جریمه پوشاندن پلاک خودرو چیست؟

به گزارش بیست آمار، خبرنگاران : معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ نحوه اعمال قانون رانندگانی را که اقدام به پوشش پلاک وسیله نقلیه خود می کنند، تشریح کرد.

جریمه پوشاندن پلاک خودرو چیست؟

به گزارش به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا با اشاره به طرح پلیس راهور تهران بزرگ برای برخورد با تخلفات مخدوشی و پوشش پلاک در تهران، اظهار کرد: با توجه به محدودیتهای اعمال شده به دلیل عدم شیوع ویروس کرونا، این امر موجب شده معدود رانندگانی، اقدام به تخلف پوشش و مخدوشی پلاک کنند که این اقدام آنها از دید و رصد پلیس دور نیست.

معاون آموزش وفرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ افزود: رانندگانی که اقدام به پوشش پلاک خود از طریق پوشاندن یا گذاشتن کاور یا سایر اقدامات بر روی پلاک، به منظور ورود به محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش آلودگی هوا می کنند، برابر مقررات علاوه بر اعمال قانون به مبلغ 61 هزار و 200 تومان، برای آن تخلف هم جریمه خواهند شد.

وی گفت: عوامل پلیس راهور در سطح معابر تهران به صورت فیزیکی حضور دارند و همچنین با استفاده از دوربینهای نظارتی و ثبت تخلف شهری به صورت مکانیزه با رانندگان متخلفی که پلاک خودرویشان را به هرنحوی دست کاری و مخدوش می کنند یا با استفاده از کاورهای مختلف می پوشانند، برخورد و اعمال قانون خواهند کرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: به استناد ماده 720 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) هرگونه تغییر در ارقام پلاک و مخدوشی آن جرم بوده و مأموران در صورت مشاهده خودروی متخلف، ضمن جلوگیری از تردد آن، رانندگان اینگونه خودروها را برای رسیدگی و برخورد قانونی به مرجع قضائی معرفی می کنند.

همه خانی متذکر شد: رانندگان توجه داشته باشند که پلاک وسیله نقلیه شان همواره باید همانند روز نخستی که پلاک را تحویل گرفتند بوده و بدون هیچگونه مخدوشی و دستکاری در جلو و عقب خودرو نصب شده باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1053

به "جریمه پوشاندن پلاک خودرو چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه پوشاندن پلاک خودرو چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید