برای سفر به رم ایتالیا باید چه چیزهایی را بدانیم

به گزارش بیست آمار، رم، شهری که بر روی تاریخی چند هزارساله بنا شده، یکی دیگر از شهر های ایتالیا است که در بخش مرکزی و غربی این کشور واقع شده است. این شهر برای چندین قرن مرکز توجهات دنیا بوده و اکنون نیز آرزوی هر گردشگری است که به این منطقه سفر کند. در رم بنا های تاریخی بسیار زیادی وجود دارد که همگی می توانند دروازه ای برای گردشگران باشند تا اطلاعات خود را در مورد تاریخ اروپا تکمیل نمایند. همراه خبرنگاران باشید تا با رم بیشتر آشنا شویم و نکاتی برای داشتن سفر بهتر به این شهر را فرا بگیریم.

برای سفر به رم ایتالیا باید چه چیزهایی را بدانیم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

اطلاعات اصلی

زبان: ایتالیایی واحد پول: یورو

هزینه های اصلی

هزینه اسکان

اگر تصمیم دارید در سفر خود به رم هزینه بسیار کمی بکنید، این شهر اردوگاه هایی را ایجاد نموده است که برای اسکان در آن ها تنها باید 5 یورو بپردازید. هزینه خوابگاه های عمومی در این شهر 20 تا 40 یورو است و در فصل هایی که گردشگران کمتری در این شهر حضور دارند، این میزان حدود 5 تا 9 یورو کاهش می یابد. هزینه اتاق های خصوصی در این شهر نیز 50 یورو است که چندان هم دوست داشتنی نیستند. پس با این اوصاف بهتر است که گردشگران در اتاق های خصوصی ساکن نشوند و به هتل های رم بروند. البته در رم اجاره دادن خانه توسط افراد محلی نیز یک اقدام رایج است.

هزینه هتل

هزینه اسکان در هتل هایی با دو اتاق برای هر شب در رم از 40 یورو آغاز می گردد اما در مکان هایی پربازدید، هزینه ها نیز بسیار بالاتر هستند. بعضی هتل ها در این شهر وجود دارند که برای هر شب اقامت در آن ها باید 140 یورو پرداخت کرد.

میانگین هزینه خوراک

هزینه خوراکی و غذا در رم بسیار متنوع است. گردشگران در این شهر می توانند یک وعده غذایی ایتالیایی و عالی داشته باشند که البته باید هزینه زیادی پرداخت نمایند؛ اما در مقابل این افراد می توانند روز خود را ازلحاظ غذا تنها با 14 یورو به سرانجام برسانند. خوردن یک وعده غذا در رستوران های رم برای هر نفر حدود 23 یورو هزینه خواهد داشت که در نقاط پربازدید حدود 9 یورو بر این هزینه اضافه کرده می گردد. غذایی هایی نظیر پیتزا، پانینی و اسنک در این شهر 3 تا 5 یورو قیمت دارند و برای خوردن فست فود به عنوان یک وعده غذایی باید 9 یورو پرداخت کنید. برای غذاهای ارزان قیمت تر هم می توانید به منطقه سیزدهم رم با نام Trastevere یا محله دانش آموزان بروید.

هزینه حمل و نقل

در رم انواع مختلفی از بلیت های حمل ونقل وجود دارد که در ادامه می توانید با آن ها آشنا شوید.

  • بلیت های یک سفره با نام Biglietto semplice B.I.T که تنها 75 دقیقه اعتبار دارند و قیمتشان 1.5 یورو است.
  • بلیت های یک روزه با نام Biglietto giornaliero B.I.G که یک روز (24 ساعت) اعتبار دارند و قیمتشان 6 یورو است.
  • بلیت های سه روزه با نام Biglietto per 3 giorni B.T.I که سه روز اعتباردارند و برای گردشگران مناسب هستند و برای خرید آن ها باید 16.5 یورو پرداخت کرد.
  • بلیت های هفت روزه با نام Biglietto settimanale C.I.S که یک هفته اعتبار دارند و قیمتشان 24 یورو است.

نکاتی برای صرفه جویی در هزینه ها

سکونت در خارج از شهر

سکونت در اطراف شهر و حومه رم می تواند هزینه هایتان را در طول این سفر کاهش دهد و همان طور که می دانید، هزینه اسکان یکی از بالاترین هزینه ها است. البته غذا خوردن در خارج از شهر هزینه بسیار پایین تری برای شما خواهد داشت. برای گردش های خود می توانید به سادگی به وسیله قطار به رم بروید.

غذاهای ارزان میل کنید

هزینه خوردن پیتزا و ساندویچ در رم با هزینه غذا خوردن در رستوران ها بسیار متفاوت است. همان طور که گفته شد، غذا خوردن در رستوران ها می تواند بسیار پرهزینه باشد. اگر تصمیم داریم یک وعده غذایی ارزان قیمت میل کنید، بهتر است به اطراف رودخانه و محله Trastevre بروید.

خرید کارت توریست

اگر تصمیم دارید در سفر خود به رم از موزه های بسیاری بازدید کنید، بهتر است که از کارت های مختلف رم برای کاهش هزینه ها خریداری کنید که در این بین می توان به کارت های رفت وآمد، باستان شناسی یا بلیت چهار موزه (یک بلیت ترکیبی است که می توانید در چهار موزه از آن بهره ببرید) اشاره نمود. با استفاده از این کارت ها گردشگران هزینه بسیار پایینی را برای بازدید از تمام جاذبه های گردشگری پرداخت می نمایند.

کار هایی که باید در رم انجام داد

بازدید از شهر واتیکان

بازدید از شهر واتیکان کار ساده ای است. اما باید حدود نصف روز برای بازدید از آن صرف کنید. شاید بتوان گفت سفر به رم با بازدید از واتیکان و شهر پاپ تکمیل می گردد. بازدید از قصر سلطنتی St. Peters Basilica، کلیسای Sistine Chapel و بسیاری از موزه های دیگر بر خاطرات سفر شما خواهند اضافه کرد.

بازدید از کلیسا ها

در رم کلیسا های بسیار زیادی وجود دارد و گردشگران برای بازدید از تمام آن ها و پی بردن به زیبایی آثار هنری، معماری، مجسمه ها و شیشه های رنگی شان باید چندین روز وقت بگذارند.

گشت وگذار در استیا آنتیکا (Ostia Antica)

استیا آنتیکا یک منطقه باستانی در رم است که ویرانه هایی از آن باقی مانده و البته ساختار بسیار پیچیده ای دارد. گردشگران می توانند چندین ساعت در خیابان های قدیمی آن گردش نمایند و به تماشای خانه ها و فروشگاه های آن موقع بپردازند. در برنامه خود به رم حتما نصف روز را به بازدید از استیا آنتیکا اختصاص دهید.

بازدید از پانتئون (Pantheon)

اگر می خواهید سفری به 2000 سال پیش داشته باشید، کلیسای پانتئون یک مکان عالی برای این سفر است. طراحی داخلی این بنا گردشگران را شگفت زده می نماید. کف این کلیسا از سنگ مرمر پوشانده شده است و در طول زمان تغییرات کمی در آن اجرا شده و در حال حاضر شباهت بسیار زیادی به زمان تأسیس خود دارد. حفاظت این ساختمان در دنیا کم نظیر است.

بازدید از آمفی تئاتر کولوسئوم (Colosseum)

آمفی تئاتر کولوسئوم یکی از مشهور ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا است و هیچ گردشگری نباید در سفر خود به رم، بازدید از این بنا را فراموش کند. آمفی تئاتر کولوسئوم حدود 2000 سال عمر دارد و بزرگ ترین آمفی تئاتر در امپراتوری رم به حساب می آید.

قدم زدن در انجمن پالاتین هیل (Palatine Hill)

بدون شک رم در زمان های گذشته با تمام مکان های شگفت انگیزی که داشت، نیازمند یک مرکز فرماندهی و انجمن بود که Palatine Hill نامیده می ِشد. در این منطقه طبقه اشرافی زندگی می کردند و گردشگران با سفر به آمفی تئاتر کولوسئوم می توانند به بازدید از این مرکز فرماندهی و بخش های مختلف نیز بپردازند. البته بهتر است در سفر خود به این منطقه، یک راهنما داشته باشید تا توضیحات بیشتری را در اختیارتان قرار دهد و به خرابه های آن روحی دوباره ببخشد.

پرسه زدن در پله های اسپانیایی (Spanish Steps)

Spanish Steps یک راه پله بزرگ و بلند است که در رم و Pizza di Spagna واقع شده است. این راه پله در سال 1720 ساخته شده و در بین مردم محبوبیت بسیاری دارد و افرادی هم در این منطقه به تماشای رفت وآمد مردم می نشینند.

تماشا آب نمای ترِوی (Trevi)

یکی از آب نماهای معروف در دنیا آب نمای شهر رم است که تروی نام داد و اطراف آن نیز همواره مملو از جمعیت است. این منطقه در شب ها شلوغ تر می گردد و زوج های جوان منظره آب نما را رمانتیک تر می سازند. بهترین زمان برای بازدید از این آب نما، قبل از زمان ناهار است. در این زمان افراد کمتری به سمت آب نما می آیند و تماشای زیبایی آن ساده تر می گردد. البته در طول این بازدید نباید فراموش کنید که باید دو سکه به آب بیندازید که یکی از آ ن ها برای عشق است و دیگری برای بازگشت دوباره به رم.

سکه هایی که به آب نما انداخته می شوند

بازدید از موزه های هنری

اگر عاشق موزه های هنری هستید، رم جایی است که معشوق خود را پیدا خواهید کرد. در این شهر آثار هنری بسیار زیادی وجود دارد بعضی از آن ها دارای شهرت دنیای هستند. گالری ملی dArte Moderna یک مکان عالی برای آغاز این بازدید است و چند شاهکار ایتالیایی در این مکان نگهداری می گردد.

بازدید از هفته فرهنگی

هفته فرهنگی یا La Settimana dei Nei یک رویداد 10 روزه در رم است که در ماه می برگزار می گردد. در طول این مدت تمام موزه های دولتی و بخش های مربوط به آن به صورت رایگان امکان بازدید گردشگران را فراهم می نمایند. شاید بتوان گفت گردشگران نمی توانند شرایطی بهتر از این را در مورد صرفه جویی در هزینه ها تجربه نمایند.

مشاهده نمایش

در کنار مجتمع های ساخته شده برای کنفرانس، رم گاهی اوقات از اپرا ها و کنسرت های دنیای میزبانی می نماید که توسط نوازندگان دنیای برگزار می شوند. در طول سال، ورزشگاه المپیک، سالن Viale Pietro de Coubertin و Parco Della Musica مکان برگزاری این رویداد ها هستند.

بازدید از قلعه سنت آنگلو (SantAngelo)

قلعه سنت آنگلو در واقع یک آرامگاه برای امپراتور هادریان (Hadrian) است که مربوط به قرن اول میلادی می گردد. البته این بنا در طول تاریخ محلی برای اقامت پاپ و افراد او بود. بر اساس اطلاعاتی که از نوشته های رمزدار داوینچی به دست آمده است، یک گذرگاه در این قلعه وجود دارد که به واتیکان متصل می گردد.

گردش در کاتاکومب (Catacombs)

رم دارای سه مجموعه کاتاکومب یا همان تونل هایی برای دفن مردگان است که مردم عادی می توانند از آن ها بازدید نمایند. تونل Praetextatus، تونل سان سباستین (San Sebastiano) و سان کالیستو (San Callisto) نام این سه تونل است. البته بخشی هایی از این تونل ها نیز توسط مجسمه ها و نقاشی های دیواری آراسته شده اند. همان طور که می دانستید و در این مقاله از خبرنگاران نیز مطالعه کردید، رم دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که هرکدام دوست داشتنی هستند. پس اگر قصد سفر به این شهر را دارید، نکات موجود در این مقاله را نباید فراموش کنید. نظر شما در مورد رم چیست؟ منبع: nomadicmatt

منبع: کجارو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 57

به "برای سفر به رم ایتالیا باید چه چیزهایی را بدانیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "برای سفر به رم ایتالیا باید چه چیزهایی را بدانیم" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای سفر به رم ایتالیا باید چه چیزهایی را بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید