فراوری ایمپلنت ساخته شده از پوست تخم مرغ سازگار با بافت جمجمه

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، در ایمپلنت مذکور از نوعی پلیمر استفاده شده که ماده اصلی تشکیل دهنده آن پوسته تخم مرغ است. البته برای فراوری این ایمپلنت از نوعی سرامیک هم بهره گرفته شده است.

فراوری ایمپلنت ساخته شده از پوست تخم مرغ سازگار با بافت جمجمه

مهمترین مزیت فراوری ایمپلنت جدید امکان مداوای سریع جراحت های مغزی و تسریع در فرایند انجام بعضی جراحی های مغزی حساس و ترمیم ضایعات مغزی و به خصوص شکستگی ها و ترک های جمجمه است.

استفاده از ایمپلنت برای ترمیم جراحت ها و شکستگی های جمجمه کار بسیار دشواری است و پس زده شدن آنها از سوی بافت های زنده جمجمه می تواند مسائل جدی ایجاد کند. اما ایمپلنت جدید این مسائل را ندارد. تا به حال برای این کار از ایمپلنت هایی استفاده می شد که ترکیبی از فلزات، پلاستیک و سرامیک را در خود داشتند.

مزیت دیگر ایمپلنت روسی آن است که نه بسیار نرم و نه بسیار خشک است و در اثر تغییر دمای محیط انعطاف و کارایی خود را از دست نمی دهد. تعامل این محصول با بافت های زنده مغز نیز امیدواری به حفظ کارکردهای عادی جمجمه را افزایش داده است.

پلمیر مورد استفاده در این ایمپلنت غیرسمی و تجزیه پذیر در محیط طبیعی است و از قابلیت شبیه سازی رشد بافت های استخوان های جمجمه برخوردار است و امید می رود استفاده عملی از آن در آینده نزدیک ممکن گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 584

به "فراوری ایمپلنت ساخته شده از پوست تخم مرغ سازگار با بافت جمجمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری ایمپلنت ساخته شده از پوست تخم مرغ سازگار با بافت جمجمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید