تأکید استاندار اصفهان بر ارتقای بهره وری دستگاه های اجرایی

به گزارش بیست آمار، استاندار اصفهان گفت: سنجش بهره وری در دستگاه های اجرایی بایستی با شاخص های واقعی و حقیقی انجام گردد.

تأکید استاندار اصفهان بر ارتقای بهره وری دستگاه های اجرایی

سیدرضا مرتضوی در کارگروه توسعه و مدیریت استان با اشاره به تأکید ریاست جمهوری بر بهره وری دستگاه های اجرایی، گفت: معیار سنجش و شاخص های بهره وری دستگاه های اجرایی بایستی دقیق، تعیین، کمّی، کاربردی و متمرکز باشد.

او ادامه داد: برای رسیدن به نتایج واقعی بایستی مأموریت های دستگاه اجرایی به صورت موردی به وسیله کمیته بهره وری و نمایندگان دستگاه مربوطه مرور و سپس ابلاغ گردد تا از نتایج غیر حقیقی گذر کنیم و نتایج عملیاتی و قابل اتکا باشد.

استاندار اصفهان اضافه کرد: اعضایی که در کارگروه توسعه و مدیریت استان و کمیته بهره وری هستند بایستی فارغ از مسئولیت خود و با نگاه و رویکردی فرابخشی و فرادستگاهی تعامل داشته باشند تا تصمیماتی که اخذ می گردد منجر به خروجی کاربردی و قابل مقدار گیری باشد.

استاندار اصفهان به توسعه و پیشرفت استان در قالب شاخص های تعریف شده اشاره نمود و گفت: توسعه توریسم و گردشگری سلامت، توسعه انرژی پاک و فاصله گرفتن از مصرف سوخت های فسیلی و سرمایه گذاری در حوزه منابع انسانی در قالب توسعه صنایع هایتک بعضی از شاخص های استان هستند که بایستی مد نظر قرار بگیرند.

مرتضوی در مورد ارتقای ظرفیت واحد های تولیدی، اعلام کرد: واحد های تولیدی که کمتر از ظرفیت فعالیت می نمایند و واحد های نیمه ساز، بایستی مورد رصد قرار بگیرند و براساس مقدار پیشرفت دسته بندی شوند تا با یک زمانبندی تعیین در اولویت تکمیل و بهره برداری قرار بگیرند.

او با بیان اینکه رویکرد مدیریت استان استفاده حداکثری از منابع و زیرساخت های موجود است، ادامه داد: در کنار این موارد بایستی به سراغ فعالیت های نرم برویم و با تجمیع بعضی واحد ها در قالب یک شبکه واحد بهره وری این واحد ها را افزایش دهیم. بعضاً می توان با تجمیع چند واحد تولیدی که ظرفیت مناسب را دارند شاهد افزایش بهره وری این واحد ها باشیم.

خبرنگاران اصفهان اصفهان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1401 بروزرسانی: 4 آذر 1401 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1584

به "تأکید استاندار اصفهان بر ارتقای بهره وری دستگاه های اجرایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید استاندار اصفهان بر ارتقای بهره وری دستگاه های اجرایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید