آیین اختتامیه نخستین دوره جایزه ملی پژوهشهای جهانگردی و میراث برگزار می گردد

به گزارش بیست آمار، ایرنا/ براساس آخرین گزارشهای بدست آمده، آیین اختتامیه نخستین دوره جایزه ملی پژوهشهای جهانگردی و میراث برگزار می گردد.

آیین اختتامیه نخستین دوره جایزه ملی پژوهشهای جهانگردی و میراث برگزار می گردد

مهدیه بُد، دبیر اجرایی نخستین دوره جایزه ملی پژوهش های جهانگردی و میراث گفت: براساس معیارها ارزیابی این دوره جایزه، تعداد 43 کتاب، 70 رساله دکتری، 290 انتها نامه، 900 مقاله و 10 یادداشت سیاستی در مجموع 1313 اثر به وسیله داوران آنالیز شد که بنا به ارزش محتوایی آثار از یک تا سه اثر در هر قالب به عنوان آثار پژوهشی برگزیده در روز اختتامیه معرفی می شوند.

دبیر اجرایی جایزه ملی پژوهش های جهانگردی و میراث گفت: هدف اصلی از برگزاری نخستین دوره جایزه ملی پژوهش های جهانگردی و میراث، دستیابی به توسعه ابعاد علمی و پژوهشی ظرفیت های جهانگردی و میراث در سطوح ملی و بین المللی، ارتقای الگوی مساله شناسی و مساله پژوهی، شناسایی و گردآوری آثار پژوهشی داخلی و بین المللی در خصوص جهانگردی و میراث ایران، ایجاد شبکه تعاملی بین اندیشمندان و پژوهشگران، جهت دهی پژوهش ها و مطالعات به سوی مسائل راهبردی و زیربنایی، تقدیر از کوشش های پژوهشی در حوزه جهانگردی و میراث است.

وی محورهای کلان این جایزه ملی سیاست گذاری و توسعه پایدار، فرهنگ و تمدن و خانواده، زیارت و دین و معنویت، هویت و میراث عنوان نمود و اضافه نمود: آثار دریافتی در قالب همین چهار محور کلان مورد داوری نهاده شد، البته معیارهای ارزیابی برای این جایزه، اهمیت موضوع علمی و پژوهشی، روش شناسی مورد استفاده، کیفیت محتوای ارائه شده، سبک ارائه و اصالت، کاربرد علمی نتایج و خوانایی پژوهش است.

معاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری اضافه نمود: کتاب های جمع آوری شده در جایزه ملی پژوهش های جهانگردی به وسیله هیئت داوران در سه مرحله داوری شد و بقیه آثار نیز در دو مرحله مورد ارزیابی نهاده شده و به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

بُد اظهار داشت: آثار پذیرفته شده در این دوره در قالب کتاب تالیفی یا ترجمه، رساله دکتری، انتها نامه کارشناسی ارشد، مقالات علمی، سفرنامه و خاطره نویسی و گزارش سیاستی که از اول مهر 1399 تا انتها اسفند 1401 به نگارش یا انتشار درآمده بودند، آنالیز و داوری گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 10 دی 1402 بروزرسانی: 10 دی 1402 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1720

به "آیین اختتامیه نخستین دوره جایزه ملی پژوهشهای جهانگردی و میراث برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین اختتامیه نخستین دوره جایزه ملی پژوهشهای جهانگردی و میراث برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید