دریافت مجوز برای بخش هایی از بازسازی ساختمان

به گزارش بیست آمار، در بازسازی ساختمان نمی توان هر کاری را با سلیقه شخصی انجام داد بلکه بعضی از تغییرات در بازسازی ساختمان هستند که برای انجام آن ها احتیاج به مجوزهایی دارید.

دریافت مجوز برای بخش هایی از بازسازی ساختمان

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

تغییراتی که در بازسازی ساختمان احتیاج به دریافت مجوز دارید

به همین جهت است که برای انجام بعضی از تغییرات باید به شهرداری مراجعه کرده مجوزهای لازم را برای ایجاد آن تغییرات اخذ نمایید. برای مثال برای جا به جا نمودن راه پله و حذف کردن دیوارهای باربر که اگر حذف شوند موجب ریزش ساختمان می گردد احتیاج به اخذ مجوز از شهرداری را دارید. اگر این تغییرات بدون اخذ مجوز انجام گردد غیرقانونی بوده وشما متخلف محسوب شده و باعث می گردد تا مسائلی قانونی برای شما ایجاد گردد.

بعضی تغییرات در بازسازی ساختمان که برای آن ها احتیاجی به مجوز ندارید

اما انجام بعضی امور نظیر بازسازی بام مانند انجام عملیات قیرگونی، تعویض و یا تعمیر شیروانی احتیاجی به اخذ مجوز از شهرداری را ندارد. همچنین برای ساختن حوض و استخر و برای کفسازی و محوطه سازی و باغچه ساختن بدون حذف فضای پارکینگ احتیاجی به اخذ مجوز نمی باشد. همچنین برای جابه جایی سرویس بهداشتی ویا ایجد تغییرات در سرویس بهداشتی احتیاجی به مجوز برای بازسازی ساختمان نخواهید داشت. تعویض در و پنجره و حفاری چاه برای فاضلاب و تعویض و انجام لوله کشی های ساختمان در بازسازی ساختمان احتیاجی به اخذ مجوز از شهرداری ندارید.

گواهی های لازم برای تعمیرات ساختمان

اگر قسمتی از تعمیرات ساختمان احتیاج به دریافت مجوز دارد بنابراین باید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهید. برای پر کردن این گواهینامه ها باید فرم مجوز تعمییرات را پر کرده و پرونده تشکیل دهید. همچنین باید اصل بنچاق و کپی آن را و یا کپی سند سرقفلی در صورت داشتن سرقفلی را به همراه کارت ملی مالک و جوابیه هایی که از بیمه و آتش نشانی دریافت کرده اید را به همراه فرم مجوز تعمیرات از طریق کارشناس و تایید آن ها به برای اخذ مجوز ارائه نمایید. چنانچه ساختمانی که می خواهید بازسازی ساختمان را برای آن انجام دهید در بافت فرسوده ای قرار گرفته است باید تایید آن توسط کارشناس میراث فرهنگی نیز انجام گردد. اگر بازسازی ساختمان به شکل عمده و اساسی نیز انجام گردد شما باید برای دریافت تعهد کارفرما و گواهی استحکام بنا نیز اقدام نمایید.

شروع بازسازی ساختمان

پس از اینکه مجوزهای لازم را برای انجام بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان دریافت نمودید نوبت به پیدا کردن مجری قابل اعتماد برای انجام بازسازی ساختمان می باشد. در حال حاضر بسیاری از انواع شرکت بازسازی ساختمان هستند که در زمینه بازسازی و دکوراسیون داخلی به شکل حرفه ای عمل می نمایند و می توانند با کمترین هزینه خانه و یا ساختمان مورد نظر شما را به روزرسانی نمایند. شما می توانید برای انجام کلیه تغییرات در ساختمان و انجام مشاوره با شرکت خبرنگاران تماس گرفته و از آن ها برای تعمیرات ساختمان مشورت بگیرید. برای شروع کار توسط یک شرکت بازسازی ساختمان حتما قراردادی کتبی بنویسید و بدون قرارداد کار تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمات را شروع نکنید. برای عقد قرار داد با شرکت بازسازی ساختمان متن قرارداد را به دقت مطالعه کرده و سرسری آن را امضا نکنید در غیر این صورت در حین انجام کار ممکن است با مسائل زیادی روبرو شوید.

منبع: هیرادانا
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 582

به "دریافت مجوز برای بخش هایی از بازسازی ساختمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت مجوز برای بخش هایی از بازسازی ساختمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید