حسان دیاب: منابع مالی اندکی برای کشور باقی مانده

به گزارش بیست آمار، نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان تأکید کرد که علیرغم گذشت 9 ماه از استعفای او کشمکش های سیاسی پیرامون تشکیل کابینه جدید همچنان ادامه دارند.

حسان دیاب: منابع مالی اندکی برای کشور باقی مانده

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از العهد، حسان دیاب نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان جدیدترین مواضع خود در خصوص فرایند تشکیل کابینه جدید این کشور را مطرح نمود.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: درحال حاضر، دولت لبنان 9 ماه است که از مسئولیت خود استعفا داده است. این درحالی است که کشمکش های سیاسی بر سَر تشکیل کابینه جدید در طول این چند ماه هنوز متوقف نشده اند.

نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان گفت: برخی قصد ندارند سیاستی را در پیش گیرند که در نهایت به تشکیل دولت جدید منجر شود. پیشتر نیز بر لزوم تشکیل هرچه سریعتر دولت جدید تأکید کرده بودم.

چندی پیش نیز دیاب در سخنانی گفته بود: نمی توان گفت که دولت ما شکست خورد. ما خود را در برابر چالش های فراوان دیدیم. در 6 ماه نخست دولت خود با چالش های فراوانی روبرو شدیم، اما از مبارزه با فساد دست نکشیدیم.

نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در ادامه به مسأله تأخیر در تشکیل کابینه این کشور نیز اشاره کرد و گفت: تأخیر 9 ماهه در تشکیل کابینه جدید لبنان مسأله ای غیرقابل قبول محسوب می شود.

دیاب در ادامه سخنان خود همچنین شرح داد: رقابت های سیاسی و نیز برخی عوامل خارجی از علل اصلی و اساسی تأخیر در تشکیل کابینه جدید لبنان هستند. من اولین نخست وزیری هستم که از همان ابتدا بر لزوم تشکیل دولت جدید تأکید کردم.

نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان همچنین یادآور شد: همانطور که پیشتر نیز گفته بودم لبنان درحال حاضر در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. اکنون منابع مالی اندکی برای کشور باقی مانده است و دیگر فرصت صبر کردن نداریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1083

به "حسان دیاب: منابع مالی اندکی برای کشور باقی مانده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسان دیاب: منابع مالی اندکی برای کشور باقی مانده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید