بگ جامپینگ چیست؟ بپر تو هوا و جیغ بکش ، بوم!

به گزارش بیست آمار، اگر اپراتور هنگام پرش، وزن شما را پرسید حتماً راستش را بگویید! در غیر این صورت ممکن است به خود صدمه بزنید.

بگ جامپینگ چیست؟ بپر تو هوا و جیغ بکش ، بوم!

تهران پایتخت ایران زیبا، مقصد بیشتر گردشگران خارجی و داخلی است. مسافران زیادی سالانه به این کلانشهر دیدنی سفر می کنند. برای گذران اوقات فراغت و تعطیلات و یا دیدار با دوستان و آشنایان. بی تردید شما هم یا یکی از این افراد هستید و یا در بین نزدیکان تان، این افراد را سراغ دارید. اما آیا به همه جاذبه های گردشگری پایتخت سر زده اید. همه آن ها را می شناسید؟ هر قدر هم حرفه ای باشید حتماً تفریحاتی هستند که ممکن است از دست تان در رفته اند. شاید یکی از آنها هم همین بگ جامپینگ یا بگ جامپ باشد. جایی که به راحتی می توان هیجان را تجربه کرد. و حسابی با یک پرس آدرنالین، بدن را سر ذوق آورد. با خبرنگاران بمانید تا به شما بگوییم کجا این گردشگری دل انگیز میسر است.

جامپینگ

ابتدا بیایید ببینیم تفریح جامپینگ چیست. خوب این نوع از تفریحات سرگرم کننده به معنای پرش است که تا به حال حتماً انواع آن را در ورزش های گوناگون دیده اید؛ مثل پرش و شیرجه زدن در آب که رشته ورزشی شیرجه از روی دایو را به وجود آورد. امروزه این نوع تفریحات به صورت پرش های گوناگونی انجام می شود. مثل انواع بانجی جامپینگ (از هر جا) بادی جامپینگ، بگ جامپینگ و… . یک تفریح بسیار بسیار هیجان انگیز از هر ارتفاعی که بخواهید. در بگ جامپینگ شما از ارتفاع مشخصی روی یک تشک بزرگ پر باد پایین می پرید. ریسک کردن از این نوع، بسیار سرگرم کننده پر از هیجان و لذت بخش است.

بگ جامپینگ

خوب آماده اید؟ بپرید تو هوا، جیغ بکشید و بوم! روی یک تشک پر باد پخش زمین شوید. بگ جامپینگ در اصل و در ابتدا به عنوان یک سکوی تمرینی بسیار امن برای ورزشکاران ایجاد شد. بعدها برای نجات جان افراد از ساختمان های بلندی که در حال سوختن هستند مورد استفاده قرار گرفت. به این شکل که آتش نشانان افراد را لب پنجره می آورند و سپس آن ها را راهنمایی می کنند تا روی این تشک پر باد فرود بیایند و از خطر سوختن نجات یابند.

اما امروزه این عمل به یکی از ابزار هیجان انگیز تجارت در صنعت گردشگری تبدیل شده است. در بسیار مکان های تفریحی این ورزش برای علاقه مندان روی یک برج یا ارتفاع تقریباً بلند قابل دسترس است، و دوستداران این تفریح هیجانی با کمک یک اپراتور و راهنمایی های وی در هنگام پرش و سقوط و فرود، لذت انجام این بازی را می برند. در برخی پیست های اسکی نیز این متکای بزرگ و عظیم پر از هوا را خواهید دید که ورزشکاران با انجام حرکت های نمایشی روی آن می پرند.

بگ جامپینگ در تهران

بخش تازه ای به مجموعه تفریحی توچال اضافه شده است که تفریحات مختلفی را در خود جای داده. جامپینگ هم یکی از تفریحات هیجان انگیز آن است. بالای سکوهایی با ارتفاع های مختلف بروید و پس از آن در هوا شیرجه بزنید. بگ جامپینگ توچال، اولین باشگاه بگ جامپ در ایران است که یک سکوی 28متری پرش دارد. روی زمین هم یک تشک بادی بزرگ اتریشی با استاندارد های جهانی قرار گرفته است به علاوه مربیان متخصص و حرفه ای که به شما پس از آموزش های ابتدایی، فرصت به پرواز در آمدن در هوا و یک سقوط جانانه در زمین را می دهند.

البته ارتفاع کلی دکل 28 متر است، اما سکو هایی با ارتفاع های مختلف نیز در این دکل تقسیم بندی شده است. پرش اول از ارتفاع 6 متری اجرا شده و از سکوی اول امکان پذیر است. اگر توانستید تایید مربی در پرش اول را به دست آورید، سپس می توانید از سکوهای بالاتر هم هیجان را تجربه کنید.

ممنوعیت ها در پرش:

با اینکه جامپینگ یک تفریح همگانی است اما در هر رشته از آن ممنوعیت هایی نیز وجود دارد مثلاً در بگ جامپینگ شما باید و نباید هایی دارید که باید آنها را رعایت کنید.

 • مثلاً پرش بدون حضور مربی اکیداً ممنوع است.
 • انجام حرکات آکروباتیک از دکل ممنوع است.
 • هنگام پرش، داشتن موبایل، اجسام تیز، اتوماتیک، کلید و … نیز ممنوع است.
 • پرش برای زنان باردار و افرادی با بیماری های قلبی ممنوع شده است.
 • پرش افراد زیر 14 سال که والدین آنها حضور ندارند ممنوع است.

توضیحات:

 • بانوان و آقایان می توانند پرش از دکل را تجربه کنند.
 • پس از آموزش، مجموعه بگ جامپ مسئولیتی در قبال پرش اشتباه ندارد. پس به توصیه ها دقت کنید.
 • رده سنی مجاز برای انجام این تفریح 5 تا 60 سال است.
 • وزن مجاز پرش تا 110 کیلوگرم است. وزن خود را درست بگویید، در غیر این صورت ممکن است به خود صدمه بزنید.
 • اگر مشکل قلبی و دیسک کمر یا در بدن به خصوص قوزک پا پلاتین و یا فشار خون و یا هر بیماری که هیجان موجب تحریک آن شود دارید، حتماً اپراتور را در جریان بگذارید.
 • پس از آموزش و پرش صحیح از سکوهای پایین، می توانید به ترتیب از سکوهاى بالاتر نیز بپرید.
منبع: پیام دلتا
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 149

به "بگ جامپینگ چیست؟ بپر تو هوا و جیغ بکش ، بوم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بگ جامپینگ چیست؟ بپر تو هوا و جیغ بکش ، بوم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید