تست رئیس خوب بودن؛ در شناخت و درک کارمندان چقدر مهارت دارید؟

به گزارش بیست آمار، تست رئیس خوب بودن میزان توانایی شما در درک کارمندان را بررسی می کند. همه ما ادعا داریم که اگر جای رییس مان بودیم، بهتر ریاست می کردیم. ولی واقعا چقدر این باور حقیقت دارد و چقدر می توانیم از عهده درک کارمندان مان بر بیاییم؟

تست رئیس خوب بودن؛ در شناخت و درک کارمندان چقدر مهارت دارید؟

خبرنگاران | سرویس روانشناسی - یک رییس با درک چه ویژگی هایی دارد؟ اغلب ما نارضایتی های شغلی مان را گردن رئیس مان می اندازیم. خب اگر خودمان جای او بودیم چقدر کارمندان مان را درک می کردیم و چقدر می توانستیم رییس ایده آلی برای آن ها باشیم؟

نارضایتی شغلی

نارضایتی شغلی این روز ها بسیار فراگیر است. در بعضی از صنایع این نارضایتی به 70 درصد می رسد. در بازار سخت کار، نارضایتی از این حد هم بیشتر می گردد. در بسیاری از مواقع کارکنان به این نتیجه می رسند که روسا و مسئولان آن ها را به درستی درک نمی کنند. در اغلب مواقع سرپرستان نشانه های کارکنانی را که روز به روز از کارشان ناراضی تر می شوند درک نمی کنند. از این گذشته از آنجایی که اغلب سرپرستان به جای کارکنان به شغل و کار توجه دارند، وقتی به بی قراری و ناراحتی کارمندی پی می برند نمی دانند با او چگونه باید کنار بیایند.

این امکان وجود دارد که تا به حال چند بار به فکر افتاده باشید که شغل تان را تغییر دهید. شاید هم تا به امروز یکی دو بار خیال کرده باشید که اگر شما رئیس بودید بهتر می توانستید شرکتی را که در آن کار می کنید اداره کنید. اما چگونه می توانید این کار را بکنید؟ آیا می توانید ناراحتی و بی قراری کارکنان تان را درک کنید؟ داوری درباره شما به عنوان یک مدیر بستگی به این دارد که چگونه کارکنان تان را درک کنید و به نظر شما چه چیز هایی برای آن ها مهم است.

تست آنلاین رئیس خوب بودن

⇓⇓⇓

تست رئیس خوب بودن (سوالات تشریحی)

در ادامه مطلب 10 پرسش برای شما آماده شده است که پاسخ شما به آن ها نشان می دهد تا چه میزان می توانید رئیس با درکی باشید. در انتها امتیازات خود را با هم جمع بزنید.

1- مرد ها بیشتر از زن ها از کارشان لذت می برند.

درست (0 امتیاز) غلط (1 امتیاز)

2- اگر کارگری ناراضی باشد، سطح تولیدش کاهش می یابد.

درست (0 امتیاز) غلط (1 امتیاز)

3- رضایت شغلی با بالا رفتن سن افزایش می یابد.

درست (0 امتیاز) غلط (1 امتیاز)

4- مرد ها برای رسیدن به رضایت شغلی بیشتر از زنان به سرپرستان متکی می شوند.

درست (0 امتیاز) غلط (1 امتیاز)

5- کارکنان جدید رضایت شغلی بالاتری نشان می دهند.

درست (0 امتیاز) غلط (1 امتیاز)

6- افزایش حقوق کارکنان بر رضایت شغلی آن ها می افزاید.

درست (0 امتیاز) غلط (1 امتیاز)

7- در مقایسه با پرکارها، اگر به کم کار ها و کسانی که بازده خوب ندارند امکان بدهید در محل کارشان فعالیت های اجتماعی داشته باشند کارایی شان بیشتر افزایش می یابد.

درست (1 امتیاز) غلط (0 امتیاز)

8- کارگر یا کارمند هرچه باهوش تر باشد، رضایت شغلی اش افزایش می یابد.

درست (1 امتیاز) غلط (0 امتیاز)

9- نارضایتی شغلی با میزان مسئولیت کارکنان افزایش می یابد.

درست (1 امتیاز) غلط (0 امتیاز)

10- ساعات و موقعیت کار در رضایت شغلی نقش بازی نمی کند.

درست (1 امتیاز) غلط (0 امتیاز)

تفسیر نتایج

این پرسشنامه، یک پرسشنامه سخت است و ممکن است با دانستن جواب های درست حیرت کنید. به هر حال امتیاز 5 نمره متوسطی است و امتیاز بالاتر از 5 نشان می دهد که شما نسبت به اغلب مردم درک بهتری از اینکه چه عواملی کارکنان را خوشحال می کند، دارید.

رضایت شغلی

موضوع بررسی درباره رضایت شغلی در امریکا به سال های قبل از جنگ دوم جهانی برمی گردد. با توجه به بررسی های شورای ملی روابط کار در سال 1947، مدیران اطلاع چندانی از اینکه چه عواملی به کارکنان آن ها رضایت شغلی بیشتری می دهد، نداشتند. برای مثال معلوم شد که مدیران بیش از کارکنان به موضوع دستمزد بها می دهند. در جریان یک بررسی معلوم شد که کارگران در یک فهرست 10 موردی حقوق را در مرحله سوم اهمیت قرار دادند. در حالی که مدیران حقوق و دستمزد را در مرحله دوم اهمیت می دانستند. در ضمنً کارکنان بیش از مدیران به امکان ارتقا و پیشرفت شغلی بها می دادند.

با توجه به این مطلب مشخص می گردد که اگر رئیسی بخواهد همه را شاد نگه دارد باید به موضوعات مختلفی توجه داشته باشد. با همه این اوصاف گمان می کنید که دوست دارید یکی از آن ها باشید؟ آیا هنوز هم فکر می کنید اگر رییس بودید درک بهتری می توانستید از کارکنان تان داشته باشید یا خیر؟

منبع: setare.com
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 899

به "تست رئیس خوب بودن؛ در شناخت و درک کارمندان چقدر مهارت دارید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست رئیس خوب بودن؛ در شناخت و درک کارمندان چقدر مهارت دارید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید