این شرایط حاصل آن، فیلمنامه های ساده می گردد .

وی با بیان اینکه مهمترین عنصر در فیلمبرداری پژوهش است، یادآور شد: درست است که امروز کار فیلمبرداری به واسطه فناوری دیجیتال آسان شده است اما باز هم وقتی می خواهیم کار خلاقانه و هنرمندانه انجام دهیم بدون تحقیق و پژوهش امکان ندارد زیرا باید دانش آنرا داشته باشیم که چگونه از امکانات دیجیتال استفاده کنیم و تصویر مطلوبی بوجود آید که همه ما برای رسیدن به این نقطه مطلوب احتیاج به پژوهش داریم.

لازم به ذکر است، اختتامیه چهارمین دوره پژوهش سال سینمای ایران فروردین ماه 1400 برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 840

به "علیرضا زرین دست: مهمترین عنصر در فیلمبرداری پژوهش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا زرین دست: مهمترین عنصر در فیلمبرداری پژوهش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید