روسای جمهوری پیشین روسیه مادام العمر سناتور محسوب می شوند

به گزارش بیست آمار، رئیس جمهوری روسیه امروز فرمانی را امضاء کرد که طبق آن، روسای جمهوری پیشین این کشور در صورت درخواست، می توانند به صورت مادام العمر، یک کرسی شورای فدراسیون (سنا) را بدست آوردند.

روسای جمهوری پیشین روسیه مادام العمر سناتور محسوب می شوند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز، سه شنبه، قانونی را امضاء کرد که مطابق با آن روسای دولت پیشین مادام العمر از حقوق و مزایای سناتوری برخوردار خواهند بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این سند در پورتال رسمی اطلاعات حقوقی روسیه منتشر شده است. این فرمان در قوانین مربوط به تشکیل شورای فدراسیون (مجلس اعلای روسیه نیز گنجانده می گردد.

مطابق با این قانون، هر رئیس جمهوری در روسیه که به دلیل انقضای مدت تصدی مسئولیت خود یا در صورت وقوع استعفای پیش از موعد، اجازه خواهد داشت در صورت تمایل و درخواست، بصورت مادام العمر یک کرسی شورای فدراسیون را دریافت کند. این درخواست می تواند ظرف سه ماه از تاریخ انتها اختیارات رئیس جمهور برای یکبار ارسال گردد.

ضمن اینکه، رئیس جمهوری که اختیارات وی قبل از تصویب قانون انتها یافته است نیز می توانند ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، چنین تقاضایی را ارائه دهند.

نویسنده این قانون جدید، خود رئیس جمهور روسیه بود. پیش نویس این سند به عنوان بخشی از اجرای اصلاحات قانون اساسی کشور در مجلس مورد آنالیز قرار گرفته و در تاریخ 16 دسامبر، 26 آذر ماه در شورای فدراسیون به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 818

به "روسای جمهوری پیشین روسیه مادام العمر سناتور محسوب می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسای جمهوری پیشین روسیه مادام العمر سناتور محسوب می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید