بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها تحصیل کنید ، ثبت نام از هم اکنون در سایت سازمان سنجش

به گزارش بیست آمار، فرصت ثبت نام برای پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ها از هم اکنون در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده است.

بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها تحصیل کنید ، ثبت نام از هم اکنون در سایت سازمان سنجش

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش براساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 در تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی از هم اکنون در سایت سازمان سنجش شروع شده و تا روز یکشنبه مورخ 99/09/30 ادامه خواهد داشت.

ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org انجام می شود و متقاضیان با در نظر دریافت شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، می توانند در پذیرش دوره مذکور ثبت نام و انتخاب رشته کنند.

منظور از سوابق تحصیلی، معدل تراز شده مقطع کارشناسی و برای متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته براساس تراز میانگین معدل مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته است.

براین اساس متقاضیان ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران (براساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته)، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، می توانند در یک رشته امتحانی متقاضی ثبت نام شوند و حداکثر تا 40 (چهل) کد رشته محل (طبق ضوابط از رشته های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته) را به ترتیب علاقه مندی در فرم انتخاب رشته درج کنند.

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، همزمان با شروع ثبت نام، در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، در دسترس خواهد بود.

توصیه های مهم

1- رشته های مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی نیز به همراه رشته های سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته درج شده است؛ لذا متقاضیان رشته های این دانشگاه باید کدرشته محل های مربوط به این دانشگاه را به همراه سایر کدرشته محل ها در فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود درج کنند و لازم نیست اقدام جداگانه ای در این خصوص انجام دهند.

2- متقاضیان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه ایثارگران و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مراجعه کنند.

3- متقاضیان لازم است در انتخاب کدرشته امتحانی و همچنین کدرشته محل های انتخابی خود، دقت کنند؛ لذا پس از دریافت کد پیگیری 16 رقمی، در این خصوص به درخواست های متقاضیان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

4- توصیه می شود که حتماَ متقاضیان، پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه خود را تهیه، و مندرجات آن را کنترل و نزد خود نگهداری کنند.

5- با توجه به اینکه داشتن مغایرت معدل برای پذیرفته شدگان موجب لغو قبولی خواهد شد، لذا به متقاضیان توصیه می شود در درج معدل خود دقت لازم را بعمل آورند و حتی اگر ثبت نام آن ها توسط خودشان انجام نمی پذیرد با مشاهده پرینت تقاضانامه نسبت به کنترل دقیق موارد درج شده در آن اقدام کرده و قبل از پایان مهلت ثبت نام که امکان ویرایش اطلاعات برای آن ها وجود دارد نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام کنند.

6- اگر فردی در آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 ثبت نام کرده و در این مرحله نیز متقاضی ثبت نام برای رشته های پذیرش با سوابق تحصیلی شود و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار بگیرد در صورتی که تمایل به انصراف از شرکت در آزمون سال 1400 داشته باشد به شرط ارائه درخواست حداکثر تا تاریخ 99/10/30 هزینه ثبت نام به وی عودت داده می شود. بدیهی است این افراد از فرآیند آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 حذف خواهند شد.

7- هرگونه تغییری از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اعلام خواهد شد.

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت کنند.

پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین شرایط درخواست خود مطلع شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 808

به "بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها تحصیل کنید ، ثبت نام از هم اکنون در سایت سازمان سنجش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها تحصیل کنید ، ثبت نام از هم اکنون در سایت سازمان سنجش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید