بذری: هنوز هم از من می پرسند چرا به آتن نرفتی، حتماً المپیک 2004 قسمتم نبود

به گزارش بیست آمار، نایب قهرمان پیشین کشتی آزاد دنیا گفت: المپیک 2004 هر چیزی بود تمام شد، اما خیلی ها هنوز هم پیگیر حواشی آن مسابقات هستند و وقتی مرا می بینند می پرسند چرا شما را به المپیک نبردند.

بذری: هنوز هم از من می پرسند چرا به آتن نرفتی، حتماً المپیک 2004 قسمتم نبود

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

علی اصغر بذری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی بیست آمار در خصوص پافشاری فدراسیون کشتی بر اجرای چرخه انتخابی تیم ملی گفت: زیاد و خیلی دقیق در ریز جزئیات چرخه انتخابی تیم ملی که صحبتش هست، نیستم. فقط شنیده ام که فدراسیون برنامه ریزی نموده است تا مسابقات برگزار گردد. من هم با این اصل که باید انتخابی برگزار گردد، موافقم. البته در سال های اخیر هم انتخابی به نوعی برگزار می شد. نامش فرآیند انتخابی بود و حالا اسمش شده است چرخه و در جزئیات کوچک، با هم تفاوت هایی دارند. انتخابی هر ساله برگزار شده و کشتی گیر باید حتماً با انتخابی به مسابقات اعزام گردد.

وی در واکنش به اینکه گفته می گردد اختیارات سرمربیان در این طرح کم شده است، توضیح داد: مطمئنم که سرمربیان تیم ملی خودشان به اصل انتخابی پایبند هستند. شاید سرمربی دنبال اقتدار لازم باشد، اینکه کشتی گیر نتواند در شرایط اردویی بگوید من انتخاب شده ام و تو نقشی نداری. من مطمئنم فدراسیون کشتی، مربیان تیم ملی، کارشناسان و ... همه اصل انتخابی تیم ملی را قبول دارند و کسی مخالف این نیست، فقط اقتدار سرمربی باید حفظ گردد و سرمربیان بتوانند نظر بدهند، ولی این هم نباشد که صد درصد نظر سرمربی باشد و یا صد درصد بگوییم سرمربی کاره ای نیست.

بذری در پاسخ به این سؤال که اگر هم نظر سرمربی مانند نظر منصور برزگر در المپیک 2004 باشد و روی یک کشتی گیر دست بگذارد، هم همین نظر را دارید؟، گفت: نمی توانم در این مورد حرفی بزنم. المپیک 2004 هر چیزی بود، تمام شد، اما خیلی ها هنوز هم پیگیر حواشی آن مسابقات هستند و وقتی مرا می بینند این سؤال را می پرسند که چرا شما را به المپیک نبردند؟. خیلی از بیست آمار هم دنبال این موضوع هستند، ولی همواره می گویم حتماً قسمتم نبود. شاید دوست داشتم در آن مسابقات شرکت کنم و شاید هم حقم بود، اما حتماً قسمت نبود در المپیک باشم. من همواره بر این باور هستم که مسابقات انتخابی باید برگزار گردد. اگر انتخابی بود، شاید حرف و حدیثی باقی نمی ماند.

مربی سابق تیم کشتی آزاد جوانان کشورمان تأکید کرد: من و علیرضا دبیر دو بار با هم کشتی گرفتیم که هر دو بار او مرا شکست داد، اما در سال المپیک 2004 و سال قبلش ما اصلاً با هم مسابقه انتخابی نداشتیم. آن سال من به پنج تورنمنت رفتم که دست پر برگشتم. یا اول شدم و یا دوم، اما خب نظر کادر فنی آن بود که دبیر به المپیک برود و حتماً قسمت من نبود. من سال 2006 به مسابقات جهانی گوانجو رفتم آنجا هم منصور برزگر سرمربی بود. همان سال در بازی های آسیایی هم اول شدم. در هر صورت هر چه بود، گذشت. امروز دبیر رئیس فدراسیون است و پایبند به انتخابی تیم ملی و این خیلی خوب است. ان شاءالله که چرخه انتخابی به خوبی اجرا گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 358

به "بذری: هنوز هم از من می پرسند چرا به آتن نرفتی، حتماً المپیک 2004 قسمتم نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بذری: هنوز هم از من می پرسند چرا به آتن نرفتی، حتماً المپیک 2004 قسمتم نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید